Brit nyugdíjalapok megállapodtak a kormánnyal, hogy vagyonuk legalább 5%-át hazai befektetésekbe helyezik, ami nagy lökést adhat a helyi vállalkozásoknak és infrastrukturális projekteknek – számolt be a Bloomberg.
Nemcsak a kezelt vagyon nőtt tízszeresére, hanem teljesen új struktúrában is működik tovább az OXO Technologies a 3TS Capital Partners felvásárlása után. 2024 jobb év volt az európai kockázati tőkepiacon, mint 2023, azonban továbbra is konszolidációs nyomás alatt áll a szektor. A piac változásaira gyorsan kell reagálni, és bár az OXO eddigi befektetései jól teljesítenek, a cég a kockázati tőke után a magántőkepiacon is megjelenne. Ezen kívül nem zárnak ki további fúziót sem, és nyitottak arra is, hogy a jövőben ne csak szigorúan véve technológiai cégekbe fektessenek – egyebek mellett ezekről a témákról is beszélt Oszkó Péter, az OXO Technologies vezetője a Portfolio Business podcast legújabb adásában.
Az intézményi befektetők kétszer is meggondolják, hogy új tőkét fektessenek be az USA piacaira: a világ legnagyobb nyugdíjalapjai közül több is leállítja vagy újraértékeli az Amerikába irányuló magántőke-befektetéseit. A Financial Times szerint addig állhat fenn a bizalmatlanság, amíg nem csillapodik Trump kiszámíthatatlan gazdaságpolitikája.
A Morgan Stanley elemzői csütörtöki jelentésükben azt állítják, a piaci volatilitás és a gazdasági bizonytalanság miatt elmaradhat a befektetési bankok várt fellendülése 2025-ben – írja a Reuters.
Olaszország azt tervezi, hogy új pénzügyi eszközt javasol, amely több százmilliárd eurónyi magántőkét mozgósítana stratégiai védelmi és űripari projektekhez az Európai Unió és a tagállamok garanciáin keresztül, tudta meg a Bloomberg.
2024-ben évtizedek óta először csökkent a magántőke üzletág (private equity) által kezelt vagyon – írja a Financial Times. A szektor nehézségekkel küzd a meglévő befektetéseinek értékesítése során, így kevés készpénzt tud visszajuttatni a befektetőihez. Emiatt a nyugdíjalapok és más intézményi befektetők inkább kivárnak, és kevesebb új tőkét bíznak a magántőkealapokra.
Növekedő aktivitásról számolt be sajtótájékoztatóján az A&O Shearman Budapest az M&A tranzakciók piacán: 2024-ben globálisan 3170 milliárd dollárnyi adásvétel történt a vállalati felvásárlások világában. Magyarországon a legjelentősebb ügyletnek a reptérvásárlás tekinthető, ami tavaly sikeresen lezárult, ezzel rendkívüli mértékben megnövelte a hazai értéket.
Az OXO Technologies az elmúlt években folyamatosan építette fel a külföldi terjeszkedés és tőkebevonás lehetőségét, az euróbevezetés és a székhely Hollandiába való költöztetése után most azonban nemcsak tőkét vont be, de akvirálta Európa egyik legjelentősebb magántőke- és kockázatitőke-csoportját, a 3TS Capital Partnerst. A tranzakció részleteiről, az európai tőkepiaci helyzetről, a jövőbeni tervekről és arról, hogy a magyar piaci szereplők miért még mindig az állami források becsatornázásán gondokodnak, Oszkó Pétert, az OXO Technologies igazgatósági elnökét kérdezte a Portfolio.
A WH Smith kiskereskedelmi lánc jelentős átalakulás előtt áll, miután a vállalat bejelentette, hogy eladásra kínálja utcai üzlethálózatát. Szakértők szerint az új tulajdonos akár az üzletek felét is bezárhatja, ami komoly létszámleépítéshez vezethet a cégnél - jelentette a The Guardian.
Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) arról számolt be, hogy 2024-ben csaknem megduplázódnak a magyarországi beruházásai, melyek 14 projektben 137 millió eurót tettek ki.
A Wall Street-i bankárok már most bizakodóak a fúziók és felvásárlások idei fellendülésével kapcsolatban, ami a szélesebb értelemben vett befektetési banki tevékenységet is élénkíteni fogja - írja a Reuters.
A külpiacok iránt érdeklődő magyar vállalkozásoknak érdemes megfontolniuk a külföldi leányvállalatok általi terjeszkedés, azaz a kifektetés lehetőségét. Ebben a tőkeigényes folyamatban a Kifektetési Magántőkealap adhat megfelelő kezdőlökést a hazai cégeknek. Az adásban Tóth Józseffel, a Focus Ventures vezérigazgató-helyettesével és Horváth Péterrel, az UBM csoport vezérigazgatójával beszéltük át, hogy a gyakorlatban miként valósul meg egy ilyen tőkebefektetés, milyen előnyei és kockázatai vannak a külföldi terjeszkedésnek, illetve milyen kritériumok alapján döntenek a közös együttműködésről.
A Goldman Sachs jelentős vezetői változásokat jelentett be hétfőn, és egy új részleget is létrehe hozott, amely a nagyobb vállalati üzletek finanszírozására és vállalati ügyfelek hitelezésére összpontosít. A cél a magas hozammal kecsegtető magánhitelezési piac növekedési lehetőségeinek a kiaknázása.
Az STRT, amelynek Balogh Petya nagytulajdonosa és elnöke, alapkezelőt hozott létre.
A világ leggazdagabb embereinek vagyona az elmúlt évtizedben jelentősen gyarapodott, messze túlszárnyalva a globális részvénypiacok teljesítményét. A UBS bank frissen közzétett "Billionaire Ambitions Report" című jelentése részletes képet ad a milliárdosok vagyonának alakulásáról és befektetési stratégiáiról - jelentette a MarketWatch.
Az európai és a magyar innováció is lemaradóban van a globális versenypiacon. A Portfolio Business Podcast legújabb adásában a hazai startuphelyzetet elemeztük. Mekkora a lemaradásunk a világtól? Mely ágazatokban találunk kiaknázatlan lehetőségeket és ötleteket Magyarországon? Milyen együttműködés lenne ideális az állami finanszírozás és a magántőke számára? Mindezen kérdések mentén beszélgettünk a STRT Holding Zrt. vezetőivel, Langmár Péter befektetési-, és Nagy István pénzügyi igazgatóval.
Csaknem félmillió tablettát fogaltak le a hatóságok.
Közben nagy kérdés, mi lesz a dollárral.
A kontinens egyszerre fegyverkezne és támogatná a gazdákat.
A Moody's leértékelése új fejezetet nyithat.
Dr. Regős Gábor, a Gránit Alapkezelő vezető közgazdásza volt a vendégünk.
A friss díja kapcsán beszélgettünk vele számos témáról.