Az Oroszország által május 8-10. közötti időszakra meghirdetett tűzszünet ellenére újabb, halálos áldozatokat is követelő orosz támadások voltak Donyeck és Herszon megyékben - közölték szombaton helyi kormányzói hivatalok.
Legalább 13 civil vesztette életét a pakisztáni Kasmírban szombaton, miközben India és Pakisztán tüzet nyitott egymásra a hajnali pakisztáni katonai akciót követően.
Robbanások rázták meg Szrinagar városát és Baramulla települést India Kasmír régiójában szombaton, miközben folytatódnak a feszültségek a nukleáris fegyverekkel rendelkező India és Pakisztán között - írja a Reuters.
Az indiai hadsereg szerint Pakisztán növeli csapatai létszámát a határnál, miközben a két atomhatalom közötti feszültség tovább fokozódik.
Az Egyesült Államok kormánya fontolgatja, hogy Grönlandot egy különleges megállapodással vonná amerikai befolyási övezetbe, hasonlóan a csendes-óceáni szigetországokkal kötött egyezményekhez. A terv viszont bukásra ítéltetett, mert a szigetnek el kellene szakadnia Dániától, amit minden érintett ellenez.
Franciaország és Lengyelország pénteken történelmi megállapodást írt alá Nancy városában, jelezve, hogy szorosabbra fűzik kapcsolataikat az orosz fenyegetés árnyékában. A „Nancy-i Szerződés” középpontjában a védelempolitikai együttműködés áll, de kiterjed a gazdasági és energetikai kapcsolatok elmélyítésére is. A szimbolikus helyszín és időpont – május 9., Európa napja – világos üzenetet küld Moszkvának: Párizs és Varsó új közös stratégiát épít Európa biztonságának megerősítésére, számolt be a francia Les Echos. A felek tárgyalnak arról, hogy francia atomfegyvereket telepítsenek Lengyelországba.
Dmitrij Medvegyev volt orosz elnök a náci Németország feletti szovjet második világháborús győzelem napja alkalmából azt mondta, Oroszország készen áll arra, hogy ismét szétzúzza a nácikat, utalva ezzel arra, hogy a Kreml propagandája szerint Ukrajnát náci vezetés irányítja.
Miközben Donald Trump vámháborúja feszíti a világgazdaságot, Kína csendben, de annál hatékonyabban használja fel ritkaföldfém-monopóliumát stratégiai fegyverként. A diszprózium nevű fém révén Peking kulcsfontosságú ágazatokat – köztük a hadiipart, az energiaátmenetet és a csúcstechnológiát – tud befolyásolni világszerte. Peking hónapok óta nem jelent be exportkvótákat, ami hatalmas bizonytalanságot jelent a piacokon. Az EU és az USA ugyan igyekeznek csökkenteni függőségüket, de a szakértők szerint Kína fölénye még hosszú ideig megmaradhat.
Az RBC Ukraine számolt be Dick Schoof holland miniszterelnök szavairól, aki szerint nagyon közel lehet Moszkva támadása Európára.
Pakisztán védelmi minisztere, Havaja Asif a BBC-nek adott interjújában kijelentette, hogy az egész világ tudni fog róla, ha országa támadást indít, és nem fogják tagadni az általuk végrehajtott akciókat - számolt be a BBC.
Az utóbbi évtizedekben az volt jellemző, hogy a vállalatok a hatékonyságot, a termelési költség csökkentését tartották szem előtt és ezek mentén szervezték ki a termelés bizonyos lépéseit távoli országokba. Az orosz-ukrán háború kitörése óta azonban egyre több geopolitikai eseménynek lehetünk szemtanúi, amelyek drasztikusan átalakítják a globális értékláncok szerkezetét és az országok külkereskedelmével kapcsolatos politikáját. Az tapasztalható, hogy a világ egyre jobban megosztottá válik a globalizáció pedig lelassul. A kérdés az, hogy egy ilyen környezetben Magyarország, az európai gazdaság szerves részeként mennyire tud semleges maradni a külkereskedelmi kapcsolatait tekintve.
A COVID kitörése óta többször is érték megrázkódtatások az értékpapír piacokat, legutóbb pedig Donald Trump gazdaságpolitikai lépései hoztak újabb fordulatokat a tőzsdéken. Ilyen bizonytalan környezetben nem meglepő, hogy egyre többen keresnek biztosabbnak tűnő befektetési lehetőségeket, melyek között az élelmiszer iránti kereslet folyamatos növekedése miatt az agrárszektor kifejezetten ígéretes opció lehet. De vajon milyen lehetőségek rejlenek ebben a szegmensben, és mivel kell feltétlenül tisztában lennünk ahhoz, hogy valóban jó döntést hozzunk? Erről beszélgetünk az Alapvetés podcast új műsorában Nagy Viktorral, a Portfolio részvény divíziójának vezető elemzőjével.
Kínai katonák is részt vesznek holnap a moszkvai Vörös téren tartandó győzelem napi díszszemlén, sőt, ők lesznek a legnagyobb külföldi kontingens a felvonuláson - jelentette az Ukrainszka Pravda.
Valós veszélye van jelenleg egy nukleáris háborúnak – jelentette ki Havadzsa Aszif, Pakisztán védelmi minisztere az Independent tudósítása szerint.
Donald Trump amerikai elnök azt tervezi, hogy Arábiai-öbölre nevezi át a Perzsa-öbölt, ezzel kivívva Irán felháborodását - írja a CNN. Trump második ciklusa elején a Mexikói-öbölt Amerikai-öbölre keresztelte át.
Oroszországba érkezett Hszi Csin-ping kínai elnök: az ázsiai vezető várhatóan személyesen találkozik hamarosan Vlagyimir Putyin orosz elnökkel és részt vesz a győzelmi napi ünnepségen holnap – írja a TASZSZ hírügynökség.
Máshová mennének egy elképzelés szerint.
A jegybank több hiányosságot tárt fel a River Factoring Zrt-nél.
Exkluzív interjú az új államháztartásért felelős államtitkárral.
Nagyon gyorsan döntött a konklávé.
Egyre több befektető figyelmét vonzza az agrárium, ami a bizonytalan piaci környezetben az egyik legstabilabb növekedési pályát kínálhatja.
Mi áll a GDP-csökkenés mögött?