FONTOS Megszólalt a Revolut a magyarországi kriptós tiltásról
Önnek nincs realtime adat előfizetése
Előfizetek
Árfolyam

baha us 500 index értéke

Ma:
|
Átlag:
  • Mai forgalom
  • Elmúlt 30 kereskedési nap átlagforgalma
baha us 500 statisztikák, mutatók
Kapitalizáció (millió HUF): 0
Nyitó ár: 6217.45729833
Előző záró ár: 6223.251125
Napi átlagár:
180 napos átlagár: 0
360 napos átlagár: 0
Napi minimum: 6217.404235
Napi maximum: 6236.62195
Éves minimum: 4810.13519 2025-04-07
Éves maximum: 6282.32755333 2025-07-03
Történelmi minimum: 3490.90964 2022-10-13
Történelmi maximum: 6282.32755333 2025-07-03
Forgalom (db):
Forgalom:
Árfolyamváltozás 1 hó: 3.7864308082557%
Árfolyamváltozás 6 hó: 4.9957199141312%
Árfolyamváltozás 12 hó: 11.855332268781%
Adatlap
baha us 500
ISIN XITT00BUS500
Kijelzés módja (ticker) BUS500
Kereskedés pénzneme USD
Az adatok forrása: baha Indices
Az adatok jellege: késleltetett.

A szolgáltatást legjobb tudásunk szerint nyújtjuk. A szolgáltatás elérhetőségének részbeni vagy teljes hiányáért, késedelméért, pontatlanságáért illetve egyéb zavaráért a Net Média Zrt. csak akkor felel, hogy ha az kifejezetten és kizárólag neki felróható okból következik be. Egyéb okból bekövetkezett szolgáltatás-zavarért a felelősségét kifejezetten kizárja. Kizárja a Net Média zrt. a felelősségét az információhoz való jogosulatlan hozzáférésből vagy az információval való bármilyen egyéb visszaélésből eredő károkért. Az előbbiekben megjelölt, illetve jogszerűen egyébként ki nem zárható egyéb felelősség kivételével ...

Tovább
Az oldalon a baha us 500 árfolyamalakulását lehet nyomon követni.

Visszajelzés

Kérdésed van? Hibát találtál? Vedd fel velünk a kapcsolatot!
Tovább az űrlapra
PORTFOLIO RATING | Az átláthatóbb befektetésekért
Portfolio Trader online előadás Interaktív online előadás

Warren Buffett helyett én: Kezdők útmutatója a befektetéshez

Fedezd fel a befektetés világát úgy, ahogy még sosem! Ez a webinárium egyszerűen és érthetően mutatja be az alapelveket, amelyekre még a legnagyobb befektetők, mint Warren Buffett is esküsznek.

Portfolio Trader online előadás Díjmentes online előadás

Kereskedés külföldi részvényekkel

Kezdő vagy, de külföldi részvényekkel kereskednél? Megmutatjuk, mire figyelj a kiválasztásnál, melyik platformunk a legjobb ehhez, és hogyan segít tanácsadó szolgáltatásunk, hogy magabiztosan lépj a nemzetközi piacokra.

Videóajánló
baha us 500 hírek

Itt a történelmi csúcs a német tőzsdén

Izgalmas napokat élünk a tőzsdéken, elsősorban az amerikai vámbejelentések vannak most a befektetők figyelmének központjában: legfrissebb fejleményként Donald Trump 50%-os importvámot jelentett be a rézre, ennek hatására el is szállt az eszköz árfolyama. Ennél szélesebb körű, index-szinten is meghatározó bejelentés egyelőre nem érkezett az amerikai elnöktől. Ami a mai napot illeti, fontosabb gazdasági adatra nem kell számítani, ami jelentősen befolyásolná a részvénypiaci hangulatot, az ázsiai tőzsdéken bizonytalan kereskedést láthattunk, Európában pedig egyre jobb a hangulat, a magyar tőzsde is jól teljesít.

Vámhírekre figyelnek a befektetők - Mutatjuk, mi történik a tőzsdéken

Eséssel reagáltak az amerikai tőzsdék a hétfői kereskedésben Donald Trump újabb vámbejelentéseire és ma is bizonytalan a hangulat a világ részvénypiacain, az ázsiai tőzsdék vegyesen mozdultak reggel és az európai indexek is felemásan állnak a délutáni órákban. A kereskedelmi háborús hírek mellett ma az Ecofin-ülésre figyelnek a piacok, valamint német külkereskedelmi adatokra és az amerikai inflációs várakozások alakulására, itthon pedig az inflációs adat volt a figyelem középpontjában.

