A Moderna visszavonta a kombinált influenza-Covid vakcina engedélyezési kérelmét, amit tervei szerint később újra benyújt majd.
Az FDA szigorúbb engedélyezési követelményeket vezethet be a Covid-19 elleni emlékeztető oltásokra vonatkozóan, különösen az egészséges amerikaiak esetében - jelentette a Cnbc.
A BioNTech 1 milliárd fontos befektetést tervez az Egyesült Királyságban a következő tíz évben, miközben a brit kormány 129 millió fontos támogatást nyújt a német vakcinagyártónak kutatás-fejlesztési tevékenységeinek bővítésére.
Bajai Járási Ügyészség gyógyszerhamisítás bűntette miatt vádat emelt egy férfival szemben, aki hazánkban nem engedélyezett gyógyszerek átvételét, raktározását, átcsomagolását és külföldre postázását végezte díjazás ellenében. A vádlottnál tartott kutatások során csaknem félmillió tablettát foglaltak le - közölte a Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség kedden az MTI-vel.
Távozik a Novo Nordisk vezérigazgatója, miután a vállalat részvényárfolyama jelentősen csökkent az elhúzódó piaci kihívások és az erősödő verseny miatt az elhízás elleni gyógyszerek piacán.
A Roche gyógyszergyártó felülvizsgálhatja tervezett amerikai befektetéseit, ha Donald Trump gyógyszerárak csökkentését célzó rendelete valóban életbe lép - írta a Bloomberg.
A Merck 34 éve van jelen Magyarországon, két fő üzletágon keresztül nyújt innovatív megoldásokat: egészségügyi divíziója hat terápiás területen kínál kezeléseket, míg Life Science üzletága a gyógyszerfejlesztéstől az elektromos autógyártásig megkerülhetetlen partner. De hogy alakította át a gyógyszergyártók működését a Covid, milyen tapasztalatokat szűrtek le belőle? És mik azok a munkafázisok, amiket jelentősen egyszerűsít a mesterséges intelligencia? A Portfolio erről is kérdezte Dr François Feiget, a Merck egészségügyi üzletágának közép-európai piacokért felelős vezetőjét.
Az amerikai kormány azt javasolja a 60 év feletti utazóknak, hogy ne vegyék fel a Valneva által gyártott Ixchiq nevű vakcinát, amely a chikungunya ellen nyújt védelmet - tudósított az AP News.
A bázishatás miatt nem volt egyszerű a 10 százalékos bevételnövekedést elérni, így ebben az értelemben nagyon jó teljesítményt mutatott a Richter az első negyedévben – mondta el a Richter gyorsjelentését bemutató tájékoztatón Orbán Gábor vezérigazgató. A tájékoztatón szóba kerültek Donald Trump tegnapi bejelentései, valamint az is, hogy miről beszéltek a nagy európai gyógyszergyártók Ursula von der Leyennel, amely találkozón a Richter is részt vett.
Hét év munkájával sikerült a svájci Molekuláris és Klinikai Szemészeti Intézetben (IOB) - magyar tudományos együttműködéssel - megvalósítani azt a fejlesztést, hogy a precíz génszerkesztés technológiáját adaptálták a szem fényérzékelő részére, a retinára. Az eredmény lenyűgöző a maga nemében: 5-ből 3-4 sejtet genetikailag helyre tudtak hozni. Mindezt György Bence, az IOB szemészeti transzlációs kutatócsapatának vezetője osztotta meg a Portfolio-val, és a lapunknak adott interjújában arról is beszélt, hogy a kutatócsapat milyen aktuális projekteket visz a vakság meggyógyítása érdekében, milyen finanszírozást tudtak bevonni a nemzetközi porondon és milyen tervekkel rendelkezik a következő évekre a Roska Botond által vezetett team. A cél, hogy bizonyos betegeknél magas felbontású látást érjenek el.
A Richter bejelentette, hogy jelentős részesedést szerzett a Granata Bio nevű, reproduktív egészségügyre specializálódott amerikai biotechnológiai cégben. A lépés erősíti a gyógyszeripari cég amerikai piaci jelenlétét és nőgyógyászati üzletágának stratégiáját.
Nagyrészt az elemzői várakozásoknak megfelelő első negyedéves számokat publikált ma reggeli gyorsjelentésében a Richter, nagyobb meglepetést egyedül az adózott eredmény okozott, az előre nehezen becsülhető pénzügyi eredménynek köszönhetően. A neuropszichiátriai üzletág továbbra is erős, kétszámjegyű bevételnövekedést produkált a Vraylarnak köszönhetően és az időszakban a devizaárfolyam-változások is segítették a Richtert, míg a nőgyógyászati üzletág bázishatás miatt kissé gyengébb növekedést mutatott. Mind az árbevétel, mind a kiemelten figyelt eredményességi mutató, a tisztított EBIT a teljes évre megcélzotthoz képest valamivel lassabb növekedést ért el a devizaárfolyamváltozások hatásait kiszűrve, de jó hír, hogy ennek ellenére a menedzsment megerősítette az idei évre vonatkozó célkitűzéseit.
Donald Trump legújabb intézkedései nagy hullámot vetettek a gyógyszeriparban. Az esésből a Richter sem maradt ki, de több cég részvényeit is csúnyán megütötték. Emiatt ugyan sok bizonytalanság van most az iparágban, de a JP Morgan szerint most jó lehetőségek lehet a Teva Pharameutics részvényeiben - írja a CNBC.
Kedden hajnalban teszi közzé negyedéves gyorsjelentését a Richter, amelyben a lezárt negyedév számai mellett arra is érdemes lesz figyelni, hogy mit mond a menedzsment a kilátásokról, különösen a Donald Trump által a napokban belengetett gyógyszerár-csökkentési tervek fényében.
Bár a mai nap elsősorban a vámháború enyhüléséről, és az USA-Kína megállapodásról szól, egy másik igen jelentős hír is megjelent hétvégén, ami közvetlen hatással lehet a Richterre. Donald Trump közölte, hogy végrehajtási rendeletet fog aláírni az amerikai gyógyszerárak csökkentéséről, ami a Richter egyik legfontosabb termékét is érintheti.
Kijöttek a friss összehasonlító vizsgálatok, amelyek az Eli Lilly Zepbound nevű gyógyszerét és a Novo Nordsik Wegovy elnevezésű, elhízás elleni készítményét hasonlította össze. Az eredmény némileg meglepetést okozott, és olyan következményekkel is járhat, mint a fogyasztók elpártolása - tudósított a Bloomberg.
Vance szerint csak ritkán szabad erőt alkalmazni, de akkor nagyon.
A dollárt is megmozgatta az amerikai elnök üzenete.
Finnországban történt az eset.
Fellélegezhetnek az állattenyésztők?
A gyepek és méhlegelők körül mindig forró a hangulat, de a tét sokkal nagyobb a lakók igazánál.
Körvonalazódik, mihez kezdtek a magyarok a felszabaduló megtakarításaikkal.