Már csak egy hét és jön a Portfolio Vállalati Energiamenedzsment 2025 - Még nem késő regisztrálni!

Már csak egy hét és jön a Portfolio Vállalati Energiamenedzsment 2025 - Még nem késő regisztrálni!

Már csak egy hét, és április 8-án kedden megrendezzük a Portfolio Vállalati Energiamenedzsment 2025 című konferenciát, amely különösen aktuális az Európai Bizottság megfizethető energiaárakra vonatkozó cselekvési terve és a magyar kormány által bejelentett 440 milliárd forintos Jedlik Ányos Energetikai Program tükrében. A rendezvény célja, hogy konkrét tapasztalatokat, vállalati esettanulmányokat és jó gyakorlatokat mutasson be, segítve a cégeket energiaköltségeik csökkentésében és zöldítési céljaik elérésében. Érdemes minél előbb regisztrálni és bebiztosítani helyét a rangos eseményen, a részletes program itt érhető el, regisztrálni itt lehet.

A német árak 2,2 százalékkal nőttek

A német árak 2,2 százalékkal nőttek

Az elemzők által várt szintre lassult a németországi infláció márciusban a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis előzetes adatokon alapuló hétfői jelentése szerint.

Kényszerpályán az EU? -

Kényszerpályán az EU? - "Az LNG nem képes versenyezni az orosz vezetékes gázzal"

Európának bizonyos mértékben továbbra is szüksége lesz orosz gázra, ha meg akarja őrizni az európai ipar versenyképességét – jelentette ki a TotalEnergies vezérigazgatója. Ez könnyen arra utalhat, hogy az Északi Áramlat újraindítása ismét napirendre kerülhet. Eközben az EU egy újabb energiakitettség felé sodródik, ezúttal az Egyesült Államok irányába.

Két hét múlva jön a Portfolio Vállalati Energiamenedzsment 2025 - Még nem késő regisztrálni!

Két hét múlva jön a Portfolio Vállalati Energiamenedzsment 2025 - Még nem késő regisztrálni!

Már csak két hét, és április 8-án kedden megrendezzük a Portfolio Vállalati Energiamenedzsment 2025 című konferenciát, amely különösen aktuális az Európai Bizottság megfizethető energiaárakra vonatkozó cselekvési terve és a magyar kormány által bejelentett 440 milliárd forintos Jedlik Ányos Energetikai Program tükrében. A rendezvény célja, hogy konkrét tapasztalatokat, vállalati esettanulmányokat és jó gyakorlatokat mutasson be, segítve a cégeket energiaköltségeik csökkentésében és zöldítési céljaik elérésében. Érdemes minél előbb regisztrálni és bebiztosítani helyét a rangos eseményen, a részletes program itt érhető el, regisztrálni itt lehet.

Földindulás jön az EU-ban, teljesen új rendről döntöttek Brüsszelben

Földindulás jön az EU-ban, teljesen új rendről döntöttek Brüsszelben

Az uniós vezetők a csúcstalálkozón három kiemelt gazdasági célt határoztak meg: az energiaárak csökkentését, a versenyképesség növelését és a tőkepiaci unió elmélyítését. A vállalkozások terheinek mérséklése érdekében a bürokrácia visszaszorításáról is döntöttek, különös tekintettel a kis- és középvállalkozásokra. A befektetések ösztönzése érdekében olyan intézkedéseket fogadtak el, amelyek hatékonyabbá teszik az európai megtakarítások mozgósítását és a pénzügyi piacok integrációját. Az ipar zöld átállása és az energiafüggetlenség szintén hangsúlyos téma volt, amelyre a vezetők összehangolt válaszokat ígértek. A fosszilis energia korszaka pedig hamarosan véget ér Európában – ismertette António Costa, az Európai Tanács elnöke és Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke a csütörtöki uniós csúcs utáni sajtótájékoztatójukon.

Az EU-integrációt Magyarország sem vétózta meg, csak Ukrajna ügyében izolálódott

Az EU-integrációt Magyarország sem vétózta meg, csak Ukrajna ügyében izolálódott

Az uniós versenyképesség növeléséről, az energiaárak csökkentéséről és a beruházások fellendítéséről állapodtak meg a tagállamok az Európai Tanács csütörtöki csúcstalálkozóján. Az adminisztratív terhek enyhítésével, a tőkepiaci unió kiteljesítésével és egy valódi energiaunió kiépítésével kívánják erősíteni az európai gazdaságot. Kiemelt célként fogalmazták meg a kkv-k támogatását, a tiszta ipar fejlesztését és az innováció ösztönzését olyan stratégiai ágazatokban, mint az AI és a kvantumtechnológia a versenyképességi blokkot lezáró zárónyilatkozatban. A mostani csúcs lényegi kérdéseiben Orbán Viktor miniszterelnök is az uniós fősodorral tartott, csak Ukrajna támogatásában vétózott, amely nem is igazán kapott főszerepet.

A józan észnek ellentmond a sörtörvény a Sörszövetség szerint

A józan észnek ellentmond a sörtörvény a Sörszövetség szerint

Bár a magyar sörfogyasztás növekedésnek indult 2024-ben, az iparág szereplői komoly kihívásokkal néznek szembe. A kisüzemi és nagyüzemi gyártók egyaránt küzdenek a magas energiaárakkal, a növekvő HR-költségekkel, a vendéglátóhelyek csökkenő számával és a piac átalakulásával. A szabályozási környezet is komoly vitákat generál, miközben az alkoholmentes és prémium sörök térnyerése új irányokat jelölhet ki a szektor számára. A hazai sörpiac helyzetét két érintettel, Kántor Sándorral, a Magyar Sörgyártók Szövetségének igazgatójával, és Szuda Jánossal, a Kisüzemi Sörfőzdék Egyesületének elnökségi tagjával beszéltük át a Portfolio Checklist hétvégi különkiadásában.

