2011 óta nem látott mélypontra zuhant áprilisban a Kínából az Egyesült Államokba szállított okostelefonok mennyisége, ami jól mutatja az amerikai vámfenyegetések hatását a két gazdasági nagyhatalom közötti kereskedelemre - írta meg a Bloomberg.
A vámháború fennálló kockázatai jelentősen korlátozzák a hazai növekedési kilátásokat, ugyanakkor az európai gazdasági élénkítés pozitív hatásai inkább csak jövőre éreztetik hatásaikat, ezért az MBH Elemzési Centrum szakértői az idei évre 1,1 százalékra mérsékelték növekedési előrejelzésüket. A bank eseményén kiderült, hogy a szakértők szerint az év második felében megindulhat a hazai gazdaság élénkülése, mely év vége felé a foglalkoztatásra is pozitív hatást gyakorolhat. Az infláció megfékezése érdekében várhatóan a jegybank kivár a kamatcsökkentéssel, amit a forint árfolyamának ingadozása is indokol.
Az elmúlt hetek vámháborús feszültségei közepette különös jelentősége lehet annak, hogy a jövő héten összeülnek a világ legfejlettebb országainak pénzügyminiszterei és jegybankelnökei. A G7-csúcson vélhetően a kereskedelmi tárgyalások uralják majd a hangulatot, a szivárgó hírek és nyilatkozatok pedig akár komolyabb piaci kilengéseket is hozhatnak. A történelmi csúcstalálkozó mellett is jönnek fontos makroadatok a héten, melyekre érdemes lesz figyelni.
Amerika és Kína átmenetileg fegyverszünetet kötött a kereskedelmi háborúban és a piacokon nagyon euforikus hangulat alakult ki. De vajon tényleg vége van a vámháborúnak és ennyi volt? Vagy pedig a piac előreszaladt és később beüthetnek nem várt kockázatok. Nem mindegy a válasz, mert ettől függ, hogyan viselkedhetnek a részvények, a kötvények, az arany és többek között a dollár is.
A belga jegybankelnök szerint a globális vámháború rövid távon gazdasági sokkot okozhat az eurózónában, ami miatt az Európai Központi Banknak akár 2% alá kell csökkentenie az irányadó kamatot.
Gyakran elhangzó mondás manapság a telefonokkal kapcsolatban, miszerint a vezető mobiltelefon-gyártók évről évre bemutatott csúcsmodelljei egyre inkább hasonlítanak egymásra és előrelépés már csak az apró részletekben történik. Az Apple készülékeit pedig különösen gyakran éri ez a kritika. Mégis, minden évben különösen nagy figyelem övezi az új iPhone-ok érkezését; nem ritkán már több mint egy évvel a megjelenés előtt elkezdenek arról pletykálni, hogy vajon milyen specifikációkkal érkeznek majd az új telefonok. Nincs ez másképp a gyártó, vélhetően idén ősszel debütáló mobiljaival, az iPhone 17-es szériával kapcsolatban sem, amely a hardveres újítások mellett különösen a tavaly sokakban csalódást keltő mesterséges intelligencia funkciók miatt foglalkoztatják a felhasználókat. Cikkünkben összeszedtük, mit lehet tudni a következő iPhone-szériáról eddig a hivatalos és nem hivatalos források alapján.
Vámháború, ukrajnai békekötési folyamat, éledező infláció, recessziós kockázatok, dollárgyengülés, csak néhány téma azok közül, amik mozgatják idén a tőkepiacokat. De mi az, amibe ilyen környezetben a profik befektetnek? Milyen eszközök teljesíthetnek jól a következő hónapokban? És mi az, amit most bottal sem piszkálnak azok, akik nagy vagyonokról döntenek? Mutatjuk a válaszokat!
Másfél hónapos csúcsra erősödött 402,5-nél a forint az euróval szemben pénteken reggel, de aztán elkezdett gyengülni és délután 404 közelébe emelkedett az árfolyam. Ebben szerepe lehetett annak, hogy a pénteki isztambuli fejlemények alapján folytatódik az orosz-ukrán háború. Az esti órákban viszont újabb lendületett vett a hazai fizetőeszköz, így ismét másfél havi csúcsa közelébe erősödött vissza.
Tovább romlott a fogyasztói hangulat az USA-ban, miközben emelkedtek az inflációs várakozások.
A JP Morgan befektetői napján főként a vámok gazdasági hatásaira, illetve a vezérigazgatói utódlásra figyelnek majd a résztvevők – írja a Reuters.
Az elmúlt két kereskedési napon érdekesen stabil volt a forint árfolyama, csütörtökön is csak mérsékelten mozgott. Az euróval szembeni minimális elmozdulása délután viszont arra épp elegendő volt, hogy a hazai fizetőeszköz közel egyhavi csúcsára erősödjön. Az esti órák azonban érdekes fejleményeket hoztak a devizapiacon.
Az Európai Unió és az Egyesült Államok szoros gazdasági kapcsolatban állnak, ezért a közös kihívásokra közös, igazságos, kiegyensúlyozott és tartós megoldásokat kell találni. A cél egy átfogó megállapodás, amely minden amerikai vámkérdést kezel - jelentette ki Maros Sefcovic kereskedelmi és gazdasági biztonságért felelős uniós biztos szerdán Brüsszelben.
Havi alapon stagnált az ipari termelés és csökkent a feldolgozóipari termelés, köszönhetően a vámháború okozta a bizonytalanságnak.
Továbbra sem lehet kizárni a recesszió esélyét a világgazdaságban, amennyiben a vámháborús feszültségek nem enyhülnek – figyelmeztetett a Bloomberg tudósítása szerint Jamie Dimon, a JP Morgan vezére.
Havi alapon 0,5%-kal csökkent a termelői infláció az USA-ban. A kiskereskedelmi forgalom havi alapon csak kicsit nőtt, de ez amiatt lehet, mert a vámháború hatására előrébb hozták a költéseiket. Az új munkanélküli segélykérelmek száma továbbra is alacsony, miközben a Philadelpia Fed konjunktúraindexe nagyon erős lett.
Az Európai Bizottságnak mindent meg kell tennie azért, hogy végre valamilyen megállapodás szülessen az Egyesült Államok és az Európai Unió között kirobbant vámháború lezárásáról - jelentette ki Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára csütörtökön Brüsszelben. A politikus a magyar-kínai kereskedelmi kapcsolatokról is beszélt, melyek kulcsfontosságúak hazánk szempontjából.
Jászai Gellért és Tiborcz István vagyona csaknem megduplázódott.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Teljesen ellentmondanak egymásnak a felek.
Egyre többen vélekednek hasonlóan.
Körvonalazódik, mihez kezdtek a magyarok a felszabaduló megtakarításaikkal.
Eltűnik az egyik legfontosabb bevétel?
Az energiaügyi miniszter értékelte Magyarország energiaszuverenitási törekvéseit