A német ipari termelés januárban a vártnál nagyobb mértékben nőtt, az elemzői várakozásokat 0,5 százalékponttal meghaladta - derül ki a német statisztikai hivatal adataiból.
A Thyssenkrupp német konszern bejelentette, hogy az autóipar tartós gyengélkedése miatt körülbelül 1800 munkahely megszüntetését tervezi, és további költségcsökkentő intézkedéseket vezet be.
Továbbra is szenved a hazai ipar. Januárban ugyan az ipari termelés volumene (szezonálisan és naptárhatással igazítva) 0,8 százalékkal emelkedett az előző hónaphoz képest, ám ez az előző hónapok visszaeséséhez képest csak gyenge korrekció, a termelés csökkenő trendje folytatódik. Éves alapon 3,9%-os visszaesésről számolt be a Központi Statisztikai Hivatal.
Donald Trump elnök Mexikóra és Kanadára kivetett 25%-os vámjai miatt az észak-amerikai járműgyártás harmada leállhat a következő héten. Az intézkedés napi 20 ezer járművel csökkentheti a termelést, miközben a vásárlók kivárnak az új autók beszerzésével - számolt be a CNBC.
A kávéárak történelmi csúcsra emelkedtek, miközben a brazil raktárak kiürültek. A termelők már a következő termés előtt eladták készleteik 90%-át, ami tovább fokozza az ellátási feszültségeket a globális kávépiacon - tudósított az ESM kiskereskedelmi szakportál.
A Lucid luxus elektromosautó-gyártó részvényei közel 10 százalékkal emelkedtek, miután a vállalat csökkentette negyedéves veszteségét, vezérigazgató-váltást jelentett be, és ambiciózus termelési célokat tűzött ki 2025-re - jelentette a MarketWatch.
Egyre több dolgozót küldenek el „szép csendben” az autóipari vállalatok, miközben a termelésük csökkenésével kell szembenézniük. A szakértők szerint idén sem vesz igazi lendületet a szektor.
Végleg leállt a Zalakerámia romhányi gyára, ahonnan az üzem eszközeit Romániába szállították át - írja a HVG. A bezárás következtében több mint 200 embert bocsátottak el.
Az amerikai ipari termelés éves alapon már 2%-kal emelkedik, azaz szinte már kijelenthető: itt a fordulat az amerikai feldolgozóiparban, közel két évnyi szenvedés után.
Az Eurostat legfrissebb jelentése alapján 2024 decemberében, a novemberi hónaphoz képest, az ipari termelés szezonálisan kiigazított adatok szerint 1,1%-kal csökkent az euróövezetben, és 0,8%-kal az EU-ban. Novemberben még növekedést mutattak az adatok: az euróövezetben 0,4%-os, az EU-ban 0,2%-os bővülést regisztráltak. Magyarországon teljesített a harmadik legrosszabbul az ipar az egész unióban.
Oroszország kénytelen visszafogni olajkitermelését, mivel az amerikai szankciók és az ukrán dróntámadások egyre súlyosabb kihívások elé állítják az orosz olajipart. A Reutersnek nyilatkozó iparági források szerint a csökkenő export, a finomítók elleni támadások és a szankciók miatti szállítási nehézségek következtében a következő hónapokban napi 9 millió hordó alá eshet a kitermelés. Moszkva eközben új alternatívákat keres a meglévő módszereken túl, például egy kisebb hajókból álló tankeres flotta létrehozásával.
Tavaly az ipari termelés volumene 4 százalékkal alulmúlta az előző évit, ezzel második egymást követő évben zsugorodott a teljesítmény. A ma megjelent részletes adatokból kitűnik, hogy az exportorientált szektornak alig volt olyan ágazata, amelyik érdemben bővülni tudott volna, és a megrendelések alakulása rövid távon nem ad okot a bizakodásra.
A csehországi Állami Mezőgazdasági és Élelmiszer-felügyeleti Hatóság (SZPI) nemrégiben átfogó ellenőrzést végzett az országban forgalmazott olívaolajok minőségével kapcsolatban. Az eredmények aggodalomra adnak okot, mivel a vizsgált minták közel felénél problémákat tártak fel- írja a Food Safety News.
Az Egyesült Államok legnagyobb olajtermelő régiójában, a permi-medencében várhatóan jelentősen csökken a kitermelés növekedési üteme az idei évben. Energiaipari vezetők előrejelzése szerint a növekedés üteme akár 25 százalékkal is visszaeshet, annak ellenére, hogy Donald Trump elnök a termelés maximalizálását ígérte. A szakértők a lassulás hátterében álló okokról és a várható következményekről beszéltek egy houstoni konferencián, írja a Reuters.
Csúnyán zárta a 2024-es évet az ipar: decemberben a termelés volumene 1,8%-kal múlta alul az előző havi szintet, ezzel az utóbbi hat hónapban csak egyszer tudott növekedést felmutatni a szektor. Az éves alapú visszaesés (naptárhatással igazítva) 6,4%-os volt. A 2023-24-es időszak a magyar ipar egyik legrosszabb korszaka a teljesítményváltozás szempontjából.
Minden ötödik, a felmérésben részt vevő és a régióban már jelen lévő, német vállalat abban gondolkodik, hogy áthelyezi a termelési folyamatait a kelet-közép-európai régióba, illetve több, mint felük arra számít, hogy 5 éves távon tovább nő a régió gazdasági jelentősége, és egyre vonzóbb befektetési célpont lesz – derült ki a KMPG és az OA friss felméréséből.
Az orosz-ukrán háború legfontosabb eseményei percről percre.
Virtuális világvezetői találkozót tartottak.
A Checklist különkiadásában Madár István volt a vendégünk.
Két ukrán harckocsit és 5 páncélozott harcjárművet semmisíthettek meg.
15 milliárd dollár feletti értékelést céloztak meg.
A Checklist különkiadásában Madár István volt a vendégünk.
Éder Tamás, a Felelős Élelmiszergyártók Szövetségének elnöke volt a Checklist vendége.
Folytatódik a PMÁP-kamatok kifizetése.