Donald Trump második elnöki ciklusának első külföldi útját tölti a héten, elődeitől eltérően pedig nem Európába vagy a szomszédos országok valamelyikébe vette az irányt, hanem 2017-hez hasonlóan ismét a Közel-Keletre. A republikánus zászlóvivő egymás után tette a történelmi bejelentéseket: meglepetésszerűen feloldotta az immár Ahmed es-Saraa vezette Szíria elleni amerikai szankciókat, miközben egy 142 milliárd dollár értékű fegyvercsomag eladásáról állapodott meg Szaúd-Arábiával, amely 600 milliárd dolláros befektetést vállalt az Egyesült Államokban. Mindez jól példázza, hogy Trump mostani körútjának középpontjában elsősorban a gazdasági kapcsolatok állnak — nem véletlenül kísérte el az elnököt számos amerikai üzletember, köztük Elon Musk, Sam Altman és Larry Fink is. Trump odahaza azonban egy másik ügylettel kavarta a legnagyobb port: kiszivárgott ugyanis, hogy elfogadna Katartól egy luxusrepülőgépet, melyet saját elnöki gépeként használna. Bár az elnök szerint "hülye" lenne nem elfogadni az ajándékot, a kérdés nem ilyen egyszerű, és saját támogatói sem örvendeznek az ötlet hallatán.
A Burberry átszervezést jelentett be, amely akár 1700 munkahely megszűnéséhez is vezethet világszerte, miközben a luxusmárka folytatja a megkezdett átalakítási programját - írta meg a CNBC.
Donald Trump egy luxusrepülőgépet kap a katari királyi családtól, amelyet elnöki repülőgépként fog használni második hivatali ideje alatt.
Szerdán lezajlott a Portfolio Investment Day konferencia, ahol számos érdekes téma előkerült. Az ellátogatók megtudhatták, hogy mibe érdemes fektetni a mostani rendkívül bizonytalan gazdasági környezetben, ahogy azt is, hogy mikor lesz 30 ezer forint felett az OTP árfolyama. De volt szó állampapírokról, nyersanyagbefektetésekről, ingatlanpiacról, és a luxusiparról is. Az alábbiakban a legfontosabb gondolatok olvashatóak.
A Hugo Boss vezérigazgatója szerint az amerikai fogyasztói bizalom romlása és a vámokkal kapcsolatos bizonytalanság negatívan befolyásolja a cég legnagyobb piacát, miközben a vállalat az első negyedévben a vártnál valamivel jobb eredményeket ért el - jelentette a Cnbc.
A kikiáltási ár ötszöröséért, 300 ezer angol fontért (143 millió forint) kelt el egy angliai árverésen az 1912-ben elsüllyedt Titanic egyik túlélőjének képeslapja.
A Ford Motor új, exkluzív szolgáltatáscsomagot indít a legprémiumabb pickup teherautóinak tulajdonosai számára, amely személyes concierge szolgáltatást és karbantartási tervet is tartalmaz - számolt be a Cnbc.
A Mercedes-Benz bemutatta új luxus elektromos limuzin-furgonját, a "Vision V" koncepcióautót, amelynek egyes modelljeit Kínában fogják gyártani.
A Hermes luxusmárka bejelentette, hogy áremelést hajt végre az Egyesült Államokban Donald Trump elnök vámpolitikájának költségeit ellensúlyozandó, miközben a vállalat az első negyedévben a piaci várakozásoktól elmaradó értékesítési adatokat közölt.
Május 8-án lesz a Portfolio Investment Day 2025 befektetési konferenciánk, ahol profi szakemberek osztják meg befektetési ötleteiket, legyen szó a részvény-, állampapír-, nyersanyag-, kripto-, ingatlan- vagy műtárgypiacról. Információ és jelentkezés.
Zuhannak az LVMH részvényei kedden, miután a világ legnagyobb luxuscége váratlan forgalomcsökkenést jelentett az első negyedévre vonatkozóan - számolt be a CNBC.
A Prada 1,38 milliárd dollárért megveszi a Versacét, amellyel megerősíti pozícióját Olaszország legnagyobb divatcsoportjaként - közölte a Bloomberg.
A nemzetközi műkereskedelem 2024-ben kisebb mértékben esett vissza, mint ahogy azt az aukciós forgalom már korábbról ismert számai alapján feltételezni lehetett – írja a műtárgy.com.
Donald Trump amerikai elnök legújabb vámcsomagja az európai luxusipart is célkeresztbe vette, a helyzet ugyanakkor nem drámai. Egyfelől luxuscikkekre eddig is volt vám az Egyesült Államokban, másfelől nagyon speciálisak a fogyasztói szokások, harmadrészt pedig a marzsiok is jelentősek – egyebek mellett erről beszélt Orbók Ilona luxusipari szakértő, a BDO Magyarország ügyvezetője a Portfolio Checklist keddi adásában. A szakértő ugyanakkor figyelmeztetett: az Egyesült Államok kulcspiac a luxusipar számára, a vámok hatása pedig szegmensenként és akár márkánként is jelentősen eltérő lehet.
Svájc, amely hagyományosan semleges álláspontot képvisel a legtöbb kérdésben, most az egyik legmagasabb vámteherrel néz szembe Európában Trump bejelentése után. Az ország legnagyobb üzleti lobbiszervezete "károsnak és indokolatlannak" minősítette az új vámokat, miközben az óraipar különösen aggódik, hiszen az USA Svájc legnagyobb óraexport-piaca - jelentette a Fortune.
Az Egyesült Államok szerdán váratlanul feloldotta Karina Rotenberg, egy orosz oligarcha felesége elleni szankciókat, miközben más orosz cégeket és személyeket újabb korlátozásokkal sújtott. Az EU részéről is enyhítés történt, ami újabb vitákat gerjeszthet a szankciós politika következetességéről – számolt be a Moscow Times.
A Stellantis-csoport egyik leggyengébben teljesítő márkája, a Maserati új stratégiával próbálja megfordítani az értékesítési mutatóit: a személyre szabott szolgáltatások bővítésével és átfogó átalakítási tervekkel igyekszik visszaszerezni korábbi piaci pozícióját.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Bendarzsevszkij Anton cikke.
Nagy mennyiségű fegyver indult volna útnak Szíriából.
Kritikus a helyzet Székelyföld egyik legnépszerűbb turistalátványosságánál.
A fix kamatra vagy a változóra esküsznek a befektetők?
Fellélegezhetnek az állattenyésztők?