Plusz adót vethetnek ki az önkormányzatok a betelepülőkre - ez áll a helyi önazonosság védelméről szóló törvényjavaslatban az RTL Klub híradójának beszámolója szerint.
A tartósan élénk kereslet miatt az eladók kerültek helyzetbe a lakáspiacon, és egyre kisebb árengedményre hajlandóak az ingatlan értékesítésekor. Az Otthon Centrum első negyedéves összegzése szerint a panelek árából engedik a legkevesebbet a tulajdonosok.
Bár az építőipari környezetben már helyenként enyhe élénkülés látszik, a Masterplast piacain érdemi keresletnövekedés még nem volt az első negyedévben – derül ki a társaság ma reggel közzétett gyorsjelentéséből. A HEM értékesítéseknek köszönhetően viszont bevételnövekedést ért el az időszakban a vállalat az előző év azonos időszakához képest, a magyar piacon több mint 30 százalékkal ugrott meg a bevétel. A leginkább figyelt eredménysor, az EBITDA nagyobb növekedés mutatott a hatékonyságjavító intézkedéseknek köszönhetően, viszont a devizaárfolyam-mozgások most nem kedveztek a cégnek, így a pénzügyi eredmény soron elkönyvelt jelentős veszteség miatt nagy mínusszal zárt az adózott eredmény soron a cég.
Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes és Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter jegyzi azt az éjjel benyújtott törvényjavaslatot, amely a helyi önazonosság védelméről szól. A javaslat értelmében az önkormányzatok új jogi eszközöket kapnak a túlnépesedés megakadályozása érdekében: elővásárlási jogot köthetnek ki, megtilthatják vagy feltételhez köthetik a lakcímlétesítést, valamint adófizetési kötelezettséget is megállapíthatnak a betelepülőknek. A sokat bírált eredeti tervezethez képest változás, hogy kikerült a szövegből az a rész, amely az ingatlanvásárlás kizárását is lehetővé tette volna az önkormányzatok számára.
A Duna House legfrissebb adatai szerint az áprilisi budapesti adásvételek csaknem felében befektetési célból vásároltak ingatlant – ez a tendencia új lendületet adhat a fővárosi piac szerkezetének és árazásának is - közölte a társaság.
A Lakhatási Tőkeprogram mintegy 1000 milliárd forintnyi fejlesztést indíthat el, ami öt év alatt több mint 30 ezer új lakás építését jelentheti. A források 70%-át Budapesten, 30%-át vidéken tervezik felhasználni a résztvevő alapkezelők, az első lakások fizikai átadása 2026 második felében várható - mondta el a Portfolio-nak Buda Sándor, a Nemzeti Tőkeholding elnök-vezérigazgatója.
Éves összevetésben 19%-kal drágultak a lakások Budapesten, de havi szinten lassult a drágulás üteme – közölte az ingatlan.com. A legdrágább fővárosi kerületben közel 2 millió forintba kerül a használt lakóingatlanok négyzetmétere, a legolcsóbb kerületben ugyanez 785 ezer forint. Debrecenben már 930 ezer forintnál is többet, Szegeden pedig 880 ezer forintot kell adni egy négyzetméterért.
Áprilisban 0,9%-kal emelkedtek az albérleti díjak országosan, míg Budapesten 1,3%-os drágulást mért a KSH és az ingatlan.com lakbérindexe. Éves alapon országosan 7,6%-kal, a fővárosban 8,6%-kal drágultak a bérlemények. A bérlők szempontjából jó hír, hogy Budapesten régóta nem látott szinten van a kínálat, ez fékezi a bérlemények drágulását – mutat rá az ingatlan.com közleménye.
Az ingatlanpiac olyan, mint a foci, mindenki ért hozzá – gondolják egyesek. Ha viszont szerinted ennél sokkal mélyebb és komolyabb a téma, ráadásul úgy érzed, profin és érthetően tudnád bemutatni a Portfolio olvasóinak az ingatlanpiac komplexebb híreit és folyamatait is, jelentkezz hozzánk!