Estek az amerikai tőzsdék

Pénteken nem volt kereskedés az amerikai tőzsdén a július 4-i nemzeti ünnep miatt, így innen nem érkezett iránymutatás a hétkezdésre, a világ többi részvénypiacán pedig vegyes a kép, az ázsiai tőzsdék jellemzően estek ma reggel, míg az európai indexek felemásan nyitottak, majd kisebb pluszba fordultak. A magyar piacon a BUX a 100 ezer pontos értéket kerülgeti, de ma esik az index, így kissé távolabb kerül a kerek szint. Makrofronton a nap legfontosabb eseménye az Eurogroup találkozó és vámbejelentésekre is várnak a piacok, miközben Trump a BRICS-országokat újabb vámokkal fenyegeti.

Jönnek Trump vámjai - Így reagálnak a tőzsdék

Mérsékelt elmozdulás volt ma reggel az ázsiai tőzsdéken, a dél-koreai és a hongkongi részvénypiacon azonban nagyobb esés bontakozott ki, miután Donald Trump bejelentette, hogy megkezdi levelek kiküldését kereskedelmi partnereinek az új vámokról. Az európai részvénypiacokon mérsékelt eséssel indult a nap, nap közben valamelyest intenzívebé vált az esés.

A 100 ezer ponttól karnyújtásnyira zárt a BUX

Pozitív hangulat uralkodik a világ tőzsdéin, amelyet az is támogatott, hogy Donald Trump tegnap újabb sikeres kereskedelmi megállapodásról számolt be, ezúttal Vietnámmal. A vietnámi tőzsde több mint három éves csúcsra emelkedett a bejelentést követően, de összességében inkább vegyes volt a kép az ázsiai részvénypiacokon. Ezzel szemben Európában emelkedés látható, a magyar piac pedig új történelmi csúcsra került, és az USA-ban sem maradt el az újabb csúcsdöntés. A jó hangulathoz hozzájárult, hogy a ma publikált amerikai munkaerőpiaci adatok jelentős pozitív meglepetést okoztak.

Amíg ez nem rendeződik a piacokon, addig a dollártól se várjunk csodát

A nagy alapkezelőknek minden egyes pillanatban két befektetési döntést kell meghozniuk: 1) mit, mikor, hol vegyenek, 2) fedezzék-e a devizakockázatot. Az utóbbi esetében viszont az eddig ismert összefüggések nem működnek, megváltozott a világ. Bár a kamatkülönbözet alapján sokan már vennék a dollárt, ez délibáb lehet egészen addig, amíg ez a kérdés nem rendeződik. Aki nem érti, mi zajlik a dollár piacán a háttérben, az most csúnyán megégetheti magát.

Fontos adatok érkeztek az USA-ból - Mutatjuk a tőzsdei reakciókat

Az ázsiai piacokon ma reggel többnyire negatív mozgásokat láthatunk, Európában és az USA-ban pedig vegyes mozgásokat mutatnak a vezető indexek. A hangulatot negatívan befolyásolta, hogy az amerikai ADP-féle foglalkoztatottsági jelentés nagy meglepetést okozott, hiszen a várt növekedés helyett 33 ezer fővel csökkent a foglalkoztatottság az USA-ban júniusban. A jelentést a piac gyakran előrejelzésként kezeli a pénteki szünnap miatt ezúttal csütörtökön érkező hivatalos munkaerőpiaci adatokhoz viszonyítva.

Kettészakadtak az amerikai tőzsdék

Európa tőzsdéin kisebb esést láthattunk ma, a magyar tőzsdén nem alakult ki egyértelműen az irány, Amerikában pedig szintén bizonytalan hangulatú kereskedést láthatunk. A Tesla árfolyama nagyot zuhant, miután ismét felerősödött a konfliktus Donald Trump és Elon Musk között.

