Teljesen leválik az orosz olajról Csehország

Teljesen leválik az orosz olajról Csehország

Csehország áprilistól növeli a kőolajimportot az Olaszországból érkező, kibővített TAL vezetéken keresztül, miután a Barátság vezetéken érkező orosz szállítmányok márciusban leálltak - írja a Reuters. A bővítés jelentősen növeli a Csehország számára elérhető kapacitást, így az ország teljesen függetlenné válik az orosz szállítmányoktól.

Éjfélkor élesedik a szankciós ütés, ami az egekbe lökheti a benzin árát

Éjfélkor élesedik a szankciós ütés, ami az egekbe lökheti a benzin árát

Szerbia péntektől elveszítheti hozzáférését a létfontosságú olajimporthoz, miután kudarcba fulladtak az egyeztetések az ország egyetlen olajfinomítóját érintő amerikai szankciók elkerüléséről - jelentette ki Aleksandar Vucic szerb elnök egy interjúban, amiről a Reuters számolt be. Korábban Szijjártó Péter úgy fogalmazott az üggyel kapcsolatban, hogy ha az amerikai szankció miatt kiesik a NIS olajfinomító termelése, akkor azt az egész régió üzemanyag piaca meg fogja érezni és áremelkedés jöhet.

Trump vámjai miatt elszaporodhatnak az olajpiaci trükközések Kínában

Trump vámjai miatt elszaporodhatnak az olajpiaci trükközések Kínában

A kínai magánkézbe lévő olajfinomítók, amelyeket már régóta sújtanak a kapacitásfeleslegek és a rendkívül alacsony haszonkulcsok, most újabb kihívással nézhetnek szembe, miután a Trump-adminisztráció 25%-os vámot vezet be a venezuelai olaj és gáz vásárlóira.

Hidrogénnel kapcsolatos fejlesztésről számolt be a Mol

Hidrogénnel kapcsolatos fejlesztésről számolt be a Mol

Mostantól a Mol csoport leányvállalata, a Slovnaft pozsonyi finomítójában termelt hidrogénnel látja el a buszok és teherautók töltését a hidrogén-töltőállomás Pozsonyban. A korszerűsítésnek köszönhetően a buszok hatótávolsága 40%-kal nő, írja a Mol.

Eljött a Mol nagy napja – Megtették tétjeiket a profik

Eljött a Mol nagy napja – Megtették tétjeiket a profik

Péntek hajnalban érkeznek a Mol friss negyedéves számai: az elemzői várakozások alapján 2024 negyedik negyedéve kiegyensúlyozottan alakulhatott az olajcég számára, a feldolgozás-kereskedelem (Downstream) és a kutatás-termelés (Upstream) üzletágak is aránylag jól szerepelhettek a némiképp romló iparági környezetben. Az elemzők szerint a negyedik negyedév bár 2023 Q2 óta a leggyengébb időszak lehetett a Mol számára, azonban így sem fog szégyenkezni az olajcég, a várt eredmény hosszú távon nézve kifejezetten erősnek mondható.

Dízelhiányra figyelmeztetnek a legfrissebb jelek Európában

Dízelhiányra figyelmeztetnek a legfrissebb jelek Európában

Közel egyéves csúcsra, 13 dollár körülre ugrott kedden a legközelebbi havi határidős gázolaj felára a rákövetkező havi határidős termékhez képest tonnánként az európai ICE határidős tőzsdén, ami figyelmeztető jel, és arra utal, hogy nagyon szűkös a dízelkínálat az európai piacon, ezért a kereskedők hajlandók jókora felárat fizetni, hogy minél hamarabb hozzá jussanak a termékhez - mutat rá a Bloomberg.

Orosz olajkrízis: fogy a mozgástér,  sürgősen csökkenteni kell a kitermelést

Orosz olajkrízis: fogy a mozgástér, sürgősen csökkenteni kell a kitermelést

Oroszország kénytelen visszafogni olajkitermelését, mivel az amerikai szankciók és az ukrán dróntámadások egyre súlyosabb kihívások elé állítják az orosz olajipart. A Reutersnek nyilatkozó iparági források szerint a csökkenő export, a finomítók elleni támadások és a szankciók miatti szállítási nehézségek következtében a következő hónapokban napi 9 millió hordó alá eshet a kitermelés. Moszkva eközben új alternatívákat keres a meglévő módszereken túl, például egy kisebb hajókból álló tankeres flotta létrehozásával.

Szankciós szorításban: 90 napos haladékot kért Amerikától a szerb olaj- és gázvállalat, amit a magyar kormány is támogat

Szankciós szorításban: 90 napos haladékot kért Amerikától a szerb olaj- és gázvállalat, amit a magyar kormány is támogat

Szerbia legnagyobb olaj- és gázipari vállalata, a Naftna Industrija Srbije (NIS) 90 napos haladékot kért az Egyesült Államok januári, Oroszországot érintő szankciói alól, hogy rendezni tudja a cég tulajdonosi szerkezetét - írta meg a Reuters. Erre azért van szükség, mert a NIS a Gazprom orosz vállalat többségi tulajdonában van. A felmentés létfontosságú lenne, mivel a vállalat Szerbia egyetlen olajfinomítóját üzemelteti, és jelentős szerepet tölt be a régió energiastabilitásában. A szerb kormány mellett a magyar kabinet is támogatja a vállalat kérelmét, miközben a NIS a balkáni piacairól való kivonulás lehetőségét is mérlegeli.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Utódlás: Csányi Péter az OTP új vezérigazgatója
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.