Rég nem látott vérengzés a tőzsdéken – mibe fektetnek most a magyar profik?

Rég nem látott vérengzés a tőzsdéken – mibe fektetnek most a magyar profik?

Nagyot robbant a Donald Trump által április elején ledobott gazdaságpolitikai bomba, a tőkepiacok viselkedését azóta is nagy volatilitás jellemzi – írják a magyar portfóliómenedzserek az áprilisi ajánlóikban. Az alapkezelők vélekedése szerint az aktuális helyzetből elsősorban az alternatív befektetések profitálhatnak, többen is felülsúlyozzák az abszolút hozamú kitettséget, mások az aranyban látnak most fantáziát. A bizonytalanságok miatt továbbra is indokolt az óvatosság, a részvénykitettség aránya enyhén csökkent a modellportfólióban. Devizakitettség szempontjából főként a forintos és eurós befektetésekre fókuszálnak a profik.

Gránit: megnöveljük az aranykitettségünket

A "Portfólió-ajánlók" sorozatunk keretében minden hónapban arról kérdezzük a hazai alapkezelőket, hogyan állítanának össze egy közepes kockázatvállalású, középtávra szóló, fiktív modellportfóliót. Az alábbiakban a Gránit Alapkezelő írását olvashatják:

MBH: a vártnál is nagyobb lassulás következhet

A "Portfólió-ajánlók" sorozatunk keretében minden hónapban arról kérdezzük a hazai alapkezelőket, hogyan állítanának össze egy közepes kockázatvállalású, középtávra szóló, fiktív modellportfóliót. Az alábbiakban az MBH Alapkezelő írását olvashatják:

Equilor Alapkezelő: Félelem után enyhülés a piacokon

A "Portfólió-ajánlók" sorozatunk keretében minden hónapban arról kérdezzük a hazai alapkezelőket, hogyan állítanának össze egy közepes kockázatvállalású, középtávra szóló, fiktív modellportfóliót. Az alábbiakban az Equilor Alapkezelő írását olvashatják:

Accorde: új lehetőség a devizás kötvények vásárlására

A "Portfólió-ajánlók" sorozatunk keretében minden hónapban arról kérdezzük a hazai alapkezelőket, hogyan állítanának össze egy közepes kockázatvállalású, középtávra szóló, fiktív modellportfóliót. Az alábbiakban az Accorde Alapkezelő írását olvashatják:

Vészjelzés a tőzsdén: három dolog kell, ha a befektetők nem akarnak újabb pofont kapni

Vészjelzés a tőzsdén: három dolog kell, ha a befektetők nem akarnak újabb pofont kapni

A rendszeresen megjelenő Flow Show című elemzésének legfrissebb kiadásában a Bank of America befektetési igazgatója, Michael Hartnett felvázolta azt a három tényezőt, amelyek szerinte elengedhetetlenek a piacokon az elmúlt időszakban tapasztalt hangulatjavulás fennmaradásához. Ajánlásokat is tett azzal kapcsolatban, ha ez a forgatókönyv beigazolódik, akkor milyen stratégiát érdemes követni a piacon, illetve körbejárta a dollár tartós gyengülésében rejlő piaci lehetőségeket, és a megváltozó világrend részvénypiaci értékeltségekre gyakorolt hatását.

Május 8-án lesz a Portfolio Investment Day 2025 befektetési konferenciánk, ahol profi szakemberek osztják meg befektetési ötleteiket, legyen szó a részvény-, állampapír-, nyersanyag-, kripto-, ingatlan- vagy műtárgypiacról. Információ és jelentkezés.

Kockázatvállalóknak áll a zászló: itt évi 20%-os hozamokat is lehetett keresni

Kockázatvállalóknak áll a zászló: itt évi 20%-os hozamokat is lehetett keresni

Az utóbbi hetek tőzsdei hullámvasútja ellenére a magyar befektetési alapok igen jól muzsikáltak, feltéve, hogy valaki az ajánlott időtávra fektetett be az egyes alapokba. Természetesen a kockázatvállalási szint kulcsfontosságú tényező: a kötvényalapoknál 5-6% körüli évesített hozammal kellett beérniük a befektetőknek, míg a részvényalapoknál és abszolút hozamú alapoknál 15-20%-os hozamokkal is találkozhattunk. Összegyűjtöttük, mekkora nyereséget zsebelhettek be a legnagyobb magyar alapok befektetői, és ehhez mekkora kockázatot kellett elviselniük. Fontos, hogy az alapok múltbeli teljesítménye egyáltalán nem jelent garanciát a jövőre nézve.

Rakétaként lőttek ki a lakossági állampapírok – mi történik itt?

