Az amerikai vámháború miatt több kínai gyár részben vagy teljesen leállította a termelést, dolgozókat küldött szabadságra, és új piacokat keres. A válság a kínai exportáló szektor széles körét érinti, miközben Peking és Washington között továbbra sincs jele érdemi egyeztetésnek.
Az Ennoconn és a Prologis megújították szerződésüket, melynek értelmében az Ennoconn tovább bérli a Prologis Park Budapest-Sziget területén található 40 000 négyzetméter alapterületű ipari raktárépületet, melyből 10 000 négyzetméter gyártási területet képez. A megállapodásban az iO Partners ingatlanügynökség is közreműködött - közölte a Prologis.
A Sole-Mizo Zrt. négy magyarországi gyárában évente 400 millió liter tejet dolgoz fel 1200 munkatárs közreműködésével, és már hat termékük viseli a Kiváló Minőségű Élelmiszer (KMÉ) védjegyet, amely szigorú minőségellenőrzési folyamatot követel meg. A vállalat háromféle UHT tejjel, kétféle trappista sajttal és egy félzsíros rögös túróval nyerte el a tanúsítványt, és további termékekre is szeretnék kiterjeszteni a minősítést. A védjegy nemcsak a fogyasztók bizalmát erősíti, de a gyártók számára is előnyös, hiszen bizonyítja a kiemelkedő minőséget.
A Northrop Grumman újabb 477 millió dolláros veszteséget jelentett be a B-21 Raider bombázó programján, amit a gyártási költségek növekedése okozott - tudósított a Breaking Defense.
A Roche 50 milliárd dolláros beruházást jelentett be az Egyesült Államokban, amely több mint 12 ezer új munkahelyet teremt a következő öt évben.
Az ukrán hadsereg által a fronton használt fegyverek több mint 40 százalékát Ukrajnában gyártották - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szerdán egy kijevi rendezvényen.
Donald Trump kormányzata újabb lépéseket tett a félvezetők és gyógyszerek importjára vonatkozó vámok bevezetése felé, ami jelentősen kiszélesítheti az amerikai kereskedelmi háborút.
Az Nvidia bejelentette, hogy partnereivel együtt 500 milliárd dolláros AI infrastruktúra-fejlesztést tervez az Egyesült Államokban a következő négy évben, csatlakozva a Trump-adminisztráció hazai gyártást ösztönző törekvéseihez.
A világ jelentős része fellélegezhetett, miután Donald Trump a héten 90 napra felfüggesztette vámintézkedéseinek jelentős részét. Nem minden vám került azonban felfüggesztésre, és miközben a piacok a Kínával szembeni "vámlicit" miatt aggódnak, az autógyártók nagyon úgy tűnik, hogy kénytelenek beletörődni az új valóságba. Az autóipari vámok tekintetében ugyanis eddig semmilyen engedmény nem történt, sőt heteken belül újabb vámterrel sújtják az iparágat az USA-ban, ami akár 100 milliárd dollárt meghaladó költségnövekedést is jelenthet a gyártóknak.
A geopolitikai konfliktusok, illetve az Egyesült Államok és az Európai Unió által Kínára kivetett vámok hatására egyre több globális vállalat dönt ellátási láncainak rövidítése mellett. 2023-ban a globálisan működő vállalatok 67%-a tett ilyen irányú lépéseket. A jelenség még inkább Délkelet-Ázsia országaira és Indiára irányította a figyelmet. Előbbi térség mind a kínai, mind pedig a korábban Kínában működő vállalatoknak lehetőséget kínál a vámok elkerülésére, illetve továbbra is a chip- és félvezetőgyártás egyik kulcsrégiója marad. India pedig ipara és gyártókapacitásai megerősítésén keresztül vált a nagyvállalatok egyik kiemelt célpontjává - az Energiastratégia Intézet nearshoring-sorozatának első része.
A világ leggazdagabb magyar embere, Thomas Peterffy nem ért egyet azzal, hogy Trumpéknak csak fokozatosan kellett volna bevezetni a múlt hét szerdán bejelentett vámokat. Peterffy a tőzsdékről is beszélt, elmondta, hogy a mostani a legjobb vásárlási lehetőség, melyet közel 60 éves tőzsdei pályafutása alatt látott - írja a Bloomberg.
Ma már egy üzemet feleannyi idő alatt fel lehet húzni, mint 15 éve – de mi áll ennek a hátterében? Hogyan változtatja meg az ipart az automatizáció, a digitalizáció és a technológiai fejlődés? A Siemens Zrt. vezérigazgatójával Jeránek Tamással beszélgettünk ipari innovációkról. Az adásban szó volt a gyártási hatékonyság növeléséről, az automatizáció és a munkaerő kapcsolatáról, és a legizgalmasabb fejlesztési irányokról is.
A kínai kormány ellenzi a Shein terveit, hogy termelését Kínán kívülre helyezze, miközben az ország a Trump-féle vámok miatt fenyegető gyártói exodus megakadályozásán dolgozik - közölte a Bloomberg. A Kereskedelmi Minisztérium kapcsolatba lépett a Sheinnel és más vállalatokkal, hogy eltántorítsa őket az ellátási láncok diverzifikálásától és a más országokból történő beszerzéstől.
Az Apple több iPhone-t tervez Indiából az Egyesült Államokba szállítani, hogy ellensúlyozza a kínai vámok magas költségeit - írta meg bennfentes forrásokra hivatkozva a WSJ.
Stratégiai megállapodást kötött a Graboplast Kína vezető sportburkolat-forgalmazójával, az ENLIO-val. Az együttműködés értelmében a Grabo sportburkolatai stratégiai partnerként kerülnek a kínai piacra - közölte a cégcsoport.
A kínai elektromos járműgyártó óriás, a BYD hétfőn bemutatta prémium Denza márkáját Európában, amellyel a regionális terjeszkedését kívánja erősíteni és versenybe szállni olyan német csúcskategóriás gyártókkal, mint a BMW és a Mercedes-Benz - írta meg a Reuters.
Annyira nem vonnak be senkit a világ vezetői a döntéshozatalba, hogy az emberek teljesen kiábrándultak.
Trump szerint ő nem felelős a helyzetért.
Menekülnek Trump döntése elől.
Csányi Péter veszi át édesapjától a vezérigazgatói pozíciót.
Drámai áremelkedés tapasztalható: 2010 óta közel négyszeresére emelkedtek a termőföldárak Magyarországon.
A Checklistben Hortobágyi T. Cirill főapátot, a Pannonhalmi Főapátság vezetőjét kérdeztük.