Nem mindennapi lépésre szánta el magát a NASA: UFO-kutatásra adja a fejét, felfedték az eddigi információikat is

Nem mindennapi lépésre szánta el magát a NASA: UFO-kutatásra adja a fejét, felfedték az eddigi információikat is

A NASA új kutatási igazgatót nevezett ki az "azonosítatlan rendellenes jelenségek" (UAP), közismert nevükön az azonosítatlan repülő tárgyak vagy UFO-k kutatására, miután egy korábban összeállt szakértői testület ajánlása szerint sokkal mélyebben kellene vizsgálni ezeket a jelenségeket. Bill Nelson, a NASA igazgatója bejelentésében kihangsúlyozta, a kutatás célja az ismeretlen jelenségekről szóló publikációk szenzációhajhász jellegének a tudomány felé való elmozdítása.

Elon Musk ötletét vennék át a tajvaniak

Elon Musk ötletét vennék át a tajvaniak

Tajvan befektetőket igyekszik meggyőzni, hogy segítsenek neki létrehozni saját műholdas kommunikációs szolgáltatóját, amelyet Elon Musk Starlinkjének az ukrajnai háborúban játszott szerepe inspirált - írja a Financial Times.

Elhunyt a leghosszabb ideig tartó űrrepülés világrekordere

Elhunyt a leghosszabb ideig tartó űrrepülés világrekordere

Elhunyt Valerij Poljakov orosz űrhajós, aki a leghosszabb ideig tartózkodott egyhuzamban a világűrben. A kozmonauta 1994 januárjától 1995 márciusáig 437 napot és 18 órát töltött a Mir űrállomás fedélzetén, amiért megkapta az Oroszország Hőse címet.

Oroszország kilőtte az űrbe Amerika ősellenségét

Oroszország kilőtte az űrbe Amerika ősellenségét

Egy iráni műholdat szállító orosz rakéta kedden sikeres felszállást hajtott végre az űrbe. Moszkva és Teherán a nyugati szankciókkal szemben szorosabb kapcsolatokat igyekszik kiépíteni egymással - írta meg a Reuters.

A szankciókra panaszkodik az  orosz űrügynökség

A szankciókra panaszkodik az orosz űrügynökség

Az Orosz Szövetségi Űrügynökség, a Roszkoszmosz vezetője szombaton írásban fordult a Nemzetközi Űrállomás (ISS) projektben részt vevő partnerekhez, hogy oldják fel az állami vállalat vállalkozásai ellen elrendelt szankciókat, amelyek szerinte törvénytelenek.

Kilőtték a valaha volt legnagyobb űrszondát, fontos feladatot bíztak rá

Kilőtték a valaha volt legnagyobb űrszondát, fontos feladatot bíztak rá

Többszöri halasztás után felbocsátották szombaton a James Webb-űrteleszkópot az Európai Űrügynökségnek (ESA) a Francia Guyana-i Kourouban lévő indítóállomásáról egy Ariane-5 rakéta fedélzetén. A rakéta indítását a Le Monde francia napilap honlapján élőben közvetítette.

Mikor léphet újra ember a Holdra?

Mikor léphet újra ember a Holdra?

Joe Biden új amerikai elnök elődje számos intézkedését felülírta, azonban az űrkutatások területén támogatásáról biztosította a Donald Trump által elindított Artemis-programot, amely 1972 után ismét embert vinne a Holdra. A Trump-adminisztráció 2024-re célozta meg az újabb emberes Holdra szállást, a Biden-kormányzat azonban nem jelölt ki céldátumot. Ez nem is véletlen, hiszen szakértők szerint 2024-re a missziót szinte lehetetlenség megvalósítani a projekttel kapcsolatos finanszírozási és technikai nehézségek miatt. Sokáig azonban nem tolhatja ki Washington a küldetés időpontját, ha azt akarja, hogy amerikai legyen a következő ember a Holdon, mivel az utóbbi években Hold-programjával komoly sikereket elérő Kína is azt tervezi, hogy az évtized végére embert juttat a Föld körül keringő égitestre.

Magyar sikerek az űrkutatásban

Az Európai Űrügynökség (ESA) 65 ezer euró (körülbelül 20 millió forint) vissza nem térítendő támogatást ítélt oda a szervezet magyarországi technológiai transzfer irodájának első pályázatán a nyerteseknek. A hazai vállalkozások a támogatást technológia-átadással kapcsolatos költségek fedezésére fordíthatják. A következő pályázatot várhatóan novemberben írják ki.

  • 1
  • 2
Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Újra éledezik az infláció - Mibe érdemes most befektetni?
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.