A Maldív-szigetek jelentősen megemeli a kiutazási díjakat december 1-jétől, ami akár négyszeresére is növelheti az országból távozó utasok költségeit. Az intézkedés minden nem maldív látogatót érint, és a repülőjegy osztályától függően változik a fizetendő összeg - számolt be a CNN.
A 350 méter hosszú, milánói Via Monte Napoleone utcát nemrég a világ legdrágább bevásárlóutcájának választották, megelőzve ezzel a New York-i Fifth Avenue-t, a londoni New Bond Street-et és a párizsi Champs-Élysées-t, 34 év óta Milánó az első európai város lett, amely a lista élére került – írja a The Guardian.
A svájci óraexport októberben ismét csökkenést mutatott, immár második egymást követő hónapban. A visszaesés fő oka a kínai piac gyengélkedése, amit csak részben tudott ellensúlyozni az amerikai és japán eladások növekedése. Az iparág szereplői nehéz helyzetbe kerültek és különböző stratégiákkal próbálják átvészelni ezt az időszakot - írta a Bloomberg.
A BCG felmérése szerint a kínai fogyasztók továbbra is óvatosak és ezen egyelőre a kormányzati intézkedések sem tudtak változtatni. A fogyasztók leginkább a friss élelmiszerekre és az oktatásra költenek, de az elektronikai cikkek, háztartási gépek és az autóipar is tudtak profitálni a kormányzati intézkedésekből.
Miközben a klasszikus nyaralócélpontok, mint Barcelona vagy Velence a tömegektől szenvednek, ami a helyi lakosok túlturizmus elleni sorozatos tüntetéseiben csúcsosodott ki idén nyáron, egyre növekszik a rendhagyó nyaralások vonzereje. Különösen a luxusutazásoknál figyelhető meg az a trend, hogy az utazók keresik egyrészt a különleges, egyedi élményeket, másrészt a kevésbé frekventált helyszíneket választják, egyre népszerűbbek az eldugott villák, nyaralók. Az ENSZ turisztikai szervezete most kiadott egy listát, amely a vidéki „menedékeket” rangsorolta és az idén turisztikailag legjobbnak ítélt falvakat gyűjtötte össze.
A hongkongi székhelyű DFS Group, az LVMH luxuskonszern leányvállalata bejelentette, hogy bezárja velencei üzletét, amely a történelmi Fondaco dei Tedeschi épületében működik. A döntés hátterében a vállalat globális átszervezése és a nehéz gazdasági helyzet áll, ami különösen érzékenyen érintette a velencei egységet - írja a Reuters.
Megjelent a Portfolio Business Podcast legújabb adása, amelyben a globális és hazai autóeladásokat, a luxusautóipari trendeket, illetve a Mercedes jelenlegi helyzetét elemeztük Szabó Andrással, a Mercedes Benz Hungária Kft. személyautó üzletágának értékesítési vezetőjével. A műsorban magyarázatot találtunk a vállalat profitjának csökkenésére és a lehetséges megoldásokra és az elektrifikációs törekvések halasztásának hátterére, de arra is, hogy miért lehetnek a kínai márkák sikeresek az európai piacon.
A luxusipar idén lassulásnak indult, amire utoljára a 2008-as válság idején volt példa. A Bain & Company éves jelentése szerint a makrogazdasági bizonytalanság és a kínai gazdaság jelentős lassulása negatívan hat a fogyasztói kiadásokra - jelentette a Cnbc.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai egy Hollandiából érkezett küldeményben 1718 luxuskarórát találtak a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren.
A Föld népességének a legvagyonosabb 1%-a rendkívül nagy mértékben felelős az emberiség szén-dioxid kibocsátásáért ezzel pedig különösen megnehezíti a kibocsátások kordában tartását és a 1,5 Celsius-fokos globális felmelegedési cél megtartását - derül ki a brit Oxfam jelentéséből, amelyben a leggazdagabb emberek befektetéseiből, valamint ugyanezen réteg magánrepülőgépekből és jachtokból származó környezetkárosítását vetették össze a világátlag kibocsátásával.
Az elmúlt évek utazási trendjeire jellemző volt a „nagy utazás, nagy költekezés”, elárasztották az olyan bakancslistás helyeket az utazók, mint Bali, Róma vagy Párizs. Most azonban két nagy utazási cég, az Expedia és a Booking.com is azt tapasztalja a jövő évi kereséseken, hogy inkább a csendesebb, kevésbé zsúfolt, alig ismert helyeket részesítik előnyben az emberek – írja a CNBC.
Jelentős növekedést ért el a harmadik negyedévben a világhírű Birkin táskák gyártója, a Hermes. Ezzel az eredménnyel a francia cég jócskán felülteljesít riválisaihoz képest, mivel az LVMH, illetve a Kering is komoly kihívásokkal néznek szembe a jelenlegi gazdasági helyzetben.
Az európai törzsutasokra kivetett adó jelentősen csökkenthetné a repülés környezeti hatásait, miközben évente több tízmilliárd eurós bevételt generálna - derül ki egy új jelentésből. A javasolt intézkedés a legtöbb utas számára nem jelentene többletköltséget, viszont hatékonyan korlátozná a leggazdagabbak "túlzott" repülését - jelentette a The Guardian.
A 122 éves múltra visszatekintő amerikai művészeti magazin, az ARTnews a napokban már 35. alkalommal jelentette meg a világ kétszáz vezető műgyűjtőjének névsorát. A műtárgy.com összefoglalója.
Ha 10 különböző szakemberrel beszélsz arról, hogy mikor válik valaki szupergazdaggá (iparági nyelven ultranagy vagyonnal rendelkező személy, vagy UHNW), 10 különböző választ fogsz kapni, de abban szinte mindenki egyetért, hogy ez a küszöb egyre feljebb tolódik – írja a Financial Times.
A kínai kereskedelmi minisztérium vizsgálatot indított a PVH Corporation ellen, amely olyan ismert divatmárkák anyavállalata, mint a Calvin Klein és a Tommy Hilfiger. A vizsgálat középpontjában a vállalat Hszincsiang tartománnyal kapcsolatos üzleti gyakorlata áll.
Lecsaptak az orosz drónok.
Az ukrán elnököt is bevonták a tárgyalásokba.
Fokozódik a feszültség.
Mi lesz az építőiparban?
Nagygyörgy Tiborral, a Biggeorge Property Nyrt. alapító-vezérigazgatójával beszélgettünk.
Megjelent a Portfolio kiberbűnügyi podcast sorozatának ötödik része.