Vlagyimir Putyin orosz elnök bejelentette, hogy az orosz hadsereg hiányt szenved FPV drónokból, és sürgette a hadiipari termelés fokozását a katonai műveletek folytatásához - írta a Pravda.
Svédország, Litvánia, Norvégia és Finnország közös beszerzést tervez a BAE Systems CV90 gyalogsági harcjárműveiből - írja a Reuters.
Az Egyesült Államok hadserege azt tervezi, hogy felgyorsítják az Abrams harckocsik modernizálását, elkerülve a korábbi gyakorlatok hibáit – írja a Defense News.
Ötször támadott orosz energetikai létesítményeket az utóbbi egy napban az ukrán hadsereg - közölte pénteken a moszkvai katonai tárca.
Az amerikai F-35 Lightning II a világ egyik legjobb vadászrepülőgépe, ez pedig az árán is meglátszik: típusváltozattól függően 90-110 millió dollár között mozog belőle egy darab. Éppen ezért elég kellemetlen az, amikor egy-egy ilyen madár balesetet szenved. A CNN értesülései szerint az amerikai légierő most elég érdekes módon oldott meg egy ilyen "bakit".
Az EurAsian Times számolt be arról, hogy az Egyesült Államok légiereje egyre több balesetet szenved, és ez nyugtalanító lehet Washingtonban.
Hiperszonikus fegyverrendszert fejleszt a brit kormány. A londoni védelmi minisztérium vasárnapi tájékoztatása szerint az új fegyverek hiperszonikus hajtóművének tesztsorozata már be is fejeződött.
Az Egyesült Államok Külügyminisztériuma jóváhagyta 20 darab F-16-os vadászgép potenciális értékesítését a Fülöp-szigetek számára, mintegy 5,58 milliárd dollár értékben - írta meg a Breaking Defense.
A BAE Systems ausztrál leányvállalata egy olyan új fegyverrendszert tesztelt, ami különféle tüzérségi lőszerekből képes okos siklóbombákat csinálni.
Az orosz állami védelmi konglomerátum, a Rosztek leányvállalata, az Egyesült Repülőgépgyártó Vállalat (UAC) leszállította az év első Szu-35Sz vadászgép-szériáját az Orosz Légierőnek. A fejlesztés jelentős mérföldkő az orosz légierő modernizációjában, különösen a nyugati szankciók és az ukrajnai konfliktus árnyékában - számolt be az Army Recognition.
Múlt hét pénteken nagyot robbant a hír, hogy Donald Trump amerikai elnök bejelentette, jöhet a hatodik generációs vadászgép a Next Generation Air Dominance (NGAD) programon belül, ez viszont más képességek területén is kérdéseket vetet fel – számolt be a The War Zone.
A South China Morning Post számolt be arról, hogy a kínai tudósok egy olyan új meghajtási technológiával hajtottak végre sikeres tesztet, amely „újradefiniálhatja a hiperszonikus repülés jövőjét”.
Az Egyesült Államok F-35-ös vadászbombázója a fejlesztési program kezdetétől fogva egy igazi botránymágnes: csúszások, költségvetési gondok, technikai nehézségek miatt évek óta folyamatos hírverés van a gép körül. Az elmúlt hetekben azonban nem műszaki problémák vagy dollármilliárdos túlköltekezések miatt pörgött a sajtóban az F-35-ösök neve: Washington szövetségesei sorra fordulnak el a méregdrága vadászgépek beszerzésétől – nem azért, mert magával a platformmal van gond, hanem mert úgy látják, Donald Trump elnök finoman szólva is kiszámíthatatlan külpolitikája miatt az Egyesült Államok hosszú távon nem megbízható szövetséges. A látványos diplomáciai odaszólások, ellentámadások ellenére nincsenek könnyű helyzetben azok a NATO-tagállamok, amelyek az F-35-ös alternatíváját keresik.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) nyomozói egy budapesti üzletben számos, az országba engedély nélkül behozott kémeszközt foglaltak le néhány nappal ezelőtt - közölte a hivatal hétfőn.
Németország és Franciaország vezetése összeveszett azon, hogy a nemrég bejelentett, 150 milliárd eurós fegyverkezési program forrásait pontosan mire költsék el – tudta meg a Financial Times.
Az amerikai légierő hatodik generációs vadászgépének jövője bizonytalan, miközben egy belső tanulmány szerint a Next Generation Air Dominance (NGAD) program nélkülözhetetlen a légi fölény biztosításához a jövő konfliktusaiban - számolt be a Defense One.
Attól tartanak, hogy ismét gyilkolhat.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Republikánus képviselőt küldenek rács mögé.
Csányi Péter veszi át édesapjától a vezérigazgatói pozíciót.
Drámai áremelkedés tapasztalható: 2010 óta közel négyszeresére emelkedtek a termőföldárak Magyarországon.
A Checklistben Hortobágyi T. Cirill főapátot, a Pannonhalmi Főapátság vezetőjét kérdeztük.