Leleplezte a magyar dollármilliomosokat egy külföldi kutatás: 31 ezren vannak az elit klubban

Leleplezte a magyar dollármilliomosokat egy külföldi kutatás: 31 ezren vannak az elit klubban

Több mint 610 ezer ember nettó vagyona haladta meg a 30 millió dollárt tavaly a Knight Frank friss elemzése szerint. Különösen Észak-Amerikában ugrott meg a gazdagok száma, Európában országok szintjén az Egyesült Királyság és Franciaország emelkedik ki. A tanulmányból kiderül azonban az is, hogy Magyarországon közel 31 ezer embernek volt tavaly legalább egymillió dollárja.

Több fontos személyi változás történt a novemberi ingatlanpiacon

Több fontos személyi változás történt a novemberi ingatlanpiacon

Több személyi változás is történt novemberben a hazai ingatlanpiacon. Új kollégával bővült a Nhood Hungary csapata Kákosy Beáta személyében, akinek feladata a cég által kezelt ingatlanportfólió teljesítményének átfogó elemzése lesz. Emellett a ConcergenCE csapata is két új ingatlankezelő kollégával bővült, Dobó Ildikó és Berkes Gellért személyében. A Knight Frank Lóska Erikát nevezte ki a cég társügyvezető-igazgatójává, amivel párhuzamosan a cég irodadivíziójának élére Holy Petra került.

Megbolondítja a technika a munkahelyeinket: jóslat vagy valóság a robotasszisztens és a drónos kiszállítás?

Megbolondítja a technika a munkahelyeinket: jóslat vagy valóság a robotasszisztens és a drónos kiszállítás?

Robotasszisztensek, drónos takarítás, optimalizált energiaellátás és buja növényzet: hajmeresztő jóslatokat tett a Knight Frank a jövő munkahelyeire nézve. De mielőtt a következő időszak lehetséges trendjeit felsorakoztatnánk, jöjjön egy kis összefoglaló a korábbi évtizedek munkahelyi jellemzőiről. Így jutott el az irodisták élete az elektromos írógéptől az IoT által optimalizált épületekig.

Különös újdonságok az irodák világában - Mi lesz most a legdrágább és legexkluzívabb helyekkel?

Különös újdonságok az irodák világában - Mi lesz most a legdrágább és legexkluzívabb helyekkel?

Egészen különböző következtetésekre és döntésekre jutottak az irodaházak bérlői a járvány időszakban, néhol a nagyobb irodatér teremti meg a biztonságos környezetet, néhol annyira bevált az otthoni munkavégzés, hogy visszaadtak területeket, máshol viszont a megkötött szerződések kisebb mozgásteret engednek, így aligha van változás, de az sem ritka, hogy teljesen hazaköltöztek az alkalmazottak és már csak valamelyik coworking iroda szolgáltatásait használják, ha éppen szükséges a fizikailag is közös munka. Az irodaterek használatának változása különösen érdekes egy olyan lokációban, mint a belváros, ahol mindig is extrát jelentett maga a helyszín. Vajon hogyan alakultak az irodabérlések a CBD-ben, azaz a budapesti központi üzleti negyedben?

A luxuslakásoknak is betett a járvány - Sok helyen lejtmenetre kerültek az árak

A luxuslakásoknak is betett a járvány - Sok helyen lejtmenetre kerültek az árak

Ahogy minden évben, idén is elkészült az a lista, ami a világ legdrágább ingatlanpiacait a belvárosi luxuslakások, a legfelkapottabb nyaralóövezetek, sípályák, vidéki nyaralók árai alapján veti össze és rangsorolja. A Knight Frank által létrehozott Prime International Residential Index (PIRI 100) értékelése alapján bár az összkép meglepően pozitív még az egy éves pandémia után is, mégis a városok közel harmadában árcsökkenést szenvedtek el a prémium lakóingatlanok. Most is van azonban kivétel, néhány lokáció annyira kivételesnek bizonyult, hogy kétszemjegyű növekedést produkáltak az ottani luxusingatlanok.

Ennyi pénzre lenne szükséged, hogy a leggazdagabb országok felső 1%-ába kerülj

Ennyi pénzre lenne szükséged, hogy a leggazdagabb országok felső 1%-ába kerülj

Jövő héten publikálja a Knight Frank az idei évre vonatkozó Wealth Reportját, de előzetes adatok már napvilágot láttak a tanulmányból. A Bloomberg ír arról, hogy Monacóban 8 millió dollár, az USA-ban és Svájcban viszont fele ekkora összeg kell ahhoz, hogy valaki az ország leggazdagabb 1%-ába tartozónak mondhassa magát.

