A kínai külügyi szóvivő szerint hazája támogatja az Ukrajna, európai partnerei és az Egyesült Államok által szombaton javasolt 30 napos tűzszünetet – írja az Ukrinform.
A hétvégén igencsak jelentős változások történtek az orosz-ukrán háborúban, diplomáciai fronton legalábbis mindenképp. A nyugati szövetségesek és Ukrajna lényegében ultimátumot adtak Oroszországnak: május 12-étől általános tűzszünetet hirdetnek, vagy bénító szankciók jönnek. Vlagyimir Putyin orosz elnök erre azt a választ adta, hogy Moszkva tárgyalni akar Ukrajnával, az időpont és helyszín május 15-én lenne, Törökországban. Ukrajna vezetője, Volodimir Zelenszkij közölte: szívesen találkozik Putyinnal, el is kezd készülni a török útra, de csak akkor ül le az asztalhoz, ha Moszkva fegyvernyugvást hirdet. Itt vagyunk most: a fél világ azt lesi, mit válaszol a Kreml – létrejöhet-e a béketárgyalásokhoz, adott esetben a háború lezárásához vezető tűzszünet.
Az orosz-ukrán tűzszüneti tárgyalások feltétele orosz részről az európai és amerikai fegyverszállítások leállítása - nyilatkozott Dmitrij Peszkov, az orosz elnök szóvivője az ABC televízió vasárnapi műsorában.
Az Egyesült Államok és Irán tárgyalódelegációi vasárnap megtartották a Teherán nukleáris programjáról folytatott tárgyalások negyedik fordulóját a közvetítőként eljáró Ománban - közölte Eszmail Bakaei iráni külügyi szóvivő az X-en, nehéznek, de hasznosnak nevezve az egyeztetéseket.
Semmi dúsítás és teljes iráni atomprogram leszerelés – ez az amerikaiak ultimátuma a vasárnap kezdődött ománi tárgyalások előtt Irán felé, miközben iráni vezetők ennek teljességgel az ellenkezőjét nevezték vörös vonalnak, azaz szó sem lehet arról, hogy lemondjon az urándúsítási jogáról az ország. Ebben a légkörben kezdődött meg tehát a döntő jelentőségű ománi tárgyalás, amelyen ha nincs egyezség, akkor Amerika más irányt vesz, és akár katonai támadás sem kizárt. Az idő fogy, mert Donald Trump amerikai elnök május 13-16. között a Közel-Keletre utazik, így tehát eredményt kellene felmutatni az amerikai-iráni tárgyalásokon.
A vasárnap reggel Vlagyimir Putyin orosz elnök által felvetett orosz-ukrán tűzszüneti- és béketárgyalásokon az orosz fél a 2022-ben felfüggesztett isztambuli közlemény szövegére alapoz, illetve arra, ami azóta a harctéren kialakult – jelezte Jurij Usakov, a Kreml külpolitikai tanácsadója vasárnap délután. Ez arra utal, hogy a Kreml továbbra is maximalista hozzáállással készül a várhatóan Isztambulban újrainduló egyeztetésekre, azaz a lehető legtöbb engedményt akarja kikényszeríteni az ukrán félből.
Volodimir Zelenszkij kijelentette, hogy országa készen áll a találkozásra orosz képviselőkkel, miután Vlagyimir Putyin csütörtöktől Isztambulban béketárgyalásokat javasolt - írja a SkyNews.
A frissen megválasztott XIV. Leó pápa május 9-én egy interjúban nyíltan elítélte Oroszország Ukrajna elleni háborúját.
Kína támogatja a Pakisztán és India közötti mielőbbi tűzszünetet, és az ügyben továbbra is kész konstruktív közvetítői szerepet vállalni – közölte a kínai külügyminiszter vasárnap.
Részleteket osztott meg Donald Trump a Kínával történt szombati tárgyalásokról, az elnök szerint nagy előrelépés történt.
Putyin közvetlen tárgyalásokat javasolt Ukrajnával, akár már május 15-től Törökországban, amelynek célja a tartós béke megteremtése lenne. A kezdeményezést Donald Trump amerikai elnök üdvözölte.
Obszcén szavakkal utasította el Európa béketerveit Dmitrij Medvegyev, az orosz nemzetbiztonsági tanács alelnöke, Putyin politikai pártjának elnöke.
Oroszországnak át kell gondolnia az USA, Európa és Ukrajna által ajánlott, 30 napos tűzszünetet, ugyanakkor nem igazságos, hogy Kijev még csak nem is válaszolt Moszkva háromnapos tűzszüneti bejelentésére – mondta el Dmitrij Peszkov Kreml-szóvivő a CNN-nek.
Az Egyesült Államok egy 22 pontból álló béketervet készített Vlagyimir Putyin orosz elnöknek, melyet Steven Witkoff főtárgyaló hamarosan személyesen is átad majd az orosz elnöknek – írta meg az NBC News.
Megköszönte az Egyesült Államoknak a Pakisztán és India közti béketeremtést Pakisztán vezetője – írja a BBC.
Az Ukrajnát támogató négy európai ország és Kijev megállapodtak abban, hogy a teljes és feltétel nélküli tűzszünetnek május 12-én, hétfőn életbe kell lépnie, és legalább 30 napig kell tartania, hogy esély legyen az ukrajnai háború diplomáciai úton történő rendezésére - jelentette ki Volodimir Zelenszkij szombaton Kijevben azon a sajtótájékoztatón, amelyet a francia államfővel, a német kancellárral, valamint a brit és a lengyel miniszterelnökkel közösen tartott meg.
Már ma éjszaka elkezdődnek a munkálatok.
Kiterjesztenék a fizetési kötelezettséget.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Ha a hegy nem megy Mohamedhez.
A harmadik negyedévben zárulhat az ügylet.
Az OTP lehet a nap nyertese?
Nagyon gyorsan döntött a konklávé.
Egyre több befektető figyelmét vonzza az agrárium, ami a bizonytalan piaci környezetben az egyik legstabilabb növekedési pályát kínálhatja.