Elsőre nem pont így képzeltük - A metaverzum lesz a 2030-as évek idősotthona?

Elsőre nem pont így képzeltük - A metaverzum lesz a 2030-as évek idősotthona?

Az elmúlt tíz év adatait megvizsgálva azt láthatjuk, hogy az idősebb korosztályok gőzerővel érik utol a fiatalabbakat az okostelefonok és a közösségi média használatának a területén. Mindeközben a Mark Zuckerberg vezette Meta Platforms (leánykori nevén: Facebook) mindent egy lapra feltéve építi a jövő metaverzumát. Lehet, hogy ők már arra játszanak, hogy ez a virtuális világ lesz a 2030-as évek idősotthona?

Összeomlott a metaverzum-sztori, lehet mindent elölről kezdeni

Összeomlott a metaverzum-sztori, lehet mindent elölről kezdeni

Sok minden történt azóta, hogy a Facebookot tavaly október végén átnevezték Metává, hogy ezzel is hangsúlyozzák a nagy metaverzum fejlesztési terveket, például elszállt az infláció, a világ jegybankjai meredeken emelik a kamatokat, kitört az ukrajnai háború, a tőzsdék meredek esésbe kapcsoltak, a befektetők pedig fedezékbe vonultak, ez mind eliminálta a nagy metaverzum őrületet, a sztorihoz kapcsolódó eszközök durván át/leárazódtak. Miközben még idén év elején is arról szóltak a hírek, hogy több százezer vagy akár millió dollárért cserélnek gazdát virtuális földek, hajók, műalkotások, és egyre többen használják a virtuális világokat, mostanra komoly visszarendeződés történt, mert bár a Meta gőzerővel megy előre, és költ el több tízmilliárd dollárt a saját virtuális világának a fejlesztésére, a metaverzum-eszközök, tokenek, telkek ára zuhanórepülésben van. Az árfolyamok alakulás alapján azt lehet mondani, hogy a metaverzum-sztoriról még nem lehetett lemaradni, ez egy olyan társasjáték, ahol az elmúlt hónapokban mindenkit visszaküldtek a startmezőre. Aki kimaradt, nem maradt le.

Szabadesésben a Facebook anyavállalatának részvényei, hatalmas veszteséget okoz a metaverzum

Szabadesésben a Facebook anyavállalatának részvényei, hatalmas veszteséget okoz a metaverzum

Valóságos szabadesésbe kezdtek a Facebook anyavállalata, a Meta Platforms részvényei az amerikai zárás utáni kereskedésben azt követően, hogy a társaság közzétette harmadik negyedéves számait. A cég több szinten alulteljesítette az elemzői várakozásokat a lezárt időszakban és a folyó negyedévre is csalódást keltő várakozásokat fogalmazott meg a menedzsment. A héten jelentő technológiai vállalatok az online hirdetési bevételek lassulásáról számoltak be, ahogy a cégek visszafogják a marketingköltéseiket a recessziós félelmek közepette, a Facebooknál pedig a TikTok okozta verseny és az Apple operációs rendszerének adatbiztonsági módosításai tovább rontottak a helyzeten. Közben a jelentős kutatás-fejlesztési költségeket elnyelő metaverzum és a VR-szemüvegek óriási veszteséget termeltek a cégcsoportnak.

Szép csendben különös ipari forradalom készülődik, amit a metaverzum robbanthat be

Szép csendben különös ipari forradalom készülődik, amit a metaverzum robbanthat be

Az elmúlt időszak egyik legfelkapottabb technológiai trendjének egyértelműen a metaverzum tekinthető, amelyet a Metától (aki nevet is változtatott miatta) a Microsoftig a legtöbb technológiai cég már javában fejleszt. A legnagyobb médiavisszhangot azonban a technológia kereskedelmi célú felhasználása kapja, amely az eddigi próbálkozások alapján azért ébreszthet némi kétséget a virtuális világok valódi hasznát illetően. Kevesebben tudják azonban, hogy a metaverzum koncepciója az ipari termelésben is utat tört magának, az alkalmazási lehetőségek tárháza és a remélt haszon pedig óriási. Cikkünkben bemutatjuk, mit tartogat a metaverzum az ipari felhasználóknak, illetve milyen területeken vetik be már most is az interaktív virtuális tereket.