Ez sem lesz már a régi - Ezeket az otthonokat keresik az első hullám után a vásárlók

Ez sem lesz már a régi - Ezeket az otthonokat keresik az első hullám után a vásárlók

A járvány első hulláma után is érződött már, hogy a home office miatt nagyobb szerepet kapnak az otthonaink és a hozzájuk kapcsolódó kinti területek, a kert, egy terasz, vagy egy erkély. Sőt, sokan vannak olyanok is, akik a belvárosi lakásukat már elcserélnék egy családi házra az agglomerációban, vagy akár egy vízparti üdülőre. Most a második hullámban vélhetően még többen lesznek, akik nagyobb térre, több kinti helyiségre és a természet közelségére vágynak majd. Ennek kapcsán, a lakhatási szokások megváltozását mérte fel 44 országban több mint 700 ügyfél megkérdezésével nyár végén a Knight Frank.

Van, ahol 300 millió forintból még egy minigarzonra sem futja

Van, ahol 300 millió forintból még egy minigarzonra sem futja

Ahogy minden évben, most is elkészült az a lista, ami a világ legdrágább ingatlanpiacait és az egyes városokat a belvárosi luxuslakások, a legfelkapottabb nyaralóövezetek, sípályák, vidéki nyaralók árai alapján veti össze és rangsorolja. A Knight Frank által létrehozott Prime International Residential Index (PIRI 100) értékelése alapján néhány városban még egy kisebb garzonlakás sem jönne ki egymillió dollárból, vagyis mintegy 295 millió forintból.

Bespájzolnak a bérlők: az sem baj, ha más költözik a területre, a lényeg, hogy legyen

Bespájzolnak a bérlők: az sem baj, ha más költözik a területre, a lényeg, hogy legyen

Határozott lépésekkel halad és zárkózik fel a magyar irodapiac a nyugati országokéhoz, az érettség nemcsak az alacsonyabb hozamszinteken látszódik, hanem a bérlők részéről egyre tudatosabb és előretekintőbb irodakeresésen, illetve az egyre kisebb mértékű, bérleti szerződésekbe foglalt ösztönzőkön keresztül is. Az elmúlt időszakban tapasztalt trendekről, valamint a jövőbeli várakozásokról Henter Timeát, a Knight Frank Hungary szakértőjét kérdeztük.

5 látványos ábra az ingatlanpiacról - Hová teszik most a magánbefektetők a pénzüket?

2018 harmadik negyedévére már mintegy 907 milliárd dollár, vagy 253 ezer milliárd forintnak megfelelő összeget fektettek ingatlanokba világszerte az intézményi, a magán-, és egyéb befektetők, ez több mint Magyarország GDP-jének a hatszorosa. Minden kontinensen megvannak a kedvenc célpontok, országok, ahová a legtöbb befektetett összeg érkezik, illetve a Knight Frank 2019-es Wealth riportjából az is kiderül, hogy mely ingatlantípusokat keresik a leginkább a befektetők.

Hány négyzetméternyi luxusingatlanra elég 280 millió forint?

Minden évben készül egy lista a világ legdrágább ingatlanpiacairól, amelyek az egyes városokat a belvárosi luxuslakások, a legfelkapottabb nyaralóövezetek, sípályák, vidéki nyaralók árai alapján veti össze és rangsorolja. A Knight Frank által létrehozott Prime International Residential Index (PIRI 100) szerint vannak olyan városok, ahol még egy kisebb garzonlakás sem jönne ki egymillió dollárból, vagyis mintegy 280 millió forintból.

Új ingatlantanácsadó lépett be a hazai piacra

Belépett a magyar piacra a Knight Frank és 2018 szeptember 20-ával hivatalosan is irodát nyitott Budapesten, melynek helyszínéül egy V. kerületi, Duna melletti irodaházat választott. Az iroda megnyitása szervesen illeszkedik a cég globális stratégiájába.

Világviszonylatban is őrült ütemben drágul Budapest

Világviszonylatban is őrült ütemben drágul Budapest

Ötödik helyen áll Budapest a lakásárak emelkedésében a világ nagyvárosai között - derül ki a Knight Frank, TheGuardian oldalán megjelent elemzéséből. A magyar fővárost csak Berlin, Izmir, Reykjavik és Vancouver előzte meg. Bár Budapest lakásárai a jövőben várhatóan egyre kisebb ütemben fognak emelkedni, 2017-ben még egyértelműen a világ élvonalában álltunk.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Itt a kormánydöntés az üzemanyagárak szabályozásáról
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.