Donald Trump tegnapi döntése folytán leálltak az ukrán légvédelmet föld-levegő és levegő-levegő rakétákkal ellátó szállítmányok. A döntést Washington készlethiánnyal indokolta, a fegyverek egy részét Kelet-Lengyelországból hívják vissza. Az orosz csapatok minden jel szerint betörtek Ukrajna központi Dnyipropetrovszk megyéjébe, egy olyan területre, ahol a háború során még sosem jártak. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.
Júniusban némileg visszaesett az oroszok területhódításainak mennyisége Ukrajnában, de továbbra is jelentős területek felett vették át az ellenőrzést.
Az Egyesült Államok védelmi minisztériuma leállította a létfontosságú légvédelmi rakéták és más fegyverek Ukrajnának történő átadását, ez pedig komolyan aggasztja Kijevet.
India a jövőben a minimálisra csökkentheti az oroszoktól vásárolt katonai felszerelések mennyiségét, miután Moszkva egyre inkább megbízhatatlan partnernek bizonyult – írja az Eurasian Times.
Nemrég megjelent egy értesülés, mely szerint Donald Trump elnök parancsára az Egyesült Államok létfontosságú fegyverek transzferjét állítja le Ukrajna számára: Patriot rakéták, Stinger rendszerek, AMRAAM-rakéták maradnak az amerikai raktárakban. A Fehér Ház hivatalosan azzal indokolja a döntést, hogy saját használatra kellenek a fegyverek, mert nagyon megcsappantak a készletek a közelmúlt háborúi miatt, a háttérben azonban több más tényező is meghúzódhat, mind diplomáciai, mind katonai-stratégiai téren. Nézzük meg, miért dönthetett úgy Trump, hogy nem adja oda Ukrajnának a létfontosságú, még Joe Biden elnök által beígért fegyvereket és vizsgáljuk meg azt is, mekkora érvágás lehet ez az ukrán védelmi képesség számára.
Ukrajna olyan fegyvereket sem kap meg egyelőre az Egyesült Államokból, melyek az ukrán határhoz közel, Lengyelországban vannak - tudta meg a Wall Street Journal. Kijev légvédelmi rakétáktól, rakétaindítóktól és légiharc-rakétáktól esik el.
Videót közölt az ukrán légierő a Raven légvédelmi rendszerről és annak harci teljesítményéről: a brit gyártmányú eszközzel nagyon elégedettek az ukrán katonák - számolt be az Ukrainszka Pravda. A fegyvert befagyasztott orosz pénzösszegek kamataiból finanszírozta London.
Az amerikai Szenátus kedden elfogadta Donalt Trump költségvetési törvényjavaslatát, amely további 10 milliárd dollárt biztosít a NASA Artemis programjának. A lépés egyúttal szembemegy az utóbbi időben az elnöktől eltávolodó Elon Musk, Mars-expedíciókat priorizáló űrterveivel. A milliárdos korábban számtalanszor hangoztatta, hogy a NASA-nak a Hold helyett sokkal inkább egyből a vörös bolygóra kellene koncentrálnia - írta meg a Techcrunch.
Oroszország átadta a nyolcadik, ukrán gyártmányú gázturbinás hajtóművekkel szerelt Project 11356 fregattot, az INS Tamalát az indiai haditengerészetnek – számolt be róla a Militarnyi.
Ukrán drón csapódott be egy hadiipari létesítménybe Izsevszk városban, amely mintegy 1300 kilométerre található az ukrán határtól – ez lehet az ukrán haderő egyik eddigi legtávolabbról végrehajtott támadása a háború kezdete óta.
Oroszország soha nem vetett be annyi drónt Ukrajna ellen egy hónap leforgása alatt, mint ammennyit 2025 júniusában - írta a Kyiv Independent.
Először használhatta élesben Ukrajna ellen a sugárhajtású Gerány-3-as kamikaze drónt az orosz haderő – mondta el Vlagyimir Popov nyugalmazott orosz tábornagy az orosz médiának.
Az ukrán hatóságok szerint az egyik legnagyobb ukrán várost megrázó robbanás során megsemmisítették az oroszok egyik Grom-1-es rakétáját – írja az Euro Maidan Press.
Volodimir Zelenszkij elnök posztumusz az Ukrajna Hőse címet és az Aranycsillag-rendet adományozta Makszim Usztymenko F-16-os pilótának, aki szombat éjszaka veszítette életét egy drámai csatában.
Oroszország az éjszaka folyamán a háború kezdete óta a legnagyobb légitámadását hajtotta végre Ukrajna ellen - közölte vasárnap az ukrán légierő kommunikációs igazgatója.
Donald Trump amerikai elnök nagyon komolyan veszi az Egyesült Államok megkérdőjelezhetetlen katonai hegemón szerepkörének visszaszerzését, amelyet az utóbbi időben alaposan kikezdett Kína nagyhatalmi felemelkedése. Washington a legutóbb egy olyan bejelentéssel sokkolta a világot, amely forradalmi átalakulást ígér az erőviszonyokban, az amerikai légvédelem pedig minden kétséget kizáróan tudna elhárítani gyakorlatilag mindent, ami jelenleg létező vagy a jövőben várhatóan felbukkanó fegyver. De mi az az Aranykupola, mik az ígéretek és mit fog megváltoztatni a kifejlesztése? Ennek járunk utána a cikkben.
A techmilliárdos az amerikai kétpártrendszert haladná meg.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Az EU egészében jóval kevesebb menedékkérelmet adtak be az év első felében, mint tavaly ilyenkor.
Humanitárius együttműködés ürügyén.
A brit külügyminiszter Damaszkuszba utazott.
A nyaralóknak nem kedvez majd az idő, az aszályhelyzetnek azonban nagyon is.
Az invazív szúnyogfajok megjelenésével új kórokozók is felbukkanhatnak.
10 milliárd forintos támogatással mentenék meg a nyarat.
Így termelj, tárolj és válj le a hálózatról egyszer és mindenkorra!