Az IMF európai vezetője szerint az Európai Központi Banknak (EKB) idén már csak egy 25 bázispontos kamatcsökkentést kellene végrehajtania, annak ellenére, hogy a gazdasági növekedést érintő kockázatok egyre szélesebb körűek - számolt be a Cnbc.
Scott Bessent amerikai pénzügyminiszter szerint lehetőség nyílik egy jelentős kereskedelmi megállapodásra az Egyesült Államok és Kína között, miközben értesülések szerint a Trump-adminisztráció fontolgatja a Kínára kivetett vámok csökkentését - írta meg a Cnbc. Bessent felvázolta tervét a globális pénzügyi rendszer egyensúlyának helyreállítására, különös tekintettel a Világbank és a Nemzetközi Valutaalap reformjára vonatkozóan; külön kritizálta a Világbankot, amiért olyan fejlett gazdaságoknak is kölcsönöz, mint Kína.
Scott Bessent amerikai pénzügyminiszter felszólította az IMF-et és a Világbankot, hogy térjenek vissza alapvető küldetésükhöz, és hagyjanak fel olyan területekkel, mint például a klímaváltozás, amelyek szerinte eltérítik őket eredeti céljuktól - írja a Reuters. Amerika politikája a pénzügyminiszter szerint nem jelent elszigetelődést, hanem épp ellenkezőleg, a kereskedelmi partnerekkel való mélyebb együttműködést és kölcsönös tiszteletet szorgalmaz.
Az amerikai pénzügyminiszter, Scott Bessent egy zártkörű eseményén kedden azt mondta, hogy a Kínával fennálló vámháború fenntarthatatlan, és arra számít, hogy a helyzet hamarosan enyhülni fog - írja a Bloomberg.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) és a Világbank tavaszi ülései a globális gazdasági feszültségek közepette zajlanak a héten, miközben Donald Trump vámháborúja és az amerikai adminisztráció elszigetelődése új kihívások elé állítja a nemzetközi pénzügyi rendszert. Európa eközben igyekszik megerősíteni gazdasági szerepét és partnerségeit a világpiacon – írja a Politico.
Az elmúlt évtizedben a vállalatok és a nemzetközi szervezetek vezetői hozzászoktak ahhoz, hogy nagy dicséreteket kaptak azért, mert Davosban és a klímaváltozási csúcsokon nagyszabású, de végeredményben üres zöld ígéreteket tettek. Milyen gyorsan megváltoztak most a dolgok. A Trump-kormányzat felől érkező esetleges bírálatoktól való félelem sok vezetőt kényszerít arra, hogy irányt váltson – legalábbis retorikájában.
Az ENSZ Statisztikai Bizottsága 2025 márciusában jóváhagyta a 2025-ös Nemzeti Számlák Rendszerét (2025 SNA) és a Fizetési Mérleg Kézikönyv 7. kiadását (BPM7) mint új globális standardokat a nemzeti számlák és fizetési mérleg statisztikák összeállításához - jelentette az Eurostat.
A Donald Trump amerikai elnök által bejelentett átfogó vámok jelentős kockázatot jelentenek a világgazdaságra egy olyan időszakban, amikor a növekedés lassú - jelentette ki a Nemzetközi Valutaalap (IMF) vezetője csütörtöki nyilatkozatában.
Elérte a 15 milliárd fontot (7300 milliárd forint) az Ukrajnának nyújtott brit támogatások értéke - számolt be az MTI. A londoni külügyminisztérium pénteki tájékoztatása szerint az összegből 10 milliárd fontot a katonai segélycsomagok tesznek ki, a további ötmilliárd fontos részt humanitárius és egyéb nem katonai jellegű segítségnyújtásra különítette el a brit kormány.
Úgy látszik, hogy Donald Trump amerikai elnököt – első elnöki ciklusával ellentétben – már nem érdekli, hogy intézkedései milyen károkat okoznak a pénzpiacokon. Úgy tűnik, Trump mostanra megszállottja lett az intézmények leépítésére vonatkozó radikális megközelítésnek, amely többek között a Federal Reserve, a Nemzetközi Valutaalap és a Világbank ellen irányul.
Az indiai kormány további 514,63 milliárd rúpia (5,90 milliárd dollár) költségvetési kiegészítést kért a parlamenttől a március 31-én záruló pénzügyi évre vonatkozóan – számolt be a Reuters.
Megállapodásra jutott az Európai Bizottság és Egyiptom: mintegy 36 milliárd forintból fejleszthetik az észak-afrikai ország gabonatárolási és logisztikai infrastruktúráját.
Egy friss ukrán kutatás kimutatta, hogy az Ukrajnának nyújtott amerikai támogatások valós mértéke jóval alacsonyabb lehet az elmondottaknál – írja az Ukrajinszka Pravda.
Londoni pénzügyi elemzők számításai szerint a háború előtti éves ukrán hazai össztermék (GDP) több mint negyedébe kerülhet a következő évtized minden évében az ukrajnai háborús károk helyreállítása, ha a kedden kezdődött orosz-amerikai tárgyalásokon sikerül békemegállapodásra jutni.
Dél-Korea egy főre jutó bruttó hazai terméke a becslések szerint 2024-ben meghaladta a 36 ezer dollárt, ezzel a fejlettségi mutatója meghaladhattta a japán szintet - írja a The Korea Herald.
A világ leggazdagabbjai tovább gazdagodnak, miközben a szegénység mértéke alig csökken világszinten - derül ki az Oxfam legfrissebb jelentéséből. A jótékonysági szervezet adatai szerint a milliárdosok vagyona rekordmértékben nőtt az elmúlt évben, és ez a tendencia várhatóan folytatódni fog. A jelentés rávilágít a növekvő gazdasági egyenlőtlenségekre és sürgeti a kormányokat, hogy tegyenek lépéseket a helyzet javítására - közölte a Cnbc.
Szerintük elfogadhatatlan, ahogy az Unió cselekszik.
A gázai és ukrajnai tűzszünetnél is bizakodó volt.
Szokatlanul alacsony kilengéseket látunk a devizapiacon.
Az ellenzék felszámolása lenne Trump célja?
Drámai áremelkedés tapasztalható: 2010 óta közel négyszeresére emelkedtek a termőföldárak Magyarországon.
A Checklistben Hortobágyi T. Cirill főapátot, a Pannonhalmi Főapátság vezetőjét kérdeztük.
Estek a piacok a beszéd hatására.