Így lehetnek sikeresek a generációváltások

Így lehetnek sikeresek a generációváltások

A bizalom kialakítása, szervezett, független menedzsment, megfelelő finanszírozási mix, külső támogató bevonása, transzparens működés és tudatos felkészülés - így foglalhatók össze a generációváltás sikeres lebonyolításának összetevői a Hiventures és a Portfolio "Tudatos felkészülés a generációváltásra" című panelbeszélgetés résztvevői szerint. A hallgatóság első kézből kapott tanácsokat a generációváltás folyamatában aktívan résztvevő szakértőktől.

Generációváltó magyar cégek: már többször is bizonyított ez a mentőöv

Generációváltó magyar cégek: már többször is bizonyított ez a mentőöv

Tavaly szeptemberi indulása óta fontos finanszírozási űrt tölt be a hazai kis- és közepes vállalkozások esetében a Hiventures Kockázati Tőkealap-kezelő KKVPRO üzletága. Láving Gusztávval, a terület befektetési igazgatójával az eddigi néhány hónap tapasztalatait beszéltük át kitérve arra, hogy miért van jelentősége ennek a tőkeági finanszírozásnak, hogy melyek a legjellemzőbb élethelyzetek a generációváltással szembenéző hazai cégtulajdonosok esetében, hogy a Hiventures hol kapcsolódik be a folyamatba, mitől függ a tőke-alapkezelő hozamelvárása és hogy kik is veszik meg generációváltás miatt eladósorba került magyar vállalkozásokat.

Rengeteg magyar cég menekül meg ennek az eszköznek köszönhetően

Rengeteg magyar cég menekül meg ennek az eszköznek köszönhetően

Tavaly szeptember, a KKVPRO üzletág elindulása óta már 86 megkeresés futott be az MFB Csoporthoz tartozó Hiventures-höz összesen 20,1 milliárd forint értékben – tudta meg a Portfolio a kockázati tőkealap-kezelőtől. Ennek a túlnyomó többsége a generációváltás programra érkezett, ami bizonyítja, hogy a piaci szereplők körében valós igény van erre az újfajta finanszírozásra. Nem véletlen ezért, hogy a Portfolio és a Hiventures közös online konferenciasorozatának második állomását ennek a témának szenteljük.

Milyen támogatásokat kaphatnak a magyar cégek a koronavírus-válság alatt?

Milyen támogatásokat kaphatnak a magyar cégek a koronavírus-válság alatt?

Milyen új hitel-, tőke- és garanciaprogramokat indított az MFB Csoport? Milyen új, a koronavírus-válság miatt kidolgozott tőkeprogramok érhetőek el a csoporthoz tartozó Hiventures Kockázati Tőke-alapkezelőnél? Mekkora az érdeklődés az új válságcsomagok iránt a hazai kkv-k részéről? Ezekre a kérdésekre adott választ a Hiventures és a Portfolio online konferenciasorozatának első, május 14-i állomása. A következő alkalommal, június 11-én a hazai cégvilágot alapvetően érintő témáról, a generációváltásról lesz szó.

Mit művelt a magyar cégekkel a koronavírus-válság?

Mit művelt a magyar cégekkel a koronavírus-válság?

Komoly érdeklődés övezi az MFB Csoporthoz tartozó, a koronavírus-válság miatt elindított új hitel- és tőkeprogramokat - hangzott el a május 14-i Hiventures-Portfolio online konferencia panelbeszélgetésében, ahol a meghívott szakemberek megosztották gondolataikat arról, hogy mit tapasztalnak, hogyan reagáltak az új helyzetre a hazai kkv-k és hogy ebben a krízishelyzetben a pénzügyi vállalkozások hogyan tudnak segíteni a cégeknek.

Koronavírus-válság: muníciót kaptak a cégek a védekezéshez

Koronavírus-válság: muníciót kaptak a cégek a védekezéshez

Nincs olyan vállalkozás, amelyet az MFB Csoport egyedül hagyna a koronavírus-járvány okozta krízishelyzetben, a legkisebb cégektől, a legnagyobb vállalkozásokig mindenkinek tudunk segítséget nyújtani - hangoztatta a Hiventures-Portfolio csütörtöki online konferenciáján Sipos-Tompa Levente, a bank elnök-vezérigazgatója. Katona Bence, a Hiventures vezérigazgatója előadásában azt hangsúlyozta, hogy új tőkeprogramjaiknak köszönhetően gyors segítséget is képes adni a kockázati tőke-alapkezelő.