Megszólaltak a világ vezető jegybankárai

A portugáliai Sintra Konferencián gyűltek össze a világ vezető jegybankárai, ahol a monetáris politika kihívásokról kérdezték őket. Ezek közül a legfontosabbakat ismertetjük. Volt szó kamatcsökkentésről, egyensúlyi kamatról, fgramnetált világról és arról is, hogy segítene-e a Fed, ha dollárhiány alakulna ki.

Nincs megállás, itt az újabb csúcsdöntés az amerikai tőzsdéken

Bizonytalan hangulatban kezdődött a hét a világ tőzsdéin, Ázsiában felemás elmozdulásokat láttunk, míg Európában a kezdeti emelkedés később kis esésbe csapott át - az enyhén negatív hangulat a magyar tőzsdén is megfigyelhető volt a mai kereskedésben. Eközben az amerikai tőzsdék lendülete továbbra is kitart, az S&P 500 és a Nasdaq rögtön a nyitás után új csúcsot döntött, miközben a befektetők az amerikai vámok lecsökkentésére adott július 9-i határidő felé közeledve a kereskedelmi tárgyalások alakulására figyelnek elsősorban.

Trump bejelentése megtörte a lendületet, de pluszban zárt Amerika

Csütörtök este Donald Trump bejelentette, hogy megvan a vámmegállapodás Kínával, ezt követően felemás hangulatban indult a nap az ázsiai tőzsdéken, Európában azonban emelkednek a tőzsdék. Amerikában is emelkedés volt látható, a Nasdaq és az S&P 500 is történelmi csúcson nyitott. Nemrég azonban Trump bejelentette, hogy megszakadtak a kereskedelmi tárgyalások Kanadával.

Karnyújtásnyira a történelmi csúcs Amerikában

Szerdára mondhatni teljesen lenyugodtak a kedélyek a világ tőzsdéin a közel-keleti eseményeket követően, ezt követően csütörtökön felemás kereskedést láthattunk Ázsiában, Európában emelkedtek a tőzsdék, és Amerikában is pluszban vannak az indexek annak ellenére, hogy a vártnál rossza GDP-adat érkezett az USA-ból.

Lefordultak az európai tőzsdék, Amerikában csak a Nasdaq zárt pluszban

Az Izrael és Irán közötti háború nyugvóponthoz érkezett, a két ország tűzszünetet kötött, ez pedig jó hatással van a nemzetközi tőkepiacokra: az európai és amerikai részvénypiacok kedden határozottan emelkedtek, és a lendület szerda reggel az ázsiai tőzsdéken is kitartott, a nyitás után tovább emelkedtek az európai börzék is, a kereskedési nap feléhez érve azonban kisebb lefordulás vette kezdetét, a hangulat pedig zárásra sem javult. Amerikában eközben a három nagy index közül csak a Nasdaq zárt pluszban.

Irán újra bombázott, de Donald Trump közbelépett - Egyelőre kitart a lendület a tőzsdéken

Az ázsiai és az európai részvénypiacok is nagyot emelkedtek, miután Donald Trump bejelentette, hogy tűzszünet jön az Izrael és Irán közötti háborúban. Trump gratulált mindkét országnak, Izraelnek és Iránnak, hogy volt kitartásuk, bátorságuk és intelligenciájuk véget vetni annak, amit úgy kellene hívni, hogy a 12 napos háború. A teljes képhez hozzá tartozik, hogy kedd hajnalban mindkét fél részéről támadásokról számoltak be, ráadásul a tűzszünet életbe lépése után is folynak a támadások. Ennek ellenére egyelőre kitart a lendület az európai részvénypiacokon, és az amerikai résvénypiacok is emelkedéssel nyitottak.

A közel-keleti konfliktus árnyékában vegyesen zártak az amerikai tőzsdék

Ma reggel az ázsiai részvénypiacok emelkedtek, miután Donald Trump két héttel elhalasztotta a döntést az USA részvételéről az Izrael és Irán közötti háborúban, ami rövid távon némi megkönnyebbülést hozott a piacoknak. Közben Irán jelezte, hogy nyitott az urándúsítás bizonyos korlátozására, erre még nagyobb pluszba lendültek az európai részvényindexek, az emelkedés pedig a zárásig kitartott. Az amerikai tőzsdéken ehhez képest hullámzó mozgások voltak jellemzők, a zárásra is vegyes maradt a kép.

