Csúnyán megütötték a világ legnépszerűbb részvényeit, kritikus napok jönnek

Csúnyán megütötték a világ legnépszerűbb részvényeit, kritikus napok jönnek

Nem sok babér termett az amerikai tech szektor befektetőinek az elmúlt hónapokban, olyan alulteljesítéssel indították az évet a tech papírok, amire az elmúlt néhány évben nem láttunk példát. A 2022 vége óta tartó, AI-vezérelt tőzsdei rali megtorpant az Egyesült Államokban, miközben a Csodálatos Hetes nevet viselő, nagy technológiai részvényeket tömörítő részvénycsoport tagjai közül több kétszámjegyű esést szenvedett el néhány hét alatt. Mindez persze azt is jelenti, hogy vételi lehetőségek nyíltak meg a piacon, és a technikai kép alapján könnyen lehet, hamarosan enyhülnek a befektetők fájdalmai.

Itt a szuperbuborék, jön a nagy zuhanás a tőzsdéken?

Itt a szuperbuborék, jön a nagy zuhanás a tőzsdéken?

Jeremy Grantham még 2022 januárjában figyelmeztetett arra, hogy egy szuperbuborék alakult ki a tőkepiacokon, ami hamarosan kipukkanhat. Jött is az esés, csakhogy a mesterséges intelligencia őrület megakasztotta ezt a folyamatot, és új lendületet adott a tőzsdéknek. A guru most ismét figyelmeztet: szerinte az amerikai részvénypiac súlyos korrekcióra érett meg, miközben az AI-láz csak tovább fújja a lufit. A szakember szerint a részvények túlértékeltek, ráadásul a történelem azt mutatja, hogy minden fontos új technológia körül buborék alakul ki, ami végül kipukkan. Azt is elárulta, hogy szerinte mibe érdemes fektetni egy ilyen bizonytalan helyzetben.

Szokatlan dolgot tett Warren Buffett

Szokatlan dolgot tett Warren Buffett

Warren Buffett, a Berkshire Hathaway vezérigazgatója továbbra is defenzív befektetési stratégiát folytat: rekordméretű készpénzállományt halmozott fel és részvényeket adott el, miközben éves levelében nem magyarázta meg ezt a szokatlan óvatosságot - írta a CNBC.

Mutatjuk, miért nincs jó helyen az USA-ban a pénzed

Mutatjuk, miért nincs jó helyen az USA-ban a pénzed

Éveken keresztül az amerikai részvénypiacok felsőbbrendűségéről lehetett hallani, hiszen a csapból is az erős amerikai fogyasztó és a mesterséges intelligencia kedvező hatásai folytak. Az idők azonban megváltoztak és ez az amerikai gazdaság már egy ideje nem az, amiről szó volt. Eközben a részvénypiacon is kezd egy veszélyes együttállás kibontakozni.

Vegyünk-e Amerikát karácsonyra?

Vegyünk-e Amerikát karácsonyra?

Milyen ajándékokat szerezzünk be karácsonyra? A fogyasztók világszerte megrohanják a boltokat, az ideális ajándékok után kutatva. Sokszor beválik a terv, pozitív fogadtatásban részesül a meglepetés. De legalább ugyanilyen arányban egy őszintének színlelt, valójában némileg csalódott mosoly kényszerül az ajándékozott arcára. Képzeljük most el, hogy év végére befektetést kapunk ajándékba: egy amerikai részvényindexet. Örülünk neki? Jó ajándék ez? Esetleg jobban örülnénk egy kötvényindexnek? Melyik csalhat őszintébb mosolyt az arcunkra?

Erste: magasabb szinten ragadhatnak a kamatok

A "Portfólió-ajánlók" sorozatunk keretében minden hónapban arról kérdezzük a hazai alapkezelőket, hogyan állítanának össze egy közepes kockázatvállalású, középtávra szóló, fiktív modellportfóliót. Az alábbiakban az Erste Alapkezelő írását olvashatják:

Megmutatjuk, hogyan nyerhetsz az üzleti ciklusokon

Megmutatjuk, hogyan nyerhetsz az üzleti ciklusokon

A gazdaság aktuális állapota rengeteget segíthet abban, hogy éppen melyek lehetnek azok a szektorok, ahol érdemes jó befektetési lehetőségek után kutatni. Ennek ékes példája volt az elmúlt pár hét, amikor Donald Trump elnökjelölt esélyeinek növekedésével a pénzügy és ipar szektorok rövid idő alatt nagy felülteljesítést produkáltak. Ez sokakat meglepetésként ért, pedig az üzleti ciklusokra alapuló szektorkiválasztással már a tarsolyban lett volna az ötlet.

Olcsók a kínai részvények, de nem árt óvatosnak lenni

Olcsók a kínai részvények, de nem árt óvatosnak lenni

Shaun Rein, a China Market Research Group vezetője szerint a kínai részvények alulértékeltek, és bár rövid távon kihívásokkal kell szembenézniük, hosszú távon Kína gazdasági átalakulása ígéretes lehetőségeket tartogathat a befektetőknek - közölte a CNBC.

Kidurran a tőzsdebuborék? - Megszólalnak az elemzők

Kidurran a tőzsdebuborék? - Megszólalnak az elemzők

Egyre többen gondolják elemzői körökben, hogy a Csodálatos Hetes, azon belül is elsősorban az Nvidia szárnyalása tőzsdei buborék kialakulásához vezet, azonban az "ellentábor" is egyre népesebb: most a JPMorgan Chase elemzőcsapata tette le a voksát a kérdésben.

BCG: közel duplájára nőhet a globális bankszektor értéke

BCG: közel duplájára nőhet a globális bankszektor értéke

A Boston Consulting Group hétfőn közzétett jelentése szerint a globális bankok a következő öt évben összesen 7 ezermilliárd dollárral növelhetik értéküket, ha jelentős lépéseket tesznek a növekedés és a termelékenység fokozása érdekében – írja a Reuters.

Így menekült meg a Dunaferr, a gyár, ami szó szerint nem állhat le

Így menekült meg a Dunaferr, a gyár, ami szó szerint nem állhat le

Már meghallgatható a Portfolio Checklist július 13-án, pénteken. A mai műsor első részében a Dunaferrel foglalkoztunk, a hányattatott sorsú, több ezer embert foglalkoztató vállalat sorsa ugyanis úgy néz ki, hogy végre rendeződhet. Erről Csiki Gergelyt, a Portfolio makrogazdasági elemzőjét, lapigazgatóját kérdeztük. A műsor második részében az Apple-ről volt szó, a technológiai cég ugyanis nemcsak termékeivel, hanem ügyes pénzügyi döntéseivel is hihetetlen mértékű részvényesi értéket teremtett az elmúlt 10 évben. Ezzel kapcsolatban Jónap Richárd, a Concorde elemzője volt a vendégünk, akit arról is megkérdeztünk, hogy a történelmi összehasonlításban extrém magas értékeltség mellett miért tűnik még mindig vonzó befektetésnek a cég rengeteg részvényes számára.

  • 1
  • 2
Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Az egész világ egyetlen vadászgépről beszél: azt mondják, a legmodernebb európai gépeket győzte le a J-10C
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.