A legújabb kutatások szerint az ivóvízben található mikroplastikák túlnyomó többsége rendkívül apró, így könnyebben juthatnak át az emberi bélrendszeren a vérbe és a szervekbe. A tudósok szerint a mikroműanyagok kis mérete miatt sürgetik az Európai Uniót, hogy frissítse az ivóvízben való mérésükre vonatkozó előírásokat, hogy azok magukban foglalják ezeket az apróbb részecskéket is.
Sokaknak ismerős lehet az a helyzet, amikor az éjszaka közepén felriadva képtelenek visszaaludni. Egy nemrégiben népszerűvé vált technika azonban segíthet megoldani ezt a problémát.
Ugyan az orvostudomány fejlődésének köszönhetően elmondható, hogy az emberek átlagosan várható életkora egyre magasabb világszerte, sok embert foglalkoztat, hogyan élhetünk még tovább, mi lehet a titka azoknak, akik 100 éves kor felett járnak. A New York Times cikkében arra a megosztó kérdésre kereste a választ, hogy a extrém hosszú életkort a sokak által vallott életmódbeli tényezők, vagy inkább az örökölt gének határozzák meg.
A klímaváltozás az életünk legtöbb területére kihat: a gazdaságtól a környezetünkön át egészen az alvási szokásainkig sok mindent érinthet. Azonban az egyre melegebb napoknak olyan társadalmi hatásai is vannak, amelyekről ritkábban beszélünk. Hajdu Tamás, a HUN-REN Közgazdaság- és Regionális Tudományi Kutatóközpont kutatója a hőmérséklet-növekedés és a termékenység kapcsolatát vizsgálta.
A kávéfogyasztás időzítése jelentősen befolyásolhatja annak egészségügyi előnyeit - derül ki egy új kutatásból. A European Heart Journal című szaklapban megjelent tanulmány szerint a reggeli kávézás összefüggésbe hozható az alacsonyabb halálozási kockázattal, különösen a szív- és érrendszeri betegségek tekintetében - írja a CNN.
Az antibiotikum-rezisztencia egyre súlyosbodó globális probléma, amely világszerte veszélyezteti az emberek egészségét. Dame Sally Davies, Anglia korábbi tisztifőorvosa figyelmeztetett, hogy a rutineljárások is életveszélyessé válhatnak a szuperbaktériumok terjedése miatt. A szakértő szerint sürgős lépésekre van szükség az antimikrobiális rezisztencia (AMR) megfékezésére, különösen az idősebb korosztály védelme érdekében - tudósított a The Guardian.
Mint annyi minden más, az újévi fogadalmak is vallásos gyökerekre vezethetők vissza. Ezzel együtt vannak olyan tényezők, amelyek miatt nehéz a fogadalmakat betartani, de érdemes a sikeres fogadalmak jellemzőit külön is kiemelni.
Az élet kihívásainak kezelése és az energiáink bölcs felhasználása kulcsfontosságú a mindennapi boldogulásunkhoz. Shunmyo Masuno zen buddhista szerzetes "Hogyan engedjük el a dolgokat" című könyvében négy hasznos tanácsot ad arra vonatkozóan, hogyan könnyíthetjük meg életünket és hogyan kezelhetjük hatékonyabban a mindennapok nehézségeit - közölte a Cnbc.
A dohányzás még károsabb, mint eddig gondolták: egy cigaretta akár 20 perccel is rövidítheti az életet - közölte a The Guardian.
Egyre többen követik szélsőségesen az ún. tiszta étkezés (clean eating) diétát, amelynek során csak organikus, bio vagy éppen kizárólag általuk egészségesnek hitt ételeket esznek. A Semmelweis Egyetem kutatása szerint például a divatmodellek több mint harmada hajlamos lehet az egészséges ételfüggőségre, pedig az ún. orthorexia nervosa akár súlyos egészségügyi problémákhoz is vezethet, olvasható az egyetem sajtóközleményében.
A cukorfogyasztás módja befolyásolhatja annak egészségügyi hatásait, derül ki egy új tanulmányból. A kutatás szerint a cukros italok fogyasztása nagyobb kockázatot jelent a szív- és érrendszeri betegségek kialakulására, mint például a péksütemények - írta a CNN.
A világ legnagyobb csomagolt élelmiszer-gyártója, a Nestlé új fehérjeitalával célozza meg a fogyni vágyókat az Egyesült Államokban.
Megtévesztően kommunikált a GymBeam, ezért 100 millió forintos bírságot szabtak ki a táplálékkiegészítőket forgalmazó cégre - közölte a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) kedden az MTI-vel.
Legalább tíz méter távolságot kell tartani a többiektől annak, aki dohánytermékre akar rágyújtani Milánó utcáin, éttermi teraszain vagy más szabadtéri helyszínein január elsejétől, amikortól szigorítás lép életbe.
A neandervölgyiek öröksége tovább él az emberi genomban, új kutatások szerint a keveredés csúcspontja 47 000 évvel ezelőttre tehető. A tanulmányok rávilágítanak arra, hogyan alakították ki a neandervölgyi gének az emberi genom olyan funkcióit, mint a bőr pigmentációja, az immunválasz és az anyagcsere.
Több európai országból származó ásványvíz bevizsgálásakor kiderült, hogy TFA-val szennyezett, amely egy mérgező "örök vegyi anyag" és világszerte riasztó mértékben halmozódik fel – írja a The Guardian.
Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború aktualitásaival.
A tényleges szám ennél sokkal nagyobb lehet.
Gigantikus beruházásokkal folytatódik a vita.
Még nincs késő, ha hiszel Trump ígéretének.
Ez is egy létező forgatókönyv.
Mire számíthatnak a bértárgyaláson?