Már meghallgatható a Portfolio Checklist szerdai adása. A műsor első részében az MNB Monetáris Tanácsának keddi kamatdöntését elemeztük, de szó volt az inflációról és a fogyasztásról is. Vendégünk volt Tardos Gergely, az OTP elemzési központjának vezetője. A második részben a Ferrari részvények szédületes teljesítményéről kérdeztük Nagy Viktort, a Portfolio vezető részvénypiaci elemzőjét.
A Morgan Stanley londoni kirendeltségének az elnöke, Jonathan Bloomer is eltűnt, miután hétfőn egy luxusjacht elsüllyedt egy viharban Szicília partjainál – számolt be a CNBC.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist keddi különkiadása. A mai műsor első részében arról volt szó, hogy folytatódik a magyar gazdaság cikkcakkozása, a második negyedévben 0,2 százalékkal csökkent a GDP. A témával kapcsolatban Nagy János, az Erste Bank makrogazdasági elemzője volt a vendégünk. Az adás második részében a globális luxusipar első negyedéves teljesítményéről volt szó, a felemás számokról Orbók Ilona luxusipari szakértőt, a BDO Magyarország ügyvezetőjét kérdeztük.
Hétéves mélypontra esett a ma reggeli kereskedésben a Gucci márkát forgalmazó Kering részvényeinek árfolyama, miután a társaság közzétette gyorsjelentését. A luxuscég bevételei nagyot estek az első félévben, részben a kínai eladások csökkenése miatt, és az év második felére is gyenge kilátásokat fogalmazott meg a menedzsment.
Nagy mínuszban vannak ma reggel a luxusrészvények és a francia tőzsde is, miután a világ legnagyobb luxuskonszernje, az LVMH lassuló bevételnövekedésről számolt be.
Bizsu lesz-e a gyémánt a szintetikus kövek miatt? Miért és hogyan próbál betörni az amerikai Walmart a luxusszektorba? És hogyan válnak realitássá a luxusjavak piacán az év eleji várakozások? Egyebek mellett ezekről a témákról volt szó a Hype, a Portfolio luxusipari podcastjének új adásában, amelyben szokás szerint Orbók Ilona luxusipari szakértő, a BDO Magyarország ügyvezető igazgatója volt a vendégünk.
A Mercedes EQB kívül-belül egyaránt méltó a márka hírnevéhez, a menetteljesítménye pedig lenyűgöző, ráadásul hazánk terméke, Kecskeméten gyártják. A reálisan 350-400 kilométer hatótáv nem mondható rossznak, ezért a hosszabb utak sem okoznak gondot, igaz a hajtásrendszer előnyei inkább városi használat során domborodnak ki. Az autó ugyanakkor korántsem hibátlan: míg a hagyományos mérnöki tudás közel 140 éve halmozódó tapasztalata a legapróbb részletekben is tetten érhető, addig a UI (felhasználói felület), és UX (felhasználói élmény) terén korántsem látszik a közel másfél évszázad. Az alapok kiválóak, a minőség magas, de néhány területen még előre (vagy inkább hátra) kellene lépni. A márka új értékesítési modellje pedig nem biztos, hogy minden vásárlónak elnyeri majd a tetszését. Teszt következik.
A Toyota Motor bejelentette, hogy 1,4 milliárd dolláros beruházással 2026-ban elektromos járművek gyártását kezdi meg Indiana államban, ezzel bővítve észak-amerikai EV-kapacitását és 340 új munkahelyet teremtve. A Honda sem akar lemaradni a versenyben - tudósított a Nikkei Asia.
Ha nem megy jól a Gucci, miért vásárol a tulajdonosa milliárd eurós ingatlant Milánóban? Benézte a luxusipar Kínát? Miért haldoklik sok cég a luxusipar online kereskedelemi szegmensében, és milyen piaci rést láttak meg a luxusban a repterek? Egyebek mellett ezekről a támákról kérdeztük Orbók Ilona luxusipari szakértőt, a BDO Magyarország ügyvezetőjét a Hype, a Portfolio luxusiparral foglalkozó podcastjének új adásában.
Orbók Ilona is ott lesz a következő Portfolio Investment Day konferencián, a szakembert természetesen a luxusiparban rejlő kisbefektetői lehetőségekről is kérdezzük majd. Részletek és jelentkezés ide kattintva!
Már meghallgatható a Portfolio luxusipari podcastje, a Hype legújabb adása. A mai műsorban fő témánk a Fiat-örökös Agnelli család sagája volt, ugyanis a dráma, ami az örökségen megy, nemrég új szakaszba lépett: a Fiat-alapító Giovanni Agnelli unokája, Margherita Agnelli a fiát jelentette fel az olasz hatóságoknál, mert a férfi – a nő szerint – segített adót csalni a saját nagyanyjának, tehát a vádló édesanyjának.
A leggazdagabbak körében egyre népszerűbb a "csendes luxus" nevű utazási trend, amely a diszkrét, egyedi utazási élményekről szól, mint például síelés az Antarktiszon, vagy jegesmedve-szafari a Spitzbergákon, miután a hagyományosan csillogó desztinációk helyett egyre inkább a magánéletre és tartalmas élményekre összpontosítanak a gazdagok - írja a Cnbc.
A Kering francia luxuskonszern részvényei 14 százalékos esést könyveltek el, miután a cég bejelentette, hogy a Gucci eladásai az első negyedévben várhatóan 20 százalékkal csökkennek az előző évhez képest, főként az ázsiai piaci tranzakciók visszaesése miatt, ami a csoport teljes bevételének 10 százalékos csökkenését vetíti előre - számolt be a Cnbc.
Mát meghallgatható a Hype, a Portfolio Checklist luxusipari különkiadás sorozatának legújabb része. A mai műsor fő témája a gyémántpiac átalakulása volt, a laboratóriumban előállított szintetikus kövek ugyanis teljesen a feje tetejére állíthatják a szektort. Emellett szó volt még az Amazon megjelenéséről a használt luxuscikkek európai piacán, valamint arról is, hogy miért nem érdemes a drágább óragyártókat temetni. Az adás vendége volt állandó iparági szakértőnk, Orbók Ilona, a BDO Magyarország ügyvezetője.
Egy új tanulmány szerint az amerikai szupergazdagok negyede tervezi, hogy idén ingatlan vásárol, igaz, átlagosan már így is négy lakóingatlannal rendelkeznek. A számok alapján Monacóban lehet a legkevesebb négyzetmétert megvenni egymillió dollárból – számol be a CNBC.
A Patek Philippe szakított a luxusóra-iparban uralkodó trenddel, és jelentős áremelést hajtott végre teljes termékpalettáján. - jelentette a Bloomberg.
Már meghallgatható a Hype, a Portfolio Checklist luxusipari különkiadásának első idei műsora. A podcastben Orbók Ilonát, a BDO Magyarország ügyvezető igazgatóját, lapunk állandó luxusipari szakértőjét kérdeztük más témák mellett Francoise Bettencourt Meyers-ről, aki nemrég az első nő lett, akinek a vagyona meghaladta a 100 milliárd dollárt, de beszéltünk az ultragazdagok által látogatott éves programokról, a Farfetch kríziséről, valamint arról is, hogy kerülhet be egy marokkói kertész és családja a Hermés nagytulajdonosai közé.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Jelentés jött az ukrán parancsnokságról.
Nem történt minden a terv szerint.
Percről percre követjük az árvízi helyzetet.
Közel 90 éves cég megy csődbe?
A Checklistben Kókai Ádám meteorológust kérdeztük.
Mi lesz az Airbnb-tilalom következménye?