Robban a Zara anyacégének részvénye

Robban a Zara anyacégének részvénye

A Zarát tulajdonló Inditex jelentős árbevétel-növekedést ért el a tavaszi szezon első felében, a 11 százalékos ugrással megelőzte fő riválisát, a H&M-et. Az indoklás szerint mindez a gyorsabb beszállítói hálózatának és a magasabb áron értékesített termékeinek volt köszönhető , miközben kevésbé volt rosszhatással a vállalatra a kínai Shein gyors növekedése - írja a Reuters.

Ezt bizony ki lehet tenni az ablakba: erős évet zárt az Alteo

Ezt bizony ki lehet tenni az ablakba: erős évet zárt az Alteo

A negyedik negyedéves számok ismeretében elmondható, hogy kifejezetten jó évet zárt tavaly az Alteo - a 2022 elején prezentált medián EBITDA tartományának a felső sávját is igen jelentős mértékben meghaladta a vállalat, míg a profit csak egy hajszálnyira maradt el a sokkal kedvezőbb energiaár-környezetben hozott 2022-es eredménytől. Bár az erőteljesen mérséklődő energiapiaci árak mellett a korábbi csúcsokhoz képest valamivel visszafogottabb teljesítményt nyújtott a hő- és villamosenergia termelés- és menedzsment szegmens, ezt jelentős részben ellensúlyozni tudta a 2023-ban már pozitív eredményt produkáló hulladékgazdálkodási üzletág.

A magyar vállalatoknak alig a fele számol idén bevételnövekedéssel

A magyar vállalatoknak alig a fele számol idén bevételnövekedéssel

A hazai vállalatok több mint fele nem számít árbevételének növekedésére, de a tavalyinál még így is valamivel optimistábbak az idei üzleti teljesítményükkel kapcsolatban - derül ki a Randstad munkaerő-közvetítő vállalat magyarországi HR-döntéshozók és felsővezetők körében végzett kutatásából.

Jól megijesztett mindenkit a Ryanair

Jól megijesztett mindenkit a Ryanair

Közzétette legfrissebb számait a Ryanair, az utasoknak fontos infó, hogy a jegyárak kúsznak felfelé, a befektetőknek a legfontosabb hír, hogy a légitársaság visszavágta a profitvárakozását.

Fellendülőben a luxusipar? Fontos számok érkeztek

Fellendülőben a luxusipar? Fontos számok érkeztek

Az LVMH részvényei több mint 9 százalékot ugrottak a pénteki kereskedésben, miután a világ vezető luxusmárka-csoportja a vártnál nagyobb forgalomról számolt be gyorsjelentésében 2023-ra vonatkozóan, ennek apropóján az éves osztalékát is megemelte a vállalat.

Nagy béremelést kérnek idén a dolgozók, de mennyivel tudnak emelni a cégek?

Nagy béremelést kérnek idén a dolgozók, de mennyivel tudnak emelni a cégek?

2024-re a versenyben élő cégek elértek egy olyan szintre, hogy további béremelést csak a működésük hatékonyságának növelésével tudnak kitermelni. Mindenki tapasztalja, hogy a német diszkontban milyen gyorsan nyitnak új kasszát, ha torlódnak a vásárlók, milyen gyorsan húzza le a termékeket a kasszás, aki 2 perccel előtte még boltvezető-helyettes, árufeltöltő volt, és a hitelkártyánkat milyen gyorsan fogadja el a rendszerük ellentétben más boltokkal. Ezért (is) tudnak hatékonyabban dolgozni és magasabb bért kínálni, mint a többi bolt. Ez más iparágakra is igaz: nagyon eltérő hatékonysággal dolgoznak a magyarországi cégek. A hazai cégek termelékenysége nemzetközi összehasonlításban kihívásokkal teli, ami miatt a további bérnövekedés nem biztos, hogy könnyen végrehajtható.

Rossz hírt közölt a Pfizer-vakcina gyártója

Rossz hírt közölt a Pfizer-vakcina gyártója

A kereskedés előtti adatok alapján nagy eséssel indíthatják a napot a Pfizer részvényei, miután a gyógyszeripari vállalat felülvizsgálta a 2024-re vonatkozó előrejelzését: elsősorban a koronavírus-vakcinák és a vonatkozó kezelések iránti csökkenő kereslet miatt a vállalat által frissen közölt profit- és bevételi előrejelzések jócskán elmaradnak az elemzői várakozásoktól. Érkezett a befektetők számára kedvező hír is, bár ez egyelőre nem úgy néz ki, hogy ez meghatotta volna a piacokat: a vállalat kiterjesztette a költségmegtakarítási programját.