Borongós volt a hangulat a tőzsdéken, az iráni konfliktusra figyetnek a befektetők

Izgalmas napokat élünk a tőzsdéken, hiszen az iráni-izraeli háború fejleményei is korbácsolják a kedélyeket, de az amerikai kamatpályával kapcsolatos várakozások is előtérbe kerültek, miután bár tegnap este szinten tartotta a kamatokat az amerikai jegybank, de a jegybankelnök Jerome Powell beszéde nem sok örömre adott okot - ez alapján ugyanis a kereskedelmi háború és a magasan ragadt bizonytalanság miatt a Fed alacsonyabb növekedéssel és magasabb inflációval számol. Viszont ma fontos makrogazdasági eseményre nem igazán lehet számítani ami befolyásolná a piaci szereplők hangulatát, ráadásul a tengerentúlon ma nincs is kereskedés.

Ami pedig a konkrét mai elmozdulásokat illeti, Ázsiában rossz hangulatú kereskedést láthattunk, és Európában is esés látszik.

Bármelyik pillanatban háborúba léphet Amerika, döntött a Fed - Mi történt a piacokon?

Kedd estére ismét elromlott a hangulat a tőzsdéken, miután az Egyesült Államok gyakorlatilag bármelyik pillanatban bejelentheti, hogy beszáll a háborúba Izrael oldalán. Ezt követően Ázsiában többnyire esést láthattunk ma reggel, míg Európában óvatos, de többnyire pozitív mozgások rajzolódtak ki. Jól teljesített a magyar tőzsde, a BUX új történelmi csúcson zárta a napot. 

Gazdasági események szempontjából is kulcsfontosságú a szerdai nap, ugyanis szinten tartotta a kamatokat a Fed, ami nem volt meglepetés, Jerome Powell beszéde azonban elbizonytalanította a kereskedés végére az addig mérsékelt optimizmust mutató részvénypiacokat.

Trump megfenyegette Iránt - Lefordultak a világ tőzsdéi

Hétfőn még felpattantak a tőzsdék, miután sajtóinformációk jelentek meg arról, hogy Irán hajlandó lenne a közel-keleti konfliktus deeszkalációjára. Mára azonban ismét elromlott a hangulat, miután Donald Trump a konfliktus további eszkalációját jelezte azzal, hogy sürgette Teherán evakuációját. Az európai és az amerikai tőzsdéken is lefordulás követte a közel-keleti eseményekkel kapcsolatos hírek megjelenését, újra nagyot emelkedett az olajár, a befektetők veszik a biztos menedéknek számító eszközöket, például az aranyat.

Trump vámjai megütötték a legnagyobb amerikai kikötőt – 19%-os zuhanás az importban

Májusban 19%-kal esett vissza az importforgalom az Egyesült Államok legnagyobb tengeri kereskedelmi csomópontján keresztül – a drasztikus visszaesés Donald Trump vámháborújának közvetlen következménye. A Los Angeles-i kikötő vezetője szerint a hatások néhány hónapon belül az amerikai boltok polcain is érezhetők lesznek.

Az iráni háború megütötte a forintot, de a héten még az amerikai jegybank is belerúghat egyet

A múlt héten az amerikai-kínai kereskedelmi tárgyalások némileg csalódást keltő eredménnyel zárultak, miközben a hét közepe után már egyre sűrűsödtek az olyan hírek, amelyek a közel-keleti helyzet gyors romlása felé mutattak. Pénteken aztán Izrael megtámadta Iránt, amelynek hatására a befektetők a biztonságos eszközök felé vették az irányt. Ezen a héten minden bizonnyal a közel-keleti háború fogja mozgatni a piacokat, azonban adat fronton is izgalmas hetünk lesz. Amerikai, brit, japán és kínai kamatdöntés is érkezik olyan helyzetben, amikor bármelyik pillanatban a feje tetejére állhatnak a makrogazdasági kilátások. Emelett pedig egy fontos ECOFIN ülés is lesz pénteken, amelyen nagyon fontos energetikai és kereskedelmi kérdések is előkerülhetnek.

Önnek nincs realtime adat előfizetése
Előfizetek

Visszajelzés

Kérdésed van? Hibát találtál? Vedd fel velünk a kapcsolatot!
Tovább az űrlapra
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Itt a friss inflációs adat! Újra gyorsult az áremelkedés Magyarországon