Veszik a dollárt – Mi áll a háttérben?

2025. július 17. 15:30 | Szabó Dániel

Veszik a dollárt – Mi áll a háttérben?

Az amerikai gazdaság erejére utaló adatok érkeztek csütörtök délután: miközben a philadelphiai régió feldolgozóipara meglepően erős hónapot zárt, a munkanélküli-segélykérelmek száma ötödik hete csökken. A befektetők most egyre kevésbé biztosak abban, hogy a Federal Reserve szeptemberben valóban kamatot csökkent – a dollár ennek megfelelően erősen tartja magát.

Az extra early bird ár néhány napon belül a múlté a gazdaság csúcsvezetőit  felvonultató Portfolio Budapest Economic Forum 2025-re

2025. július 17. 09:00 | Portfolio

Az extra early bird ár néhány napon belül a múlté a gazdaság csúcsvezetőit felvonultató Portfolio Budapest Economic Forum 2025-re

A magyar gazdaság jövőjét formáló esemény, a Portfolio Budapest Economic Forum 2025 időpontja közelebb van, mint gondolná! A Portfolio makrogazdasági zászlóshajó eseménye immár 15. alkalommal nyújt platformot a gazdaság csúcsvezetőinek és sztárközgazdászoknak − köztük a Princeton Egyetem professzorával −, hogy értékeljék az aktuális folyamatokat. A kedvezményes extra early bird jegyek már csak pár napig elérhetőek! Vésse be a naptárba a dátumot és a helyet: 2025. október 7., Marriott Hotel, Budapest.

Bezzeg Románia: így nem szabad kanyarban előzni

2025. július 13. 13:00 | Portfolio

Bezzeg Románia: így nem szabad kanyarban előzni

Romániában a júniusi infláció máris magasabb lett a vártnál, de az igazi sokk csak most jön: a júliusi rezsiár-emelkedés és az augusztusi adócsomag miatt őszre 8% közelébe ugorhat az infláció, emiatt nagy dilemmában a jegybank. Az ING elemzői elmondják, hogy mi lehet a kiút.

Erre senki sem számított: kétéves mélyponton a bérek az ázsiai országban

2025. július 07. 13:47 | Portfolio

Erre senki sem számított: kétéves mélyponton a bérek az ázsiai országban

A májusi adatok alapján Japánban 2,9 százalékkal csökkentek a reálbérek. A Bloomberg beszámolójából kiderül, hogy bár a fizetések nominális növekedése is lassult idén tavasszal, a probléma fő oka a felgyorsuló infláció volt. A lakosság romló életkörülményei komoly kihívások elé állítják a választások előtt álló kormányt, a nominális bérek közelmúltbeli és várható növekedése ugyanakkor nem akadályozza a japán jegybankot abban, hogy a magas inflációra reagálva akár emelje is az alapkamatot.

Jó hír érkezett Európából

2025. július 07. 10:41 | Portfolio

Jó hír érkezett Európából

Az euróövezeti befektetői hangulat júliusban a vártnál nagyobb mértékben javult, és több mint három éve nem látott szintre emelkedett, ami a térség gazdasági fellendülésének kiszélesedését jelzi.

Ez megint fájni fog? Jön az adat, amit már évek óta félve várunk

2025. július 07. 07:00 | Beke Károly

Ez megint fájni fog? Jön az adat, amit már évek óta félve várunk

Kedd reggel publikálja a KSH a júniusi inflációs statisztikát, ami az elemzők többsége szerint további kismértékű emelkedést hoz majd a májusi 4,4%-os áremelkedéshez képest. Mindez az önkéntes és kikényszerített árkorlátozások mellett kifejezetten rossz hír lenne, hiszen a mesterségesen kordában tartott árak mellett is a magyar áremelkedés a legmagasabbak között van Európában. Ráadásul a 4 százalék feletti infláció egyben azt is jelenti, hogy a jegybanknak nincs tere csökkenteni az alapkamatot a következő hónapokban.

