A Fed tervezett szabályozási enyhítése jelentősen könnyíti a játékteret az amerikai bankok számára, a Morgan Stanley 185 milliárd dollárnyi tőke felszabadulására számít, és további lazításokkal kalkulál – írja a Reuters.
A Covid óta nem látott tempóban vonják ki pénzüket a befektetők az amerikai hosszú lejáratú kötvényalapokból. Az általános pesszimizmust az USA növekvő államadóssága és az inflációs félelmek táplálják – írja a Financial Times.
A Federal Reserve szerdán bemutatott egy javaslatot, amely felülvizsgálná, hogy a globális szinten is jelentős amerikai bankoknak mekkora tőkét kell tartaniuk a viszonylag alacsony kockázatú eszközökkel szemben, többek között annak érdekében, hogy növelni tudják az amerikai állampapír-piaci jelenlétüket - írja a Reuters.
Az amerikai nagybankok várhatóan sikeresen teljesítik a Federal Reserve éves stressztesztjét, ami lehetővé teszi számukra az osztalékok és a részvény-visszavásárlások növelését - írja a Reuters.
Michelle Bowman, a Fed alelnöke szerint közeledik a kamatcsökkentés ideje, mivel növekvő aggodalmakat lát a munkaerőpiac kapcsán, miközben kevésbé tart a vámok inflációs hatásaitól.
Nem változtatott a kamatokon az amerikai jegybank a mai kamatdöntő ülésén, viszont a frissített előrejelzés nem sok okot ad a bizakodásra. A kereskedelmi háború és a magasan ragadt bizonytalanság miatt a Fed alacsonyabb növekedéssel és magasabb inflációval számot. Ez alapján egyértelmű, hogy az amerikai gazdaság jelenleg éppen egy stagflációs irányba mozdul el.
Június 25-én tárgyalja a Fed a nagybankok tőkeáttételi szabályozásának enyhítését, ami egy átfogó szabályozási reform kezdete lehet – írja a Reuters.
A Federal Reserve bejelentette, hogy június 27-én teszi közzé az éves nagybanki stressztesztek 2025-ös eredményeit - írja a Reuters.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) és a Világbank tavaszi ülései általában békés, felejthető eseményeknek számítanak. Idén azonban nem ez történt. Több központi bankár zsigeri rettegéssel tért haza. Mi ennek az oka? Megkísértette őket a GENIUS Act szelleme. Arról a stablecoinokról szóló törvényjavaslatról van szó, amelyet az amerikai kongresszus fogadhat el Donald Trump március 6-i, a stratégiai kriptodeviza-tartalékot létrehozó rendelete után.
A benchmarkként szolgáló 10 éves államkötvényhozamok 8 bázisponttal 4,47%-ra nőttek, míg a jegybanki politikára leginkább érzékenyen reagáló két éves papírok 10 pontnyi emelkedés után 4,03%-os hozammal kecsegtetnek. A változás mögött a vártnál erősebb munkaerőpiaci adatok állhatnak.
A Fed nemrég közzétette a 2024-es működésének eredményét: 77,5 milliárd dollár veszteséget termelt a jegybank. Az intézmény évtizedekig nyereséges volt egészen 2023-ig, amikor szintén mínusszal zárta az évet. A trendforduló mögött komoly változások húzódnak meg. A veszteségesség különösen rosszul néz ki egy olyan időszakban, amikor Donald Trump amerikai elnök az államadósság csökkentését jelölte meg az egyik legégetőbb feladatnak.
A Minneapolisi Federal Reserve elnöke, Neel Kashkari a kamatlábak változatlanul hagyása mellett érvelt, amíg nem látható tisztábban, hogyan befolyásolják a magasabb vámok az inflációt. Kedden arról beszélt, hogy a vámok komoly döntés elé állítják a jegybankokat.
Amikor Richard Nixon amerikai elnök 1970-ben kinevezte Arthur Burnst a Federal Reserve elnökévé, ezekkel a szavakkal köszöntötte: „Tisztelem a függetlenségét. Remélem azonban, hogy ettől függetlenül majd arra a következtetésre jut, hogy az én nézeteimet kell követni.”
Az amerikai pénzügyi szabályozók a 2008-as válság után bevezetett banki tőkekövetelmények jelentős enyhítésére készülnek, ami újabb jele a Trump-adminisztráció deregulációs törekvéseinek – írja a Financial Times.
Donald Trump amerikai elnök kedden megismételte a Fedhez intézett felhívását, miszerint csökkentenie kell a kamatlábakat, mondván, hogy a benzin, az élelmiszerek és "gyakorlatilag minden más" ára csökkent.
Christopher Waller, a Federal Reserve döntéshozója szerint a jegybank jelenlegi irányítási struktúrája, amelyben a tagok nem bocsáthatók el szakpolitikai nézeteltérések miatt, kiállta az idő próbáját és megőrzésre érdemes. Ezzel egyértelműen Donald Trump amerikai elnöknek üzent, aki többször is nyilvánosan beszélt arról, hogy legszívesebben kirúgná a Fed-elnök Jerome Powellt. Sőt, az államfő arról is beszélt, hogy maga irányítani a jegybankot.
A brit külügyminiszter Damaszkuszba utazott.
A nyaralóknak nem kedvez majd az idő, az aszályhelyzetnek azonban nagyon is.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Szirszkij szerint új offenzíva készül Harkiv megyében.
Az invazív szúnyogfajok megjelenésével új kórokozók is felbukkanhatnak.
10 milliárd forintos támogatással mentenék meg a nyarat.
Így termelj, tárolj és válj le a hálózatról egyszer és mindenkorra!