A koronavírus elleni magyar gazdasági akcióterv egyik legizgalmasabb eleme

A koronavírus elleni magyar gazdasági akcióterv egyik legizgalmasabb eleme

A válság egyben lehetőség is: igaz lehet ez a mondás a mostani krízishelyzetben új kihívások elé állított magyarországi közép- és nagyvállalatok számára is. Persze csak akkor, ha megvannak hozzá a megfelelő eszközök. Bemutatjuk a gazdaságvédelmi akcióterv –  hazai cégvilág szempontjából egyik legizgalmasabb – elemét, a Hiventures Kockázati Tőkealap-kezelő által életre hívott Krízis I. tőkeprogramot, melynek részletei terítékre kerülnek május 14-i online konferenciánkon.

Digitális fejlesztést tervez a céged? – Akár félmilliárdos tőkét is kaphat egy új lehetőségből

Digitális fejlesztést tervez a céged? – Akár félmilliárdos tőkét is kaphat egy új lehetőségből

Mától, azaz keddtől regisztrálhatnak a mikro-, kis- és középvállalkozások (kkv) a 7,5 milliárd forint keretösszegű Digitális jólét tőkeprogramra, az igényelt összeg 10 és 500 millió forint között lehet – jelentette be Schanda Tamás, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) államtitkára egy mai sajtótájékoztatón.

Végső harc az ingyenpénzekért - A számlát utoljára az EU állja!

Végső harc az ingyenpénzekért - A számlát utoljára az EU állja!

Közel 1000 milliárdos összegben érhető már el pénzügyi eszköz a cégek és a lakosság részére a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program és a Versenyképes Közép-Magyarország Operatív Program keretében. Mostani cikkünkben összegyűjtöttük a piacon lévő és elérhető 8 hitelprogramot, 9 kombinált hitelprogramot és 7 kockázati tőkeprogramot, melyek kiemelten öt tematikus területet támogatnak, úgy mint a kutatás-fejlesztés, foglalkoztatás, energiahatékonyság, infokommunikációs fejlesztések és kapacitásbővítés.

Ezt a naptárt nézd meg, ha nem akarsz lemaradni az EU-pénzekről

A kitűzött március 31-i határidőre az összes gazdaságfejlesztési pályázatot meghirdették, ezzel párhuzamosan az EU-pénzek 60 százalékát gazdaságfejlesztésre akarja fordítani a kormány. Márciusban összesen 26 ilyen pályázat jelent meg, ezért érdemesnek tartottuk összefoglalni, hogy mikor melyik pályázatok nyíltak/nyílnak meg és mikor van a beadásuk első szakaszhatára. Azt is fontos megjegyeznünk, hogy nem kis tételekről van szó, hiszen közel 400 milliárdos keretösszegű pályázatokról beszélünk, igaz ebből 150 milliárd vállalkozásoknak szóló tőkeprogramokat takar.

Adjanak már végre egy kis időt Magyarországnak!

Egyáltalán nem támogató az Európai Bizottság hozzáállása Magyarország irányába, noha érdemes lenne "engedniük, hogy a legkisebb fiú valamilyen módon végigvigye az ötleteit" - hangsúlyozta a Brüsszellel folytatott fejlesztéspolitikai viták kapcsán a Portfolio-nak adott interjúban Krisán László. A KAVOSZ Zrt. vezérigazgatója szerint nincs gond a vállalkozói szempontból kifejezetten előnyös magyar előleg rendszerrel, és a két éve kialakított új intézményrendszert is hagynia kellene Brüsszelnek. Bár tapasztalatuk szerint számos szakmai területen meghallgatják a kormányzati intézmények a javaslataikat, de az állami pályázatértékelői rendszert például rossz időzítésűnek tartja, ami jelentősen lassította a támogatások kifizetési tempóját is. Jövőre egyébként kifizetési dömpingre számít, ami kapacitáskorlátokat hozhat elő a gazdaságban. Továbbra is szorgalmazza, hogy a kkv-k feltőkésítése érdekében induljanak el tőkeprogramok, a rendkívül sok visszatérítendő uniós támogatás elosztásába pedig még inkább javasolja a bizonyított pénzügyi közvetítők bevonását.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Így alakul péntektől a benzin ára
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.