A Pénzcentrum az előző évekhez hasonlóan idén is elindította nagy boldogságfelmérését, amelynek célja, hogy megismerjük, mennyire elégedettek és boldogok a magyarok. Ez a kutatás nemcsak az aktuális boldogságszintet mutatja, hanem az elmúlt évek eredményeivel összevetve értékes képet adhat a változó trendekről és azok okairól. De mit jelent a boldogság különböző tudományos megközelítésekben, miért fontos egy nemzet számára, és miért érdemes mérni?
A várakozásoknak megfelelőe. kismértékben emelkedett az amerikai infláció, miközben a maginfláció maradt 3,3%-on. Továbbra is úgy tűnik, hogy az utolsó lépést az infláció 2%-ra csökkentésében egyelőre nem sikerül megtenni.
Az októberi 4,7%-ról novemberben 5,11%-ra ugrott az éves alapú fogyasztói áremelkedés mértéke Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A közép- és kelet-európai bankrendszerekben a makrogazdasági és geopolitikai feszültségek ellenére jórészt stabil maradt, Magyarországon viszont a térségi országok közül a legnagyobb mértékben csökkent a nem teljesítő banki kinnlevőségek (NPL) összege az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) kedden Londonban bemutatott éves összesítése szerint.
Csütörtökön tartja az idei év utolsó kamatdöntő ülését az Európai Központi Bank, ahol a várakozások szerint 25 bázisponttal 3%-ra csökkenhet az alapkamat. Azonban a legfontosabb nem is ez, hanem az, hogy a jegybank hogyan látja a jövő monetáris politikáját egy olyan helyzetben, amikor még nincs az infláció a célon, de az euróövezet éppen billen bele a recesszióba, miközben a német és a francia politika is tartogathat olyan meglepetéseket, aminek akár európai következményei is lehetnek.
A thaiföldi kormány intézkedései nyomán jelentősen visszaesett az alacsony minőségű import az országban elsősorban a Kínából érkező áruk mennyisége csökkent. A helyi vállalkozások védelmében hozott szabályozások azonban egyes szektorokban már túl későn érkeztek, miközben az e-kereskedelmi platformokon keresztül érkező olcsó termékek forgalma továbbra is növekszik.
Amíg a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat szerint olyan kevés az álláskereső Magyarországon, amire három és fél évtizede nem volt példa, addig a Központi Statisztikai Hivatal számai szerint egyre több a munkanélküli Magyarországon. Mi okozza az ellentmondást?
Az európai ipari szektor számos kihívással szembesül a közelgő téli hónapokban, köztük a gyorsan fogyó gázkészletekkel, a cseppfolyósított földgázért folytatott ázsiai versennyel, és az orosz földgáz importjának várható csökkenésével. Ezek a tényezők együttesen nyomást gyakorolnak az európai földgázárakra, és ez előreláthatólag csak tovább fog romlani. Annak ellenére, hogy az Európai Unió földgáz iránti étvágya jelentősen elmarad a járvány előtti szintektől, a magas földgázár tovább növeli a kontinens vállalatainak költségeit és gyengíti versenyképességét egy olyan időszakban, amikor globális szinten is kiélezett a verseny.
Dél-Korea elnökét, Jun Szokjolt hazaárulással és hatalommal való visszaéléssel vádolják egy sikertelen hadiállapot-bevezetési kísérlet miatt. A politikai válság, amely Jun távozásához vezethet, Ázsia negyedik legnagyobb gazdaságát és a térség geopolitikai viszonyait is megrázhatja.
Nehéz időket élünk: az európai és magyar gazdaság gyengén teljesít, a forint két éves mélyponton van, kevés jó hír érkezik a kilátásokkal kapcsolatban manapság. Európában ráadásul aggódhatnak Donald Trump visszatérése miatt is, mert egy esetleges kereskedelmi háború jelentősen ronthatja a kontinens kilátásait. Eljöhet a fordulat 2025-ben? Magára találhat a gazdaság? Ezeket a kérdéseket válaszoljuk meg jövő kedd esti Signature klubunkon, amelyre itt tudsz regisztrálni. A részvétel ingyenes, de előfizetéshez kötött.
Az eddigi negatívról stabilra javította a Magyarország adósbesorolásához tartozó kilátást a Fitch Ratings nemzetközi hitelminősítő a péntek este megjelent közleményében. Magyarország hosszú távú devizaadósságának besorolása pedig változatlanul a BBB kategóriában maradt. A kedvező hírre azonnal közleményben reagált a Nemzetgazdasági Minisztérium és a Pénzügyminisztérium.
Marcel Ciolacu román kormányfő "az egyetlen korrekt megoldásnak" nevezte a román alkotmánybíróság (CCR) pénteki döntését, melyben érvénytelenítette a romániai államfőválasztás első fordulóját, és elrendelte a választási folyamat elölről kezdését. Elena Lasconi a demokrácia lábbal tiprásának tartja a CCR határozatát.
A negyedéves alapú, 0,7 százalékos GDP-csökkenéssel Magyarország nyújtotta a leggyengébb teljesítményt az európai uniós országok rangsorában az idei harmadik negyedévben - derül ki az Eurostat mai jelentéséből, amelyben az EU gazdasági teljesítményét veszi számba.
2024. december 10-én kerül megrendezésre a Kimpton BEM Budapest hotelben a Mibe fektessünk 2025-ben? rendezvény, amely átfogó képet nyújt a jövő év befektetési kilátásairól, figyelembe véve a geopolitikai feszültségeket, a gazdasági változásokat és a pénzügyi piacok alakulását. Az eseményre itt lehet regisztrálni.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist csütörtöki adása. A műsor első részében arról volt szó, hogy mi történhet a bitcoinnal azután, hogy európai idő szerint ma hajnalban az ára átlépte a 100 ezer dolláros álomhatárt. Erről Nagy Viktort, a Portfolio vezető részvénypiaci elemzőjét kérdeztük. A műsor második részében az Oroszországgal szembeni kereskedelmi háború sikertelenségéről, a szankciópolitika hibáiról, és azok okairól volt szó. Miért maradt jobbára érintetlen az orosz gazdaság az elmúlt két és fél évben, és milyen jövőt vetít ez előre a globális fizetési rendszereket illetően? A témában Deák András, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukács intézetének tudományos főmunkatársa volt a vendégünk.
Az orosz pénzügyminisztérium rekordösszegű, 1 milliárd rubel (9,57 millió dollár) bevételt gyűjtött egyetlen kincstárjegy aukción. A 2038-ban lejáró, változó kamatozású új papír kibocsátása jelentős lépés az ország idei hitelfelvételi tervének teljesítése felé, miközben a magas kamatkörnyezet és a gazdasági bizonytalanságok komoly kihívások elé állítják az orosz gazdaságot, írja a Reuters.
Paulinyi Gergely cikke.
Nagygyörgy Tiborral, a Biggeorge Property Nyrt. alapító-vezérigazgatójával beszélgettünk.
A hét utolsó kereskedési napja is tartogat izgalmakat.
Nagy potenciál van most a légitársaság részvényeiben.
Nagygyörgy Tiborral, a Biggeorge Property Nyrt. alapító-vezérigazgatójával beszélgettünk.
Mi történik Szíriában?
Kilőtt a 4iG ára Musk és Jászai egyeztetése után.