A reggeli órákban két éves csúcsra erősödött a forint a dollárral szemben, miközben az euróval szemben 400 alatt jár a kruzus. Miközben a dollár minden alkalmat megragad arra, hogy gyengüljön, addig a háttérben a kamatkülönbözet láthatatlanul a forint malmára hajtja a vizet. A mai nap elsősorban az USA-ból jönnek piacmozgató adatok, de azért korai lenne még kijelenteni, hogy a geopolitikai hadszínterekről nem jöhetnek meglepetések. Legyen az kereskedelmi háború, közel-keleti konfliktus, vagy éppen az orosz-ukrán háború.
A közel-keleti feszültségek enyhülése és a dollár gyengülése új lendületet adott a forintnak, amely kedden három egységgel erősödött az euróval szemben. A nemzetközi devizapiacokon eközben törékeny technikai szinteknél billeg az euró-dollár árfolyam, miközben a jen is erősödni próbál a dollárral szemben. A forint időközben ismét új csúcsra erősödött a dollárral szemben, már a 344-es szintet is leszakította az árfolyam. Legutóbb 2023 novemberben volt ilyen erős a zöldhasúval szemben a magyar fizetőeszköz.
Két hete még úgy tűnt, hogy az euró-forint árfolyam kilép az unalmas 402-404-es sávjából a devizapiacon, de aztán a 400-as szinttel való néhány napos kacérkodás után újra a visszatért ebbe a kereskedési tartományba. A hétvégi eszkaláció az iráni–izraeli háborúban azonban elindította a forintgyengülést: egyelőre lassú ütemben de folyamatosan veszít az euróval és a dollárral szemben a hazai valuta. Délutánra már több hetes mélypontjai közelébe ment a forint a két fő devizával szemben. Jól láthatóan a geopolitikai fejlemények mozgatják a piacokat, a délelőtti bmi-dömping nem volt jelentős hatással az árfolyamokra a főbb devizapároknál.
Ma az amerikai Juneteenth ünnep miatt zárva tartanak a tengerentúli tőzsdék, így a devizapiacon is alacsonyabb likviditással és visszafogott mozgásokkal indulhat a csütörtöki kereskedés. A befektetők figyelme inkább a közel-keleti geopolitikai feszültségekre és néhány európai jegybanki döntésre irányulhat. A forint eközben vegyes teljesítményt nyújt: miközben az euróval szemben a 403-as szint alatt stabilizálódott délre, a dollár ellenében reggel még gyengült, 352 fölé került az árfolyam, majd teljesen ledolgozta a napi veszteségeket.
Tegnap a közel-keleti háborús hírek hatására nagyot gyengült a forint az euróval és a dollárral szemben is. A mai nap a háborús hírek mellett az esti, amerikai kamatdöntő ülésre figyelnek a befektetők. A mai nap összességében sávos kereskedés jellemző, hiszen a befektetők kivárnak a Fed döntés előtt. Jelenleg a forint 403 körül áll az euróval szemben, míg a dollárral szemben 351 alatt.
Kedden délutánra, de estére még inkább elromlott a befektetői hangulat a világ tőkepiacain. A legutolsó fejlemények szerint ugyanis eszkalálódik a konfliktus Irán és Izrael között, és már az Egyesült Államok is készültségbe kapcsolt. Egyes jelentések szerint az USA komolyan fontolja egy amerikai csapás lehetőségét Irán nukleáris létesítményeire. A kedvezőtlen hírek hatására az amerikai részvényindexek még jobban lefordultak, a dollár erősödésnek indult, ez pedig nem kedvez a feltörekvő devizáknak, így a forintnak sem.
Újra bevezeti az úgynevezett visszapénz (cashback) ajánlatot a K&H, ami lehetővé teszi, hogy külföldi bankkártyás vásárlások után pénzvisszatérítést kapjanak az ügyfelek - közölte a bank.
