Az észak-koreai katonák harctéri teljesítményéről tett közzé friss jelentést a brit védelmi minisztérium hírszerzési osztálya.
Ukrajnának győznie kell Oroszország fölött, úgy, hogy a demokratikusan megválasztott ukrán vezetés az ország teljes területe fölött ellenőrzést gyakorol – jelentette ki a Der Spiegel tegnapi rendezvényén Friedrich Merz, aki jó eséllyel Németország következő kancellárja lesz.
Ukrajna semmiképpen nem lehet a NATO tagja, ha a szövetség fölveszi soraiba az országot, Oroszország biztosan nem fog békét kötni – jelentette ki Alexander Gruskó orosz külügyminiszter-helyettes a TASZSZ-nak.
A tajvani Nemzeti Politikai Alapítvány szerint Donald Trump amerikai elnök hivatalba lépésével Tajpejnek számolnia kell azzal, hogy nem számíthat az Egyesült Államok támogatására a jövőben – közölte a Taiwan News.
Határozott válaszlépéseket fog tenni Nagy-Britannia a brit felségvizek körül elkövetett „orosz provokációkra” – jelentette ki tegnap este John Healey brit védelmi miniszter.
Donald Trump amerikai elnök beiktatása óta már több alkalommal is szankciókkal fenyegette meg Oroszországot, amennyiben nem hagy fel az ukrajnai háborúval. Szerdai közösségi médiás posztjában azt írta, „amennyiben nincs egyezség hamarosan, nincs más választásom, mint nagymértékű adókat, vámokat és szankciókat bevezetni bármire, amit Oroszország az Egyesült Államoknak értékesít”. Eközben Oroszországban egyes radikálisabb hangok máris „csalódottságuknak” adtak hangot Trumppal kapcsolatban. Alekszander Szladkov, neves orosz haditudósító például azt írta, Donald Trump a világ császáraként viselkedik, és már most fenyegeti Oroszországot, ahelyett, hogy Ukrajnát utasítaná arra, hogy álljon le.
A davosi Világgazdasági Fórumon Donald Trump amerikai elnök az ukrajnai háborúval kapcsolatban is több megszólalást tett. Az Egyesült Államok vezetője szerint az országnak erőfeszítéseket kell tennie az orosz-ukrán konfliktus békés rendezése érdekében, és Kínának is szerepe lehet a háború befejezésében. Egy kérdésre válaszolva kijelentette: Ukrajna kész egyezséget kötni, Oroszországon múlik, hogy jövő ilyenkorra lesz-e békemegállapodás - számolt be a BBC.
Donald Trump határozott lépéseket sürget az olajárak csökkentése érdekében a davosi Világgazdasági Fórumon, és jelentős mértékű szaúdi beruházásnövelést szorgalmaz. A politikus szerint az alacsonyabb olajárak kulcsfontosságúak lehetnek az orosz-ukrán konfliktus lezárásában.
A South China Morning Post számolt be arról az értesülésről, amely szerint új teszteknek vetették alá az új hiperszonikus levegő-levegő rakétákat, ez egyben megerősítette a létezésüket is.
2025 nem lesz békés év, a világban fennmarad a feszültség, Európára pedig nehéz időszak vár – fejtette ki Szergej Nyariskin, az orosz külföldi hírszerzés (SZVR) vezetője a RIA Novosztyinak.
Donald Trump amerikai elnök kijelentette: bármikor kész tárgyalni Vlagyimir Putyin orosz elnökkel és "valószínűleg" szankciókat fog kihelyezni Oroszországra, ha a Kreml nem akarja lezárni a háborút. Közben az orosz csapásmérő képesség több ukrán városra is támadást mért: tűz alá került Pokrovszk, Mikolaiv és Harkiv is. Ukrajna folytatta a korrupciós tisztogatásokat, most az ukrán haderő fő pszichológusát tartóztatták le. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború eseményeivel.
Az olasz parlament megszavazta Ukrajna további támogatását a háború kezdete óta immáron tizedik fegyverszállítmány küldésével, amely a védelmi miniszter szerint az utolsó lesz.
Európának erős gazdasággal kell rendelkeznie, hogy megvédje érdekeit és értékeit a szigorú geostratégiai versenyben. Bejelentette a „Versenyképességi Iránytű” kezdeményezést, amely három fő célt tűz ki: az innovációs űr betöltése, a dekarbonizáció elősegítése és gazdasági biztonság megerősítése. Emellett hangsúlyozta az új stratégiai partnerségek fontosságát, mint például a Mercosur, Mexikó és Svájc, valamint a Malajziával folytatott tárgyalások újraindítását – mondta el az Európai Parlament legutóbbi plenáris ülésén Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke beszédében, amelyben a globális politikai változásokra és Európa válaszreakcióira összpontosított.
Donald Trump elnökké választásával halvány lehetőség nyílt arra, hogy Oroszország és az Egyesült Államok rendezze viszonyát egymással, de az idő egyre fogy – idézi az orosz TASZSZ hírügynökség Szergej Rjabkovot, az orosz külügyminisztérium helyettes miniszterét.
A szíriai új kormány felmondta az Oroszországgal kötött hosszú távú katonai megállapodást, amely a Földközi-tenger térségében biztosított jelenlétet Moszkvának. A döntés jelentős változást jelent a két ország kapcsolatában, és potenciálisan átrendezheti a régió geopolitikai erőviszonyait - írta meg a The Moscow Times.
Donald Trump a világ császáraként viselkedik és már most fenyegeti Oroszországot, ahelyett, hogy Ukrajnát utasítaná arra, hogy álljon le – reklamál Alekszander Szladkov, neves orosz haditudósító Telegram-csatornáján.
Már csak pár napig érvényesek a 2024-es autópálya-matricák.
Cikkünk folyamatosan frissül.
A dánok "válságüzemmódban" vannak.
Jelentős kifizetések várhatók.
Még nincs késő, ha hiszel Trump ígéretének.
Ez is egy létező forgatókönyv.