Az infláció és a megemelkedett működési költségek komoly kihívások elé állították a hazai food truck szektort – mondta el Portfolio-nak Horváth Zoltán, a Food Truck Show társszervezője és a Magyar Street Food Egyesület vezetője. Bár a forgalom nőtt, a vendégek visszafogták fogyasztásukat, a haszon pedig elmaradt. A szektor szereplői alkalmazkodási stratégiák sorát próbálták ki – budget menükkel és új piacokkal keresve a túlélés lehetőségét. A bizonytalan hazai környezet közben egyre többeket ösztönöz újrakezdésre a határon túl: Szlovákiába tartanak a magyar food truckok.
Az amerikai légügyi hatóság (FAA) több mint 2600 Boeing 737-es repülőgép javítását javasolja, miután egy utas beszorult egy fedélzeti mosdóba a meghibásodott ajtózár miatt, ami kényszerleszálláshoz vezetett - írta meg a Business Insider.
A német édességgyártók 2025-re 5%-kal kevesebb, mintegy 228 millió csokoládényulat gyártottak húsvétra, amit elsősorban a megemelkedett kakaóárak okoztak. A termékek közel felét Németországban fogyasztják el, a többit exportálják, miközben a gyártók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek a fenntartható kakaótermesztésre - közölte az ESM kiskereskedelmi szakportál.
Az amerikai vezérigazgatók növekvő többsége számít recesszióra a közeljövőben, miközben Donald Trump elnök vámpolitikája fokozza a gazdasági bizonytalanságot - írja a Cnbc.
Május 8-án lesz a Portfolio Investment Day 2025 befektetési konferenciánk, ahol profi szakemberek osztják meg befektetési ötleteiket, legyen szó a részvény-, állampapír-, nyersanyag-, kripto-, ingatlan- vagy műtárgypiacról. Most érdemes jelentkezni! Információ és jelentkezés.
A világ jelentős része fellélegezhetett, miután Donald Trump a héten 90 napra felfüggesztette vámintézkedéseinek jelentős részét. Nem minden vám került azonban felfüggesztésre, és miközben a piacok a Kínával szembeni "vámlicit" miatt aggódnak, az autógyártók nagyon úgy tűnik, hogy kénytelenek beletörődni az új valóságba. Az autóipari vámok tekintetében ugyanis eddig semmilyen engedmény nem történt, sőt heteken belül újabb vámterrel sújtják az iparágat az USA-ban, ami akár 100 milliárd dollárt meghaladó költségnövekedést is jelenthet a gyártóknak.
Az amerikai F-35 Lightning II a világ egyik legjobb vadászrepülőgépe, ez pedig az árán is meglátszik: típusváltozattól függően 90-110 millió dollár között mozog belőle egy darab. Éppen ezért elég kellemetlen az, amikor egy-egy ilyen madár balesetet szenved. A CNN értesülései szerint az amerikai légierő most elég érdekes módon oldott meg egy ilyen "bakit".
A Nemzetgazdasági Minisztérium és a Bankszövetség tárgyalásai után már több bank is reagált, most pedig újabb bankok jelezték: teljesítik a kormány elvárásait, csökkentenik lakossági ügyfeleik banki költségeit. Véleménycikkünk a témáról itt olvasható.
A Nemzetgazdasági Minisztérium és a Bankszövetség tárgyalásai nyomán az OTP Bank kész összesen csaknem kétmilliárd forinttal csökkenteni lakossági ügyfelei banki költségeit és többmilliárd forint értékben meghosszabbítani egyes kedvezményes akciókat - közölte az OTP. A Gránit Bank közölte, hogy náluk nem volt díjemelés, így most nem is változnak a bankolás költségei.
A külföldi turisták emelkedő száma miatt sokkal jobb helyzetben vannak a budapesti éttermek a vidékiekhez képest. A fővárosban jól pörögnek az ismert turisztikai célpontok közelében működő vendéglátóhelyek, de a külvárosokban már itt sem fenékig tejfel a vendéglátósok élete. Bár némileg emelkedett az emberek jövedelme, de a magyarok közül sokan nem tértek vissza az éttermekbe. Ezért olyan helyek működése is veszélyben van, amelyek kifejezetten jó ajánlásokkal rendelkeznek.
Egyelőre nem a mindennapok realitása, hogy egy humanoid robotot a Westworldben ábrázolt módon teljes értékű munkatársként foglalkoztassanak egy építkezésen, a Tesla Optimusa azonban a tervek szerint nemsokára egy sor veszélyes, repetitív és nehéz feladat alól már képes lehet mentesíteni a dolgozókat. A magyar építőipar egyelőre jóval prózaibb megoldásokban gondolkozik, és bár egy sor tényező gátolja a digitalizáció szélesebb körű bevezetését, a következő években igazi robbanás várható e téren. Minderről bővebben a március 27-i Portfolio Építőipar 2025-ön is szó lesz.
A német iparvállalatok egyre gyakrabban helyezik át a termelést külföldre a növekvő költségek, a bürokratikus terhek és a növekvő adók miatt a DIHK német ipari és kereskedelmi kamara felmérése alapján.
Jelentősen csökkent a Lufthansa nyeresége 2024-ben, a vállalat nehéz évet zárt az emelkedő költségek, az orosz légtér használatának korlátozása és a repülőgép-szállítási késések miatt. A jövővel kapcsolatban azonban pozitív, hogy az iparági kereslet erőteljes a menedzsment szerint és a cég költségcsökkentésekbe kezd.
Komoly tiltakozásokat váltott ki az új uniós szennyvízszabályozás a gyógyszeriparban, amely jogi lépésekkel igyekszik elérni a terhek igazságosabb elosztását. A vállalatok attól tartanak, hogy a többletköltségek végül a gyógyszerárak növekedéséhez és az iparág versenyképességének csökkenéséhez vezethetnek.
A finn és észt rendszerirányítók megállapodtak az Estlink 2 villamos összeköttetés javítási költségeinek megosztásáról, hogy minél hamarabb helyreállítsák a két ország közötti energiakereskedelmet - írta meg a Reuters.
Érdekes témában közölt egy friss írást az Európai Alap- és Vagyonkezelői Szövetség (EFAMA), ebben azt fejtegeti, hogy bár a világban egyre elterjedtebbé válik a különféle befektetési alapok összevonása és konszolidációja, végső soron költség szempontból nem biztos, hogy jobban járnak így a befektetők.
Az Európa legnagyobb tőzsdén jegyzett vagyonkezelőjeként ismert Amundi 11 új ETF-et vezetett be a Londoni Értéktőzsdén, amivel egyre nagyobb teret hódítana az európai piacon – írja a Reuters.
Eddig sem a tőke hiányzott, hanem a megfelelő becsatornázás.
Többet fektetnek a technológiába.
Csányi Péter veszi át édesapjától a vezérigazgatói pozíciót.
Drámai áremelkedés tapasztalható: 2010 óta közel négyszeresére emelkedtek a termőföldárak Magyarországon.
A Checklistben Hortobágyi T. Cirill főapátot, a Pannonhalmi Főapátság vezetőjét kérdeztük.