A vámháború kitörését övező kötvényhozam-emelkedés átmeneti jelenségnek bizonyult egyelőre, az utóbbi hetekben csillapodtak legalábbis a piaci feszültségek. Ez biztató hír azok számára is, akik a közeljövőben vennének fel lakáshitelt: egyelőre nem kell tömeges kamatemelkedéstől tartaniuk. Néhány változás azért történt a piaci kamatokban május elejével, ezért megnéztük, mit ajánlanak most a bankok a hitelfelvevőknek. Személyre szabott kalkulációhoz a Pénzcentrum kalkulátorát ajánljuk. Hogy mi várható a lakáshitelezésben, azzal részletesen is foglalkozunk a Portfolio közelgő Hitelezés 2025 konferenciáján, nem érdemes lemaradni a szakmai rendezvényről!
Első ránézésre felemás eredményeket közölt az idei első negyedév lakásépítési folyamatairól a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) – közölte az OTP Ingatlanpont. Az elkészült lakások száma ugyan 2,7%-kal alacsonyabb volt, mint a tavalyi év hasonló időszakában, az építési engedélyek számának alakulása azonban bizakodásra adhat okot. Utóbbi alapján az látszik, hogy a fejlesztők igyekeznek kihasználni a jelenlegi lakáspiaci hullámot, előkerülhettek a régóta fiókban lévő projektek is. Voltak olyan mutatók, melyekben évtizedes rekordok dőltek meg, így összességében inkább pozitívnak mondható a most közölt adat – írja az OTP Csoport tagja.
A jelenlegi, turbulens piaci környezetben a befektetők szívesebben fordulnak a menedékként tekintett ingatlanok felé. De vajon milyen helyzetben van 2025 elején a magyar ingatlanpiac, milyen lakástípusok a favoritok, és mit tehet az, aki hitelből vásárolna ingatlant? Schilling Dániellel, a Duna House Group gazdasági igazgatójával beszélgettünk. A műsorban szó volt a cégcsoport tőzsdei szerepléséről, a nemzetközi terjeszkedési tervekről, az eredményekről, valamint a részvényesek osztalékkal kapcsolatos elvárásairól is.
Az erősödő bérlői kereslet hatására immár harmadik hónapja a 250 ezres lélektani határ felett stabilizálódtak a kínálati bérleti díjak Budapesten: áprilisban átlagosan közel 252 ezer forintot kértek ingatlanjaikért a bérbeadók – derül ki a Rentingo friss albérletpiaci elemzéséből.
Az elmúlt hónapokban ellentmondásos hírek jelentek meg a hazai ingatlanpiac aktuális állapotáról: míg egyes források élénkülő forgalomról számoltak be, mások stagnálást tapasztaltak. A Duna House legfrissebb, 2025 első negyedévére vonatkozó elemzése szerint mindkét jelenség érvényes: a piac fővárosi és vidéki tengelyen markánsan kétsebességessé vált – írja a cég közleménye.
Jelentős évközi emelkedést mutatott a lakáscélú ingatlanok négyzetméterenkénti átlagára az idei év első negyedében Szlovákiában, és történelmi rekordot értek el - derült ki a Szlovák Nemzeti Bank (NBS) kedden nyilvánosságra hozott statisztikáiból.
Az igazi veszély az, hogy az ingatlanok olyan drágák maradnak, hogy a fiatalok vagy az átlagkeresetűek nem tudják megvenni a lakásokat bizonyos térségekben - mondta a közigazgatási és területfejlesztési miniszter Facebook-oldalára feltöltött keddi videójában. Navracsics Tibor a videó leírásában azt írta, ettől kell tartani, és nem attól, hogy a helyi önazonosság védelméről szóló törvény miatt veszítenek az értékükből az ingatlanok.
Még Joe Biden idején.
Szerinte egy gyereknek is világos.
Kártérítést követelnek a YouTube királyától.
Ha már Isztambul kudarcba fulladt.
Az első egy ukrán állampolgár volt.
Szekeres Viktorral a Gloster Nyrt. alapítójával beszélgettünk
Kilépünk az összeszerelő-üzem szerepből?
Hétvégén tartják az elnökválasztás második fordulóját.