Donald Trump kormányzata jelentős változtatásokat készül végrehajtani az AI-chipek exportjára vonatkozó szabályozásban, eltörölve a Biden-érában bevezetett, úgynevezett AI-diffúziós szabályt, írja a Bloomberg.
Hatalmas löketet adott a tőzsdéknek az, hogy megállapodott egymással az Egyesült Államok és Kína, jelentős enyhülést hozva ezzel a vámháborúban. A piacok máris egy nagyon optimista forgatókönyvet áraznak, vannak azonban olyan részvények, melyek az átlagnál jóval nagyobb lendületet kaphatnak a megegyezésnek köszönhetően. Mutatjuk, mely részvények lehetnek a vámalku legnagyobb nyertesei a profik szerint.
A Trump-adminisztráció azt tervezi, hogy visszavonja a Biden-éra alatti mesterséges intelligencia (AI) chipekre vonatkozó exportkorlátozásokat a Bloomberg jelentése szerint. Ez része egy átfogóbb törekvésnek, amely a félvezető-kereskedelmi szabályozások újraalkotására irányul.
Az IBM 150 milliárd dollárt fektet be az Egyesült Államokban a következő öt évben, többek között kvantumszámítógépek gyártására szolgáló létesítményekbe.
Az Amazon és az Nvidia vezetői cáfolták a mesterséges intelligenciához használt adatközpontok építésének lassulásáról szóló piaci pletykákat, és továbbra is erős keresletnövekedést jeleznek előre - írta meg a CNBC.
Az Nvidia dél-koreai nagybeszállítója, az SK Hynix az első negyedévben felülmúlta az előrejelzéseket, köszönhetően a mesterséges intelligenciához használt memóriachipek iránti erős keresletnek - írta a Cnbc.
Az Nvidia vezérigazgatója, Jensen Huang kijelentette, hogy Kína továbbra is fontos piac a vállalat számára, annak ellenére, hogy az Egyesült Államok betiltotta a cég H20 mesterséges intelligencia chipjeinek kínai értékesítését - írja a Reuters.
A világ legnagyobb szerződéses chipgyártója, a tajvani TSMC 60 százalékos profitnövekedést ért el az első negyedévben, de a cég kilátásait bonyolítja Donald Trump kiszámíthatatlan kereskedelempolitikája.
Nagy mínuszban nyitott szerdán az Nvidia, miután kiderült, hogy a vállalat nem figyelmeztette időben kínai partnereit az Egyesült Államok által alkalmazott új exportszabályokra, melyek miatt a vállalat több milliárd dolláros bevételtől eshet el. Megnéztük, hogy mit gondolnak most az elemzők a papírról, és azzal is foglalkoztunk, hogy érdemes lehet-e beszállni a mostani esést követően.
Május 8-án lesz a Portfolio Investment Day 2025 befektetési konferenciánk, ahol profi szakemberek osztják meg befektetési ötleteiket, legyen szó a részvény-, állampapír-, nyersanyag-, kripto-, ingatlan- vagy műtárgypiacról. Most érdemes jelentkezni!
Az Nvidia állítólag nem figyelmeztette előre több jelentős kínai ügyfelét az új amerikai exportszabályokról, amelyek engedélyhez kötik a Kínának szánt mesterséges intelligencia chipek értékesítését, és amelyek miatt a vállalat több mint 5 milliárd dolláros veszteséget szenvedhet el.
Május 8-án lesz a Portfolio Investment Day 2025 befektetési konferenciánk, ahol profi szakemberek osztják meg befektetési ötleteiket, legyen szó a részvény-, állampapír-, nyersanyag-, kripto-, ingatlan- vagy műtárgypiacról. Információ és jelentkezés.
Az ASML, a holland chipgyártó berendezéseket gyártó óriásvállalat szerdán elmaradt a várakozásoktól a nettó megrendelések terén, és jelezte, hogy az új amerikai kereskedelmi korlátozások bizonytalanságot okozhatnak a chipgyártó gépei iránti keresletben - tudósított a CNBC.
Május 8-án lesz a Portfolio Investment Day 2025 befektetési konferenciánk, ahol profi szakemberek osztják meg befektetési ötleteiket, legyen szó a részvény-, állampapír-, nyersanyag-, kripto-, ingatlan- vagy műtárgypiacról. Információ és jelentkezés.
Az Nvidia 5,5 milliárd dolláros veszteséget könyvel el, miután az amerikai kormány korlátozta a vállalat H20 mesterséges intelligencia chipjeinek Kínába irányuló exportját, amely kulcsfontosságú piac volt az egyik legnépszerűbb termékük számára.
Az Nvidia bejelentette, hogy partnereivel együtt 500 milliárd dolláros AI infrastruktúra-fejlesztést tervez az Egyesült Államokban a következő négy évben, csatlakozva a Trump-adminisztráció hazai gyártást ösztönző törekvéseihez.
Donald Trump amerikai elnök 90 napos szünetet rendelt el a legtöbb vámtétel alkalmazása terén, ami lehetőséget teremt a mélyrehatóbb kétoldalú tárgyalásokra - közölte csütörtökön Lin Csia-lung tajvani külügyminiszter.
A "Csodálatos hetes" technológiai részvények több mint ezer milliárd dolláros piaci értéknövekedés előtt állnak, miután Donald Trump amerikai elnök 90 napos vámszünetet jelentett be, enyhítve a nyomást a közelmúltban zuhanó technológiai óriásokon.
Keményen megütötték az amerikai tőzsdén a technológiai részvényeket, az egyik legnagyobb vesztes a nyitás után az elmúlt évek sztárpapírjainak számító nagy technológiai részvények.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Teljesen ellentmondanak egymásnak a felek.
Egyre többen vélekednek hasonlóan.
Fókuszban ismét Mike Waltz.
Körvonalazódik, mihez kezdtek a magyarok a felszabaduló megtakarításaikkal.
Eltűnik az egyik legfontosabb bevétel?
Az energiaügyi miniszter értékelte Magyarország energiaszuverenitási törekvéseit