Hétfőn egy enyhe erősödéssel zárt a forint, bár a nap végére visszakorrigált az árfolyam az euróval szemben. Így május közepe óta a 402-404 közötti sávban mozog. A dollárhoz képest viszont érdemi gyengülés indult ma az elmúlt napok erősödése után. Kedden a részletes magyar GDP-adatra, majd az arra adott piaci reakciókra figyelünk. Délelőtt kijöttek az euróövezet inflációs adata, míg délután az Egyesült Államok rendelésállományi beszámolóira figyelünk majd.
A tegnapi nap a vámháborúval kapcsolatos hírek mozgatták a piacokat, ma viszont igazi adatdömping várható a nemzetközi fronton. A dollárban nagy mozgások várhatóak emiatt. A forint 403,7 örül kezdi a napot az euróval és 356 felett a dollárral szemben. Ma este a Moody's hitelminősítő döntését várja a piac a magyar adósságbesorolással kapcsolatban.
Mérsékelt gyengüléssel kezdte a napot a forint, a Magyar Nemzeti Bank kamatdöntése után azonban erősödni kezdett. Késő este 404 alatt járt az euró/forint kurzus.
A kereskedelmi háborúval, az orosz-ukrán egyezkedésekkel kapcsolatos hírekre figyel a piac, de okozhatnak még meglepetéseket a japán államkötvényhozamok is. A forint a este 403 felett tartózkodik az euróval szemben.
Nagyot gyengült tegnap a dollár, miután a Moody's pénteken leminősítette a világ legnagyobb gazdaságát. Eközben viszont a forintnak jó napja volt és erősödni tudott a dollárral és az euróval szemben is. A mai nap euróövezeti adatokra figyelünk, de a legjobban a kereskedelmi háborúval kapcsolatos pozitív bejelentéseket várják a piaci szereplők.
A forint hétfőn gyengüléssel indította a hetet a nemzetközi piacokon tapasztalt dollárerősödés nyomán, és bár kedd reggelre enyhe korrekcióval próbált magához térni, az árfolyam továbbra is érzékenyen reagál a globális kockázati hangulatra. Kedden a nap folyamán a forint folyamatosan erősödött, a kereskedési napot az euróval szemben a 404-es szint közelében zárta.
Csütörtökön délhez közeledve esni kezdett a forint az euróval szemben: a jegyzések 406-ig emelkedtek, ami április vége óta a leggyengébb szintet jelenti. Mindez tehát azt jelenti, hogy az elmúlt másfél hétben nagyon szűk kereskedési sávba ragadt forint a gyengülés felé mozdult el. Érdemi javulás a csütörtök esti órákban sem volt tapasztalható.
Egyhavi csúcsközelbe erősödött pénteken délelőtt a forint az euróval szemben 403,2-nél, de a jelek szerint nem tudott tartósan a 200 napos mozgóátlag alá jutni (403,6), mert délután fordulat következett be, és a jegyzések 404 fölé lendültek.
A devizapiacot ma több GDP-adatközlés mozgatja. A magyar adat minden várakozást alulmúlt, az előző negyedévhez képest 0,2 százalékkal csökkent a gazdaság teljesítménye. A nagy európai gazdaságok ezzel szemben jobban teljesítettek: a német gazdaság az év eleji növekedésnek köszönhetően elkerülte a recessziót, a francia gazdaság szintén hajszálnyi növekedést tudott felmutatni az első negyedévben, Olaszország pedig az előzetes várakozásokhoz képest kissé erősebb számmal rukkolt elő. A forint az euróval szemben a 404-405-ös a dollár a 355-356-os szint körül mozgott egész nap, lényegében oldalazott az árfolyam.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Ritka orosz csúcsfegyvert semmisítettek meg az ukránok.
Globálisan a fertőzések több mint ötödét már ez a variáns okozza.
Óriási a befektetői érdeklődés a veszélyes fegyvereket gyártó, titokzatos német startup iránt.
Ennyire erős a verseny?
Friss adatok érkeztek.
Sötét felhők a költségvetés felett.