Kulcsszintig erősödött a forint – most jöhetnek az izgalmak!

2025. július 03. 21:59 | Portfolio

Kulcsszintig erősödött a forint – most jöhetnek az izgalmak!

A vártnál alacsonyabb munkanélküliségi adat jött csütörtök délután Amerikából, a hírre a dollár erősödni kezdett. Késő délután a forint átvitte a technikai szempontból kulcsszintnek számító 399,4-es vonalat is az euróval szemben. Innen akár 396 környékére is erősödhet a magyar deviza.

Fontos üzenetet küldött a Magyar Nemzeti Bank alelnöke

2025. július 02. 17:48 | Portfolio

Fontos üzenetet küldött a Magyar Nemzeti Bank alelnöke

A Magyar Nemzeti Banknak gyorsabb és tartósabb dezinflációt kellene látnia ahhoz, hogy fontolóra vegye a monetáris kondíciók lazítását – mondta Kurali Zoltán alelnök a Reutersnek adott interjúban. Hozzátette: kamatcsökkentés nem jöhet szóba, amíg az infláció meghaladja az MNB toleranciasávját.

A Nagy, Gyönyörű Törvény, amely felforgathatja a befektetéseidet

2025. július 02. 17:00 | Módos Dániel

A Nagy, Gyönyörű Törvény, amely felforgathatja a befektetéseidet

Úgy tűnik, hogy végül sikerül Donald Trump nagy terve, és hamarosan aláírhatja a Nagy, Gyönyörű Törvénynek keresztelt költségvetési csomagját. Bár az elnök történelmi sikerként könyveli el, valójában nem elképzelhetetlen, hogy később visszatekintve ez lesz a törvény, amely megpecsételi az amerikai gazdaság sorsát. Ennek ára pedig nem volt kicsi, hiszen Trumpnak még saját választási ígéretét is fel kellett rúgnia. Segítünk rendet vágni a káoszban, és elmondjuk, mik a főbb piaci üzenetei a törvénycsomagnak.

A Harvard professzora szerint Trump ördögi húzásába beleremeghet Amerika

2025. július 01. 17:00 | Kenneth Rogoff

A Harvard professzora szerint Trump ördögi húzásába beleremeghet Amerika

Donald Trump szokatlan időzítéssel kívánja megnevezni a következő Fed-elnököt, ezzel már jóval mandátuma lejárta előtt aláásva Jerome Powell tekintélyét – és akár az amerikai jegybank függetlenségét is. Az „árnyékelnök” intézményesítésével Trump új szintre emelheti a monetáris politikai nyomásgyakorlást, de ezzel saját gazdaságpolitikai mozgásterét és a piacok bizalmát is kockára teszi.

Skizofrén lett a brit jegybank, de kigyógyulna belőle

2025. július 01. 11:30 | Portfolio

Skizofrén lett a brit jegybank, de kigyógyulna belőle

Az európai infláció feltámadásával majd visszaesésével nagyon különleges helyzetbe került a brit jegybank - írta meg a Reuters. Úgy kezdett el ugyanis kamatot csökkenteni, hogy közben a múltból rajta ragadt a kötvényeladási programja. Vagyis a Bank of England (BoE) feje most főhet, hiszen a monetáris politika álmoskönyve szerint nem szerencsés egyszerre lazítani és szigorítani. Az ellentmondás nyomai már meg is jelentek a kötvénypiacon.

2025. június 30. 15:15 | Hajdu Egon

Eurizon: a részvények jelenlegi túlsúlyát preferáljuk

A "Portfólió-ajánlók" sorozatunk keretében minden hónapban arról kérdezzük a hazai alapkezelőket, hogyan állítanának össze egy közepes kockázatvállalású, középtávra szóló, fiktív modellportfóliót. Az alábbiakban az Eurizon Asset Management írását olvashatják:

Részletes keresés