KPMG: optimista az energiaszektor a gazdasági növekedéssel kapcsolatban

KPMG: optimista az energiaszektor a gazdasági növekedéssel kapcsolatban

A geopolitikai helyzet jelentette a legnagyobb kihívást tavaly az energiaszektorban. Az érintett vállalatok vezérigazgatóinak 55 százaléka ezt sorolta az első helyre a gazdasági bizonytalanság és a Gen AI okozta versenyhelyzet előtt – állapítja meg Energy CEO Outlook jelentésében a KPMG. A vállalatvezetők 78 százaléka azonban 2023-hoz hasonlóan így is optimista a cég növekedését illetően a következő három évben -tájékoztatta a Portfolio-t csütörtöki közleményében a tanácsadócég.

A gazdasági pangás húzta történelmi csúcsra a magyar külkereskedelmi többletet

A gazdasági pangás húzta történelmi csúcsra a magyar külkereskedelmi többletet

2024 decemberében 459 millió eurós többlet keletkezett a külkereskedelmi mérlegben. A megelőző három évben kis deficitet láthattunk az utolsó hónapban, most viszont az import jelentős (éves alapon 8%-os) visszaesése gondoskodott arról, hogy pozitív legyen az áruforgalmi egyenleg. A tavalyi egész éves többlet a KSH ma megjelent részletes adatai szerint 11,6 milliárd euró volt, ez minden idők legnagyobb aktívuma.

Újra megkongatta a vészharangot Mario Draghi

Újra megkongatta a vészharangot Mario Draghi

Az európai gazdaság növekedésének újraindítását célzó reformok még sürgetőbbé váltak az amerikai kereskedelmi háború fenyegetései miatt - jelentette ki Mario Draghi az Európai Központi Bank volt elnöke, korábbi olasz miniszterelnök kedden Brüsszelben.

Újabb tünet látszik a német gazdaság haláltusájában

Újabb tünet látszik a német gazdaság haláltusájában

Németország ipara súlyos visszaeséssel küzd, a feldolgozóipar negyedmillió munkahelyet veszített el a járvány kezdete óta, miközben az energiaárak és a globális verseny tovább nehezítik a helyzetet. Bár a lehetséges új kancellár, Friedrich Merz reformokkal mentené meg az ipart, szakértők szerint Németország hosszú távú versenyképessége továbbra is veszélyben van.

Sebességet váltana és versenyképességi előnyt kovácsolna a zöldpolitikából Brüsszel

Sebességet váltana és versenyképességi előnyt kovácsolna a zöldpolitikából Brüsszel

Az Európai Bizottság Versenyképességi Iránytű címmel minap bemutatott gazdaságélénkítő stratégiája új megközelítéssel közös ütemtervet jelöl ki a dekarbonizáció és a versenyképesség ügyének együttes előrevitele érdekében. A terv célja az uniós energiaárak csökkentése, az innovatív tiszta technológiák, beleértve az autógyártás területén az európai ipar pozíciójának megerősítése, a szén-dioxid-kibocsátáscsökkentés és az elektrifikáció felgyorsítása, de az egyenlőtlen versenyfeltételekből hasznot húzó nemzetközi versenytársak is szigorúbb hozzáállásra számíthatnak az EU részéről.

Történelmi külkereskedelmi többlet, óriási év végi importzuhanással

Történelmi külkereskedelmi többlet, óriási év végi importzuhanással

2024 decemberében 387 millió eurós többlet keletkezett a külkereskedelmi mérlegben. A megelőző három évben kis deficitet láthattunk az utolsó hónapban, most viszont az import jelentős (éves alapon 7%-os) visszaesése gondoskodott arról, hogy pozitív legyen az áruforgalmi egyenleg. A tavalyi egész éves többlet a KSH előzetes adatai szerint 11,6 milliárd euró volt, ez minden idők legnagyobb aktívuma.

Magyar-német javaslatra visszatérne az EU az orosz gázhoz? – Többen kiakadtak

Magyar-német javaslatra visszatérne az EU az orosz gázhoz? – Többen kiakadtak

Néhány magyar és német tisztviselő felvetette az elmúlt időszakban, hogy vissza kellene térni az orosz vezetéket gázhoz az európai energiaárak leszorítása és az oroszok tárgyalóasztalhoz csalogatása érdekében, és az öthetet néhány más tagállam is támogatja, de mások heves ellenérzésekkel reagáltak – írja a Financial Times három névtelen tisztviselőre hivatkozva. Az egyik megszólaló azt mondta, hogy ez őrültség, hogy egyáltalán ilyen opció felmerül a háborús rendezés érdekében, míg más uniós tisztviselők és régiós tagállami diplomaták azért háborodtak fel, mivel az elmúlt három évet éppen azzal töltötték, hogy hogyan lehet megszabadulni az orosz gáztól. Közben a helyzetet bonyolítja Donald Trump adminisztrációjának terve, hogy még több amerikai LNG-t vegyen Európa, és részben ennek kivitelezéséről tárgyal ezekben a napokban Dan Jörgenssen energetikai biztos az Egyesült Államokban.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Megrettent Amerika az üres polcoktól - Hamarosan nagy bejelentések jönnek a vámháborúban
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.

Kedves Olvasónk!

A Portfolio híreinek, elemzéseinek többségét előfizetés nélkül olvashatod. Ez azért van így, mert a hirdetések jelentik szerkesztőségünk legfontosabb bevételi forrását. A célunk az, hogy ez hosszú távon is így maradjon.

Kérünk, ne használj adblockert, és olvasd tovább a Portfolio-t!