Gyengült a forint tegnap, az euróval szemben 394 fölé került a jegyzés. Ma ennek a gyengülésnek egy része korrigálódott, de nincsenek nagy mozgások a forintpiacon.
Kazuo Ueda, a Bank of Japan kormányzója a kormányzatnak benyújtott egy dokumentumot, amely szerint a központi bank folytatja a kamatemelést, ha a gazdaság és az árak a BOJ által vártaknak megfelelően alakulnak – írja a Bloomberg.
Az amerikai kamatcsökkentési ciklus kezdetével az ingatlanszektor újra előtérbe kerülhet. A háztartások vagyoni helyzete nagyon jó állapotban van, míg a csökkenő kamatok miatt az elmúlt évek alatt visszatartott kereslet rászabadulhat a szektorra. Ennek pedig az itt tevékenykedő cégek számára is messzemenő következményei lehetnek.
A líbiai központi jegybank elnöke a kormányellenes milíciák támadásai miatt életét féltve elmenekült az országból több vezető munkatársával együtt - jelentette pénteken a Financial Times című napilap magára a bankelnökre hivatkozva.
Kis forintgyengülést látunk ma, miután a tegnapi MNB-kamatdöntés után erősödés volt, a jegyzés 393 körül mozog. A dollár jelentős erősödést mutat az euróval szemben, ennélfogva a forint is látványosan gyengül a dollárral szemben.
Az amerikai jegybank (Fed) monetáris politikájában két kulcsfontosságú dátum körvonalazódik: szeptember 6. és 18. Jerome Powell Fed-elnök Jackson Hole-i beszéde után a figyelem a munkanélküliségi rátára összpontosul.
Mai ülésén változatlanul hagyta az irányadó kamatot a Magyar Nemzeti Bank monetáris tanácsa, a jegybank 2023 májusa óta először tartott szünetet a kamatcsökkentésben. Virág Barnabás alelnök az esemény utáni sajtótájékoztatón elmondta, hogy az MNB a következő üléseken óvatos megközelítést alkalmaz majd, a korábban jelzett 1-2 kamatcsökkentés idén tartható, a friss fejlemények alapján inkább a 2 kamatcsökkentés felé billent el a mérleg. A jegybank a pénzpiaci stabilitást, az infláció alakulását, a külső folyamatokat, hazánk kockázati megítélést fogja figyelembe venni következő ülésein, amelyeken adatvezérelt üzemmódot folytatnak, ülésről-ülésre döntenek majd.
A réz ára jelentős emelkedést követően közel hathetes csúcsra ért el ma. Az áremelkedést több tényező is támogatja, köztük a friss befektetői kereslet és az amerikai kamatcsökkentés lehetőségével kapcsolatos piaci optimizmus - tudósított a Cnbc.
Eséssel kezdte a hetet a forint, 393,5-ről 395,5-ig süllyedt az euróval szemben délig, aztán délután próbált visszaerősödni, de ez csak részben sikerült neki. Az esés mögött a kedvezőtlen nemzetközi hangulat állhat, amelyet a Fed elnökének múlt pénteki üzenetei váltottak ki. Ezen a héten elsősorban a Magyar Nemzeti Bank keddi kamatdöntésére kell figyelni, valamint arra, hogy a Fed múlt heti eseményét hogyan emészti a piac.
A Federal Reserve (Fed) hitelességének jelentőségét vizsgálta egy új kutatás, amelyet a Kansas City Fed éves konferenciáján mutattak be a wyomingi Jackson Hole-ban. A tanulmány rávilágít arra, hogy a központi bank inflációellenes lépéseit hatékonyabbá teszi, ha erősen hisz a Fedben a piac.
Szinte egész nap nagyon stabil volt a forint árfolyama, a befektetők ezen a piacon is a Fed elnökének előadását és annak főbb üzeneteit várták. Ez délután meg is érkezett.
Jerome Powell Fed-elnök az amerikai jegybank Jackson Hole-i konferenciáján mondott beszédében elmondta, hogy a munkaerőpiac további gyengülése már nem lenne indokolt, és a Fed mindent meg fog tenni azért, hogy támogassa a munkapiacot. Kimondta, hogy eljött az ideje a kamatcsökkentéseknek, amelyek ütemezése a beérkező adatoktól függ majd. Szerinte az inflációs célt sikerül elérni, erre most már elég bizonyítékot lát a jegybank.
Ma reggel még 392 forint 70 fillérbe került egy euró, délután már 394-nél jár a jegyzés. Közeledik a hét legfontosabb eseménye, az amerikai jegybank holnap esti konferenciája, a befektetők arra készülnek.
A 2008-as Lehmann-csődöt előrejelző, nagy megmondásairól elhíresült Robert Kiyosaki a Twitteren taglalta, hogy miért érdemes most szerinte aranyba, ezüstbe és bitcoinba fektetni.
A keddi munkaszüneti nap mellett 393-ig erősödött a forint az euróval és 353-ig a hanyatló dollárral szemben, és utóbbi hároméves trend letörését jelenti, amelyet a szerdai kereskedés megerősített. A forint az euróval szemben szerdán még tovább erősödött, 392 körül újabb háromhetes csúcsra ért. Pénteken délután az amerikai Federal Reserve konferenciájára figyelnek a befektetők, az hozhat nagyobb mozgásokat világszerte a pénz- és tőkepiacokon.
Az elmúlt hetekben, de különösen az elmúlt napokban felgyorsult az amerikai fizetőeszköz gyengülése. Csak augusztusban több mint 3%-ot veszített értékéből az euróval szemben, a dollárindex (ami a főbb fejlett devizákkal szembeni teljesítményét mutatja) január óta nem látott mélypontjára esett. Beindultak az amerikai kamatcsökkentési várakozások, és közben hatalmas érdeklődés övezi a Fed elnökének pénteki beszédét, sokan már erre spekulálva nyitnak új pozíciókat a devizapiacon. Mindez pedig a feltörekvő piaci devizák számára is kedvező előjel, a forint is profitál a dollár szenvedéséből. Nagyon úgy tűnik, hogy a devizapiacokon új sztori kezd kibontakozni, ami meghatározhatja a következő hónapok mozgását.
Rengeteg vonat állt le Frankfurt környékén.
Ezek az országok állítják elő a leghatékonyabban az olimpiai érmeket.
Egy szarvasmarhatelepet is veszélyeztetnek a lángok.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Nem fenyeget a veszély, hogy egyben vered el a főnyereményt.
Óriási tüntetések zajlanak az országban, a tűzszünet pedig csak nem akar összejönni.
Mit mutatnak a számok az elnökválasztáshoz közeledve?
Az Erste olaj- és gázipari elemzője a Checklist vendége volt.