Az amerikai munkaerőpiac májusban a vártnál erősebben teljesített, bár a dinamika továbbra is visszafogott maradt. Vannak aggasztó jelek is.
Kínában a vártnál erőteljesebben gyorsult a szolgáltatóipar teljesítményének növekedése a magánszektorban májusban - közölte honlapján a Caixin gazdaságkutató intézet csütörtökön.
A chicagói Fed elnöke szerint a jegybank csökkentheti a kamatlábakat, ha tisztázódnak a vámintézkedésekkel kapcsolatos bizonytalanságok
Az amerikai feldolgozóipar májusban ismét visszaesést mutatott, az ISM által figyelt kulcsmutatók többsége továbbra is zsugorodást jelez. A gyenge kereslet, a csökkenő termelés és az import visszaesése egyaránt a gazdasági bizonytalanságok elhúzódását tükrözik.
Hazánkban továbbra is magasabb az infláció, mint a többi európai országban. Ez az Intrum Fizetőképességi Indexre is hatással van: a magyar háztartások pénzügyi stabilitása rosszabbodik, és a legfrissebb előrejelzések szerint várhatóan idén is óvatosan költenek majd a magyarok – közölte a cég.
Két éve nem volt olyan alacsony a foglalkoztatottak száma, mint idén február és április között, mindeközben azonban a munkanélküliség csak kissé emelkedett. Úgy tűnik, a munkaképes korú népesség létszámának csökkenése egyre effektívebb korlátjává válik a munkaerőpiacnak.
Havi alapon 0,5%-kal csökkent a termelői infláció az USA-ban. A kiskereskedelmi forgalom havi alapon csak kicsit nőtt, de ez amiatt lehet, mert a vámháború hatására előrébb hozták a költéseiket. Az új munkanélküli segélykérelmek száma továbbra is alacsony, miközben a Philadelpia Fed konjunktúraindexe nagyon erős lett.
Áprilisban 33 000 fővel csökkent az alkalmazottak száma az Egyesült Királyságban – számolt be a Bloomberg. A háttérben a korábbi bér- és adóemelések, illetve az USA-val szembeni kereskedelmi háború áll. A munkaerőpiac hűlése csökkenti az inflációs kockázatokat és növeli a Bank of England (BOE) mozgásterét, az óvatos monetáris politika fenntartását azonban továbbra is több kockázati tényező indokolja.
Lassult az amerikai munkaerőpiac növekedése áprilisban, de az elemzői várakozásikhoz képest több munkahely jött létre az Egyesült Államokban - írja a Reuters.
Az Atlanta Fed a tegnap és ma bejövő adatok alapján 2,4%-ról 1,1%-ra csökkentette a második negyedévre vonatkozó előrejelzését. A közgazdászok egyre nagyobb esélyt adnak annak, hogy az amerikai gazdaság recesszióba kerülhet. Holnap érkeznek az amerikai munkaerőpiaci adatok, amelyet óriási figyelem fog övezni.
A vártnál is rosszabbul alakult az amerikai foglalkoztatottság áprilisban az ADP felmérése szerint.
A várakozásoknál is nagyobbat romlott a fogyasztói bizalom az USA-ban. Eközben a márciusi JOLTS felmérés alapján csökkent az új álláshelyek száma az USA-ban, de a munkavállalók egyre bátrabbak lettek a kilépések tekintetében.
A foglalkoztatottak száma továbbra is magas, miközben a munkanélküliség csökken Magyarországon. Mindez erős alkupozíciót biztosít a dolgozóknak, ami elvezetett a magas bérdinamikához.
A jegybank új vezetése elkötelezett az árstabilitás elérése és fenntartása mellett, miközben javítja a jegybanki munka hatékonyságát és gyakorlati hasznosulását – jelentette ki Varga Mihály a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara Nagyvállalati Klubjának ülésén. A jegybankelnök arról is beszélt, hogy a világgazdasági kockázatok hatással lehetnek a magyar gazdaság növekedésére.
A vártnál sokkal nagyobb mértékben bővült a foglalkoztatottság az Egyesült Államokban. Ez megnyugtató hír lehet egy olyan helyzetben, amikor a befektetők a vámháború miatti recesszió miatt aggódnak. Ugyanakkor a mostani adat nem jelenti azt, hogy a jövőben ne lennének nagyon a vámháború reálgazdasági hatásai.
Romlottak az amerikai szolgáltatószektor kilátásai az ISM felérése szerint, pedig a tegnapi bejelentések hatásai még nem tükröződnek. Magasan ragadt az árnyomás, miközben a foglalkoztatottsági kilátások és a megrendelések alakulása sokat romlott.
Egyetlen nap alatt ültetnek el rengeteg fát.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Friss adatok érkeztek.
Sötét felhők a költségvetés felett.
Az éghajlatváltozás lehet az, ami átbillenti a növekedést a recesszióba.