Íme a terv, hogy lehet megmenteni a Földet a metaverzummal

Íme a terv, hogy lehet megmenteni a Földet a metaverzummal

Az energiaválság megoldására tett javaslatok általában a kínálati oldal reformjára fókuszálnak, ám annál kevesebb szó esik a felhasználási oldal hatékonyabbá tételéről. A vállalati digitalizáció és az ipari folyamatok villamosításában rejlő lehetőségek kihasználásával azonban a cégek rengeteg energiát takaríthatnának meg. A Schneider Electric idei Innovation Summit World Tour konferenciáján ilyen fenntartható működést támogató eszközök kerültek bemutatásra az IoT-tól a digitális iker koncepcióján át az ipari metaverzumig.

Bemutatták a Facebook anyacégének új VR-headsetjét

Bemutatták a Facebook anyacégének új VR-headsetjét

A Meta Platforms kedden bemutatta Quest Pro virtuális és kevert valóság headsetjét, ami mérföldkőnek számít Mark Zuckerberg vezérigazgató számára a kiterjesztett valóságot használó számítástechnikai eszközök magasabb kategóriás piacára.

Európát is meghódítaná a facebookos fizetés, mutatjuk, mit tud a Meta Pay

Európát is meghódítaná a facebookos fizetés, mutatjuk, mit tud a Meta Pay

A Metapay hazai alapítású tanácsadócég egy hétvégén megjelent közleményben adta hírül, hogy megválik eddigi márkanevétől és a metapay.eu domainjétől. A névváltoztatás okát nem indokolták ugyan, de egy nyilvános adatbázis alapján az új tulajdonos a dublini székhelyű Meta Platforms Ireland, a Meta írországi leányvállalata lett. A közösségi média óriás szeptember végén jelentette be, hogy fizetési szolgáltatását, a Meta Pay-t Európában is elindítja. A szolgáltatás szűkített funkciókészlettel már eddig is működött itthon, most pedig várhatóan bővíteni fognak. Ennek kapcsán cikkünkben utánajártunk, mit tud az Egyesült Államokban már régóta elérhető Meta Pay digitális tárca.

Új fejlesztések állíthatják feje tetejére a bankrendszert, de egyelőre sok a baj velük

Új fejlesztések állíthatják feje tetejére a bankrendszert, de egyelőre sok a baj velük

A digitalizáció megállíthatatlanul tör előre a pénzügyi rendszeren, alapjaiban formálva át a hagyományos banki termékeket és szolgáltatásokat. A technológiák közül noha még egyik sem kiforrott, már most óriási befektetések koncentrálódnak köréjük, és annyi már biztosan látszik, hogy évekre ki fogják jelölni a fejlesztések irányvonalát. A Capgemini Decentralized Futures kutatásából kiderült, hogy mi jellemzi aktuálisan a CBDC-projekteket, a kriptopénzek és a DeFi piacát, valamint a metaverzum-fejlesztéseket.

Merre tart Mark Zuckerberg Meta Platformsra keresztelt Facebookja?

Merre tart Mark Zuckerberg Meta Platformsra keresztelt Facebookja?

Tavaly év végén érkezett a bejelentés, hogy vélhetően az adatkezelési botrányaira is reagálva és mintegy "előre menekülve" Meta Platformsra változtatja a nevét a Facebook, mindezzel kapcsolatban az elsődleges kérdés a következő: vajon Zuckerberg másodszor is képes lesz létrehozni valami olyat, ami a saját területén meghatározza az internet fejlődési irányát és teljesen új üzleti ökoszisztémát teremt? Bár a vállalat óriási felhasználóbázisának és magasszintű hirdetési hatékonyságának köszönhetően biztatónak tűnik a futurisztikus "meta biznisz", a részvénypiac azonban az aktuális kihívásokra fókuszál - abból pedig akad bőven, lehet itt gondolni a felhasználószám csökkenő növekedésére, a TikTok hirdetési piacra való agresszív betörésére és az Apple adatkezelési szabályainak szigorítására például. Mindezek után néhány fontos kérdés maradt: hogyan és milyen hatékonyan reagált és reagál a Meta a legújabb kihívásokra? Mi a helyzet a szabályozási környezettel? A körülmények tükrében jó befektetés lehet a Meta?

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Ennyi volt! - Lázár János rendelettel irtja ki a nyerészkedést az építőiparból
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.