Ma éjféltől átmeneti, háromnapos tűzszünetet léptetett érvénybe Vlagyimir Putyin orosz elnök a náci Németország fölött aratott győzelem emlékére. A tűzszünet egész jól indult: az orosz nagy hatótávolságú csapásmérő erők tevékenysége leállt, reggel azonban Harkiven dróntalálat ért egy civil gépjárművet. Délre minden fronton kiújultak a harcok. Ukrajna elnöki hivatala kijelentette: Kijev kész tárgyalni a békéről az oroszokkal, de ennek vannak előfeltételei, például egy teljes és általános tűzszünet. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai háború csütörtöki eseményeivel.
Szergej Lavrov orosz külügyminiszter egy orosz magazinban megjelent cikkében arról írt, a tűzszünet önmagában nem oldaná meg az ukrajnai konfliktust - írja a TASZSZ.
Több mint ezer fiatal hallhatta Mexikóváros főterén Ferenc pápa még húsvéthétfőn bekövetkezett halála előtt rögzített videoüzenetét, amelyben cselekvésre bíztatja a fiatalokat - írja az MTI a Kathpress katolikus hírügynökségre a vatikáni rádióra hivatkozva.
JD Vance alelnök interjút adott a Fox Newsnak, melyben arról beszélt: a következő 100 nap során Donald Trump tárgyalói azon fognak dolgozni, hogy „leültessük egymással ezeket a srácokat” – utalva Oroszország és Ukrajna vezetésére, illetve hogy eltüntessék a hatalmas hézagot a két oldal békefeltételei között. Úgy látszik, a háború gyors lezárását egyelőre elengedte az amerikai vezetés.
Az Egyesült Államok alelnöke, J. D. Vance szerint Ukrajna nincs abban a helyzetben, hogy katonailag legyőzze Oroszországot, miközben a Trump-adminisztráció továbbra is békemegállapodás létrehozásán dolgozik - írta meg a Kyiv Independent.
Ukrajna tartós, általános tűzszünetet és békét akar, ehhez Oroszországnak minden támadást azonnal le kell állítania – jelentette ki Andrij Sibiha ukrán külügyminiszter, reagálva Vlagyimir Putyin orosz elnök tűzszüneti bejelentésére.
Az, hogy az orosz haderő észak-koreai katonákkal harcol Ukrajna ellen, azt jelzi, hogy Oroszország nem akar békét és valójában kétségbe van esve – idézi Anitta Hipper, az Európai Bizottság szóvivőjét az Ukrainszka Pravda.
Mozgalmas hétvége zajlik az orosz-ukrán háború szempontjából. Ferenc pápa temetését megelőzően szombaton Donald Trump és Volodimir Zelenszkij Rómában tárgyaltak, ahol megállapodtak a párbeszéd folytatásáról. Eközben Trump különmegbízottja, Steve Witkoff Putyinékkal tárgyalt, később pedig bejelentette, hogy Moszkva kész előfeltételek nélkül megkezdeni a tárgyalásokat Kijevvel az ukrajnai rendezésről. Eközben Putyin kudarcnak nevezte az ukránok legújabb offenzíváját, ez a tény pedig szerinte az orosz csapatok jövőbeli sikereit alapozza meg. Cikkünk folyamatosan frissül.
Az elmúlt napokban felgyorsultak az események az orosz-ukrán háború lezárására irányuló törekvések körül, Marco Rubio amerikai külügyminiszter azt is kifejtette, hogy mire alapoznák a megállapodást – számolt be az RBC Ukraine.
A CBS csatornának adott interjút Szergej Lavrov orosz külügyminiszter, amelyben az ukrajnai béketárgyalásokkal kapcsolatos legfrissebb fejleményekről beszélt.
Marco Rubio amerikai külügyminiszter szerint az ukrajnai háború egyetlen megoldása egy olyan tárgyalási folyamat, amely során mind Oroszország, mind Ukrajna engedményeket tesz, de a felek közeledésére nem fognak a végtelenségig várni - számolt be a Hill.
Zelenszkij ukrán elnök történelminek nevezte a Vatikánban Donald Trump amerikai elnökkel folytatott megbeszélését, amelyen az orosz-ukrán háború békés lezárásának lehetőségeiről tárgyaltak.
Zelenszkij ukrán elnök és Donald Trump amerikai elnök találkozott Rómában Ferenc pápa temetése előtt, amit a Fehér Ház "nagyon produktívnak" minősített. A találkozón készülf fotókon látszik, hogy az országvezetők a Szent Péter Bazilikában váltottak szót - számolt be a BBC.
Orbán Viktor Rómában négyszemközt tárgyalt Giorgia Meloni olasz miniszterelnökkel, írja az MTI.
A római katolikus egyházfő húsvéthétfőn, április 21-én, 88 éves korában hunyt el, ravatalánál, a magyar miniszterelnök is lerótta kegyeletét.
A brit The Telegraph közzétette azt az ötpontos ukrán listát, amely azokat a feltételeket tartalmazza, amelyek alapján Kijev belemenne egy megegyezésbe Oroszországgal.
Prevost nem volt kifejezetten esélyes, nagyon kevesen fogadtak rá.
Várhatóan többen is követik majd a példájukat.
Obszcén, diszkriminatív és elutasító.
Szerintük megváltozott a helyzet.
Úgy néz ki, mégsem zárult le a béketeremtés.
Nagyon gyorsan döntött a konklávé.
Egyre több befektető figyelmét vonzza az agrárium, ami a bizonytalan piaci környezetben az egyik legstabilabb növekedési pályát kínálhatja.
Mi áll a GDP-csökkenés mögött?