Az amerikai nukleáris arzenál fenntartása és korszerűsítése közel 1000 milliárd dollárba fog kerülni a következő évtizedben, ami évi 95 milliárd dolláros kiadást jelent — többet, mint számos szövetségi ügynökség teljes költségvetése az Axios cikke szerint.
Az orosz haderő a második világháború óta nem látott páncélos-veszteségeket szenved Ukrajnában, ennek mentén rendszeresen jelennek meg a nyugati médiában olyan elemzések, melyek az orosz páncélozott harcjármű-állomány végességéről szólnak. Az orosz Izvesztija felvétellel igyekszik bizonyítani: távolról sem igaz, hogy fogytában lennének az orosz páncélos-készletek.
Egy titkos, 16 oldalas francia hírszerzési jelentés szerint Oroszország naponta hajt végre különböző támadásokat Franciaország ellen – fizikai és kibertámadások, kémkedés, szabotázs, dezinformáció és katonai fenyegetések formájában – számolt be a L'Express francia lap. Az ország titkosszolgálatai szerint egy francia területek elleni rakétacsapás veszélyes is valós.
Oroszország jelentősen fokozza a Kh-101 típusú cirkálórakéták gyártását. Egy friss vizsgálat szerint 2025 végéig 633 darabot terveznek előállítani, ami drámai növekedést jelent a korábbi évekhez képest - jelentette az Army Recognition.
Teljesen működésképtelenné vált a brjanszki régióban található „Sztrela” üzem, főként a május 4-ei rakétatámadást követően – állítja a KiberBorosnyo ukrán oknyomozó portál.
Egy 2019-es szerződés értelmében újabb adag Abrams M1A2T típusú harckocsi érkezik a szorongatott szigetre – számolt be a Taiwan News.
A NATO legfelsőbb katonai vezetője szerint nincs jele annak, hogy az Egyesült Államok kivonná erőit a szövetség védelmi terveiből, de Európának fel kell készülnie erre a lehetőségre - közölte a Defense News.
Franciaország és Lengyelország pénteken történelmi megállapodást írt alá Nancy városában, jelezve, hogy szorosabbra fűzik kapcsolataikat az orosz fenyegetés árnyékában. A „Nancy-i Szerződés” középpontjában a védelempolitikai együttműködés áll, de kiterjed a gazdasági és energetikai kapcsolatok elmélyítésére is. A szimbolikus helyszín és időpont – május 9., Európa napja – világos üzenetet küld Moszkvának: Párizs és Varsó új közös stratégiát épít Európa biztonságának megerősítésére, számolt be a francia Les Echos. A felek tárgyalnak arról, hogy francia atomfegyvereket telepítsenek Lengyelországba.
Miközben Donald Trump vámháborúja feszíti a világgazdaságot, Kína csendben, de annál hatékonyabban használja fel ritkaföldfém-monopóliumát stratégiai fegyverként. A diszprózium nevű fém révén Peking kulcsfontosságú ágazatokat – köztük a hadiipart, az energiaátmenetet és a csúcstechnológiát – tud befolyásolni világszerte. Peking hónapok óta nem jelent be exportkvótákat, ami hatalmas bizonytalanságot jelent a piacokon. Az EU és az USA ugyan igyekeznek csökkenteni függőségüket, de a szakértők szerint Kína fölénye még hosszú ideig megmaradhat.
Oroszország jelentősen megerősíti a Csendes-óceáni Flottáját a korszerűsített A-222M "Bereg" parti tüzérségi rendszerrel, amely kétszer nagyobb hatótávolsággal elődjénél - jelentette az Army Recognition.
A Dunaferr két utódcége, a Dunarolling és a Duna Furnace hamarosan csoportos létszámleépítést hajt végre, több száz dolgozó érintettségével. A munkáltatók május második felében adják át a felmondásokat, a tájékoztató szerint legkésőbb július 10-ig megtörténnek a kifizetések is. Eközben a hengermű iránt két külföldi befektető is érdeklődik: a cseh hadiipari CSG-csoport és a kínai állami Hangzhou CIEC Group. A döntés nemcsak gazdasági, hanem geopolitikai súllyal is bír – és több ezer magyar dolgozó megélhetése múlhat rajta.
Szerdára virradó éjjel az Ukrán Biztonsági Szolgálat (SZBU) drónjai két orosz hadiipari üzemre is csapást mértek – írja az Ukrajinszka Pravda.
Globálisan is hatalmas tempóban növekednek a védelmi kiadások, amiben az ukrajnai háború miatt teljesen az élre tört Európa. A kontinens országai tavaly majdnem hétszer akkora mértékben emelték a védelemre szánt forrásokat, mint az Egyesült Államok, így összesítve már háromszor annyit költ fegyverkezésre, mint a legközvetlenebb fenyegetést jelentő Oroszország. Bár a számok ígéretesek, fontos szem előtt tartani, hogy sok közös munka kell még az EU stratégiai függetlenedéséhez.
Újabb kihívásokkal szembesültek Tajvan első hazai fejlesztésű tengeralattjárónál, így veszélybe került a jármű novemberi átadása – közölte a South China Morning Post.
A Stratolaunch sikeresen tesztelte visszatéríthető hiperszonikus járművét, amely történelmet írt az amerikai védelmi technológiában - tudósított a Defense News.
Dél-Korea 20-24 milliárd dolláros ajánlatot tett Kanadának fejlett KSS-III tengeralattjárók szállítására. A bejelentés azért is aktuális, mivel Ottawa éppen felülvizsgálja védelmi kapcsolatait az Egyesült Államokkal, beleértve az F-35 vadászgép programból való esetleges kilépést is - tudósított az Army Recognition.
Még Joe Biden idején.
Szerinte egy gyereknek is világos.
Kártérítést követelnek a YouTube királyától.
Ha már Isztambul kudarcba fulladt.
Az első egy ukrán állampolgár volt.
Szekeres Viktorral a Gloster Nyrt. alapítójával beszélgettünk
Kilépünk az összeszerelő-üzem szerepből?
Hétvégén tartják az elnökválasztás második fordulóját.