Az OPEC+ tagjai a harmadik egymást követő hónapban is jelentős termelésnövelésről tárgyalnak a június 1-jei találkozójukon - írta a Bloomberg.
A hazai üzemanyagpiaci szereplők számára talán nem is az a legfontosabb kérdés, hogy hogyan alakul hétről hétre a benzin és a dízel ára, hiszen túl nagy érzékenység nem figyelhető meg az üzemanyag iránti keresletnél, szinte ugyanúgy tankolnak a magyarok 550 forintos és 600 forintos literenkénti árnál is. Az viszont már sokkal fontosabb, hogy a szomszédos országok áraihoz képest drágának mondható-e a magyar benzin.
Egyszerre három iráni forrás is azt állítja, hogy a teheráni vezetés nem rendelkezik egyértelmű alternatív tervvel arra az esetre, ha az atomtárgyalások kudarcba fulladnának az Egyesült Államokkal - számolt be a Japan Times.
Bár kifejezetten magas osztalékot fogadott el a közgyűlésen, egészen mostanáig nem volt ismert az osztalékfizetés rendje a Molnál. Ma délután azonban a társaság is közzétette az ehhez kapcsolódó közleményt, így kiderült, meddig lehet még a tavalyi év eredménye után járó osztalékért megvásárolni a társaság részvényeit.
Az amerikai szenátus készen áll szavazni az Oroszország elleni szankciókról szóló törvényjavaslatról, ha az ukrajnai háborúval kapcsolatos béketárgyalások nem haladnak előre a közeljövőben - jelentette ki Lindsey Graham republikánus szenátor a a Kyiv Independent cikke szerint.
Oroszország vadászgéppel védte meg az egyik olajszállító hajóját, amivel először teremtett egyértelmű kapcsolatot a Kreml és az olajszankciók elkerülésére használt „árnyékflotta” között – írja a CNN.
Az Európai Unió újabb szankciókat fogadott el Oroszország ellen, amelyek elsősorban Moszkva olajembargós intézkedések kijátszására használt árnyékflottáját lehetetlenítenék el. Valamint az emberi jogi jogsértéseket és a hibrid fenyegetéseket célozták még most az uniós külügyminiszterek, akik mindegyike támogatta a lépéseket.
Az amerikai pénzügyminiszter Scott Bessent nem finomkodott egy interjúban, amikor arról kérdezték, hogy mi lesz, ha Vlagyimir Putyin orosz elnök nem áll kötélnek a béketárgyalásokkal kapcsolatban – írta meg az RBC Ukraine.
Ezt a hetet változatlan üzemanyagárakkal kezdjük - írja a holtankoljak.
Az orosz Urals olaj júniusi szállítmányainak árengedményei enyhén növekedtek a májusi szintekhez képest az indiai kikötőkbe történő szállítások esetében.
Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke bejelentette, hogy az EU egy új, átfogó szankciós csomagon dolgozik Oroszországgal szemben. A cél a nyomásgyakorlás fokozása, mivel a Moszkva és Kijev közötti tárgyalások ismét kilátástalannak tűnnek – számolt be a Politico. Brüsszelben egy magyar vétótól tartanak az újabb korlátosáok esetében.
Donald Trump ciklusának kezdetén azt ígérte, hogy Amerikát az energiahordozókat exportáló országok listájának legtetejére repíti. Az amerikai elnök azonban azzal nem számolt, hogy az ezzel együtt végrehajtott zöld energiatermelők leépítése súlyos kockázatot jelent a belföldi inflációra.
Szombaton tovább folytatódik az emelkedő tendencia a hazai üzemanyagáraknál - írja a holtankoljak.
A kelet-európai országok nincsenek bekötve a tengeri olajvezeték-hálózatba, így míg Nyugat-Európa számára nem probléma, ha a nyersolaj hajón érkezik, addig a régió országai továbbra is vezetéken kapják az orosz olajat. Ha Magyarország leállna az orosz kőolaj importjával, az évente 500–600 millió dolláros többletkiadást jelentene az országnak – figyelmeztetett Hernádi Zsolt, a Mol vezérigazgatója az ATV Egyenes Beszéd című műsorában.
Bár az idei évet eddig meredeken zuhanó üzemanyagárak jellemezték, a legfrissebb nemzetközi fejleményeket látva nem kizárt, hogy eljött a fordulat a töltőállomásokon. Az egyre magasabb árakat nézve felmerül a fontos kérdés, hogy vajon drágának számít a magyar benzin a régiós mezőnyben? Cikkünkben arra is kitértünk, hogy van-e realitása a piaci szereplők által rendkívül károsnak és versenytorzítónak ítélt árstop-intézkedéseknek.
Az EU terve, miszerint 2027 végétől teljesen leválik az orosz energiahordozókról nem veszélyezteti Magyarország és Szlovákia ellátását - állítja a CREA. A Kutatóközpont elemzése arra is rámutat, hogy e két ország jelenleg a legnagyobb európai finanszírozója Oroszországnak a nyersolaj és földgáz vásárláson keresztül, miközben csak döntés kérdése lenne a váltás.
A napi mélypontokról azért elmozdult a Dow és az S&P 500 is.
Csúnyán megromlott a szervezet renoméja.
Ha szeretnél a magyar gazdasági közbeszédre valódi hatással lenni, itt a lehetőség!
Az amerikai és az európai gyógyszerfelügyelet.
Szerinte félnünk kellene az amerikai kötvénypiacot látva.
A gyepek és méhlegelők körül mindig forró a hangulat, de a tét sokkal nagyobb a lakók igazánál.
Körvonalazódik, mihez kezdtek a magyarok a felszabaduló megtakarításaikkal.
Eltűnik az egyik legfontosabb bevétel?