Donald Trump amerikai elnök népszerűsége jelentősen csökkent hivatalba lépésének első 100 napja alatt, miközben a legtöbb intézkedése számottevő ellenállást váltott ki - írja a Washington Post az ABC News és Ipsos együttműködésében készült közvélemény-kutatásukra hivatkozva.
Kongresszusi republikánusok a leggazdagabb amerikaiak adóterheinek növelését fontolgatják Donald Trump "nagy és gyönyörű törvénycsomagjának" részeként, ami drámai szakítást jelentene a párt évtizedes adócsökkentési politikájával - jelentette a Hill.
Április 2-át a „felszabadulás napjaként” hirdette meg Donald Trump, azt viszont nem tudni, hogy április 9-e miképp fog bevonulni a történelemkönyvekbe. Szerdán az amerikai elnök három hónapra felfüggesztette a múlt héten drámai módon bejelentett viszonossági vámjait, a 10%-os alapvám, és a Kínára kivetett 145%-os importtarifa ellenben maradt. A tőzsdék azonnal fellélegeztek a hír hallatán, a piacok kilőttek – ám rövid időn belül korrigáltak is, amint leesett a tantusz a Wall Street-en, hogy a vámháború bizony ezzel nem ért véget, és Donald Trump sem vált kiszámíthatóbbá, mint azelőtt. De mindeközben befutottak az első közvélemény-kutatási adatok arról, hogy az amerikaiak véleménye hogyan változott a Trump-adminisztrációról az idő alatt, amíg a Fehér Ház szerint az „alkukötés művészetét” láthattuk. Annyit előrebocsáthatunk, hogy nemcsak a tőzsdéken születtek negatív rekordok.
Az Európai Unió célzott és politikailag érzékeny vámokat vezet be Donald Trump amerikai elnök új kereskedelmi háborújára válaszul. A lépések főként republikánus államok exportját célozzák, miközben Brüsszel nyitva hagyja a tárgyalás lehetőségét. A globális vámháború már közel 90 milliárd dollárnyi amerikai exportot érint.
Republikánus szenátorok nyugtalanul figyelik Donald Trump amerikai elnök világkereskedelmet felforgató vámjait, melyek jelentős tőzsdei zuhanást okoztak, és szakértők szerint növelik egy esetleges recesszió kockázatát - tudósít a Hill.
Az amerikai szenátus szerdán megszavazta azt a határozatot, amely visszavonná Donald Trump kanadai importra kivetett 25 százalékos vámját. A várakozásoknak megfelelően négy republikánus szenátor is a demokratákkal szavazott, ezzel szembeszegülve az amerikai elnökkel - közölte a Hill.
Donald Trump szerda hajnalban közzétett posztjában élesen bírált négy republikánus szenátort, akik megpróbálhatnak szimbolikus akadályt gördíteni az amerikai elnök Kanadával szemben kivetendő vámjai elé - közölte a Fox News.
Jóllehet Donald Trump magasabb népszerűségi mutatókkal rendelkezik most, mint első elnöki ciklusa legelején, az amerikaiak többsége számos kulcsfontosságú kérdésben elégedetlen az eddigi teljesítményével - derül ki a Gallup legfrissebb felméréséből.
Nem újdonság, hogy Donald Trump nyerte a 2024-es amerikai elnökválasztást, ráadásul ha szűken is, de a republikánusok zsebelték be a mandátumok többségét a képviselőházban és a szenátusban is. A hatalmi ágak szétválasztására, illetve a fékekre és ellensúlyokra épülő amerikai alkotmányos berendezkedésben ezáltal a bíróságok maradtak meg az egyetlen helyként, ahol ellenzői meg tudják akadályozni, vagy legalább le tudják lassítani a Trump-adminisztráció előretörését, mely szerintük lassan az alkotmányos krízis szélére tolhatja az Egyesült Államokat. Az amerikai elnök és szövetségesei, köztük Elon Musk, egyre hangosabban szorgalmazták az elmúlt hetekben a szembeszegülő bírók eltávolítását, de vajon sikerrel járhat a tervük? Vagy esetleg pont az a legfelsőbb bíróság parancsolhat megálljt Trumpnak, amelyet az ő kinevezései billentettek a biztos konzervatív irányba?
Az alaszkai Lisa Murkowski republikánus szenátor szerint washingtoni kollégái azért nem mernek szembeszállni Donald Trump és Elon Musk döntéseivel, mert félnek a politikai meghurcolástól és a pozíciójuk elvesztésétől egy előválasztási kihívás révén - jelentette a Hill.
A Demokrata Párt szenátusi vezetője, Chuck Schumer bejelentette, hogy a ma éjféltől fenyegető kormányzati leállás elkerülése érdekében meg fogja szavazni a republikánusok költségvetési tervezetét, annak ellenére, hogy kollégái egymás után jelezték, elutasítják azt. A Schumer okozta felháborodást jól példázza, hogy a javaslatot szinte egyhangúan leszavazó alsóházi demokraták közül többen előválasztási kihívást intéznének a New York-i szenátor ellen.
Egy washingtoni szövetségi bíró szerdán elrendelte egy demokrata köztisztviselő kinevezésének visszaállítását, akit Donald Trump a Szövetségi Munkaügyi Kapcsolatok Hatóságából (FLRA) rúgott ki, ezzel érvénytelenítve az amerikai elnök lépését.
Zelenszkij és Trump viharos találkozója után felerősödtek a Republikánus Párt megosztottságára utaló hangok - írja a Reuters.
Donald Trump amerikai elnök Volodimir Zelenszkijről tett kijelentése, azaz hogy "választások nélküli diktátornak" nevezte az ukrán elnököt, nem nyerte el valamennyi republikánus párttársa tetszését, többen is szembementek a zászlóvivő kijelentésével - tudósít az Axios.
Donald Trump minden olyan országra egyenlő szintű vámokat fog kivetni, amelyek az amerikai termékekre vámokat alkalmaznak– tudta meg a Reuters.
Az Egyesült Államok Nemzetközi Fejlesztési Ügynökségének (USAID) jövője bizonytalanná vált, miután Donald Trump elnök állítólag aláírta az ügynökség bezárásáról szóló rendeletet. A döntés nyomán kialakult káosz és bizonytalanság jelentős zavart okozott az ügynökség működésében és a dolgozók körében - írta meg a CNN.
Nem hivatalos megoldások továbbra is léteznek.
Az esélyesnek tartott esztergom-budapesti érsek harmadszor vesz részt konklávén.
Ezzel vennék el a részvényesek kedvét az UniCredithez való közeledéstől.
Sorra gratulálnak a világ vezetői Friedrich Merznek.
Mi áll a GDP-csökkenés mögött?
Távozik a guru a Berkshire Hathaway éléről.
Nyitrai Győzővel, az MBH Befektetési Bank üzlet- és termékfejlesztésért felelős vezérigazgató-helyettesével beszélgettünk.