Rakétaként lőttek ki a lakossági állampapírok – mi történik itt?

Múlt héten igen nagy összeget, 194 milliárd forintot lapátoltak lakossági állampapírba a befektetők, ez az év hatodik legnagyobb értéke az Államadósság Kezelő Központ közzétételei szerint. A hatalmas kereslet hátterében azonban egy új tényező is állhat: egy változtatás következtében a forgalmazók is megjelenhettek a lakossági állampapírok piacán.

Kijöttek a friss állampapíradatok: megint fordult a kocka

Kijöttek a friss állampapíradatok: megint fordult a kocka

30 milliárd forinttal több lakossági állampapírjuk volt a magyaroknak április közepén, mint december végén, vagyis ismét pluszba került a mérleg a márciusi kilengést követően. Ez a névértékes növekmény az eddigi 950 milliárd forintnyi kamatfizetéshez képest elenyésző, de ez nem jelenti azt, hogy a kifizetett kamatok szinte teljes egészében elhagyták volna az állampapírpiacot: úgy tűnik, ennek egy része az intézményi papírokban landolt. Az év első három és fél hónapjában kamatot fizető, de nem lejáró prémium állampapírok állománya összesen több mint 1260 milliárd forinttal csökkent, ennek két nagy nyertese továbbra is a FixMÁP és a BMÁP.

Nincs idő várni: a magántőke bevonása lehet a kulcs a klímakatasztrófa elkerülésében

Nincs idő várni: a magántőke bevonása lehet a kulcs a klímakatasztrófa elkerülésében

A globális klímaválság egyre sürgetőbb kihívás, miközben a szükséges pénzügyi források továbbra is szűkösek – különösen a fejlődő országokban. Miközben Kína és az OECD-országok még mindig a legnagyobb üvegházhatásúgáz (ÜHG) kibocsátók, a globális dél – különösen a szubszaharai Afrika és Dél-Ázsia – gyorsan zárkózik fel ebben a nem kívánt versenyben. Ha ezek az országok továbbra is szén-dioxid-intenzív növekedési pályán maradnak, a világ elveszítheti a harcot a klímaváltozás ellen.

Tényleg rárepültek a magyarok a devizás befektetésekre? Mutatjuk a számokat!

Tényleg rárepültek a magyarok a devizás befektetésekre? Mutatjuk a számokat!

Minden korábbinál nagyobb érdeklődést mutat a magyar lakosság a külföldi és a devizás megtakarítások iránt, és ugyanez a trend látszik a hazai befektetési alapok piacán, egyre többen keresik ugyanis a forinttól eltérő devizában lévő alapokat. Különösen az abszolút hozamú és kötvényalapoknál láthattunk nagyobb felfutást az utóbbi években, de a részvény- és vegyes alapokból is egyre több a dedikáltan külföldi kitettségű konstrukció. Az utóbbi négy évben közel egy százalékponttal nőtt a devizás állomány részaránya, azonban ezt a forintárfolyammal korrigálva már csökkenést kapnánk. Ennek egyik magyarázata a forintos alapok magasabb hozama és az a tény, hogy az utóbbi években nemcsak a devizás, hanem a forintos befektetési alapok iránt is jócskán megugrott a kereslet.

Akkorára nőttek az ETF-ek, hogy már a kötvénypiacokon is ők diktálnak

Akkorára nőttek az ETF-ek, hogy már a kötvénypiacokon is ők diktálnak

A passzív befektetési alapok, különösen az ETF-ek nagy változásokat hoztak a kötvénypiacok működésében, például a hónap utolsó napjain kiugróan nagy kereskedési volument hajtanak végre, ami az árazásra is pozitív hatással van – mutat rá a Financial Times hasábjain megjelent véleménycikkében Robin Wigglesworth tőkepiaci szakértő.

Nagyot bukott a norvég alap a tőzsdén

Nagyot bukott a norvég alap a tőzsdén

A világ legnagyobb állami vagyonalapja, a norvég Norges Bank Investment Management 415 milliárd norvég korona (mintegy 40 milliárd dollár) veszteséget jelentett az első negyedévben, amit elsősorban a technológiai szektor gyengélkedésével magyaráznak - írja a Cnbc.

Nitrogénművek: pár hét maradt a megállapodásra

Nitrogénművek: pár hét maradt a megállapodásra

A magyar műtrágyagyártó Nitrogénművek Zrt. tulajdonosa, Bige László elutasította, hogy tárgyi eszközöket ajánljon fel fedezetként a hitelezőkkel folytatott tárgyalások során, mindezt a májusban lejáró kötvények átütemezése érdekében.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Borzasztó rossz GDP-adat érkezett! Ismét visszaesett a magyar gazdaság
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.