Pesszimisták az építőipar szereplői - Ilyen várakozásokkal tekintenek 2024-re

Pesszimisták az építőipar szereplői - Ilyen várakozásokkal tekintenek 2024-re

Az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ) tagszervezeteit és az építőipar további jelentős szereplőit megkeresve felmérte, hogy a piaci körülmények hatására hogyan alakult a 2023-as üzleti év, illetve milyen várakozásokkal tekintenek a vállalkozások a 2024-es évre. A vállalkozások tevékenységét leginkább a megrendelések hiánya, az infláció és a szakemberhiány akadályozta. A szűkülő piaci lehetőségek közepette is fontosnak tartják a digitális felkészülést, a képzést, többen terveznek viszont létszámcsökkentést. Tevékenységüket hátráltatják a kintlévőségek, és az, hogy megrendelőik felé kevésbé tudják érvényesíteni az árváltozást. A válaszadók közel háromnegyede rosszabb üzleti évre számít 2024-ben az ideinél.

Mi kell ahhoz, hogy tőzsdére kerüljön egy magyar cég?

Mi kell ahhoz, hogy tőzsdére kerüljön egy magyar cég?

Számos tőzsdeérett cég van Magyarországon, ezt hivatott alátámasztani a BÉT50 kiadvány is, amely 400 potenciális kibocsátót sorakoztatott fel az elmúlt nyolc év során. De mi is kell ahhoz, hogy tőzsdére kerüljön egy magyar cég? Többek között erről is beszélt Nagy Péter Gábor, a Budapesti Értéktőzsde Értékesítési, Marketing és Kibocsátói Akvizíciós Igazgatóság igazgatója.

Kirúgtak tízezer embert, bosszút állt rajtuk a piac

Kirúgtak tízezer embert, bosszút állt rajtuk a piac

Az Moeller-Maersk globális hajózási óriás pénteken drasztikus költségcsökkentő intézkedéseket hozott nyilvánosságra, bejelentve, hogy a harmadik negyedévi bevételek összeomlásának ellensúlyozására a munkaerő jelentős részének elbocsátását tervezi. A dán hajózási vállalat 9 százalékkal kívánja csökkenteni a létszámát, legalább 10 ezer alkalmazottat elbocsátva a jövő év végéig, így a 2023 eleji 110 ezer főről 2024-re 100 ezer alá csökkentve a létszámot – számolt be a Marketwatch. Később 18 százalékot zuhantak a cég részvényei a hír hatására.

Rekord eredmény és komoly célok az UBM csoportnál

Rekord eredmény és komoly célok az UBM csoportnál

Az UBM Holding mai közgyűlésén a részvényesek elfogadták a társaság éves beszámolóját: a mezőgazdasági cégcsoport rekordszintű árbevétellel és EBITDA-val zárta a 2022. július 1-től 2023. június 30-ig tartó üzleti évét. Az UBM csoport idén mutatta be a 2025/26-os üzleti évig felvázolt növekedési stratégiáját és üzleti tervét, amelynek célkitűzései között szerepel többek között, hogy 2026-ig megépítik Európa legmodernebb és legfenntarthatóbb sertéstelepét.

Luxustó vagy népi üdülő? Merre tovább, Balaton?

Luxustó vagy népi üdülő? Merre tovább, Balaton?

Beköszöntött az ősz, ezzel végleg vége a balatoni szezonnak. De vajon miért csak nyáron van jelentős turizmus a Balatonnál? Mi kéne ahhoz, hogy egész évben, de legalábbis ne csak öt hétig tartson a főszezon, és milyen volt a 2023-as nyár? Egyebek mellett ezekről a témákról kérdeztünk két vendéglátóipari szakembert, Flesch Tamást, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének elnökét, valamint Nagy Attilát, a fövenyesi Kalóz Strandbisztró társtulajdonosát a Checklist szombati különkiadásában.

Kiforgatják a legnagyobb vállalatok zsebeit, de Magyarország veszíthet a nagy szigoron

Kiforgatják a legnagyobb vállalatok zsebeit, de Magyarország veszíthet a nagy szigoron

Jövőre élesedik a globális minimumadó rendszere, amely a legnagyobb multinacionális vállalatok nyereségét igazságosabban osztaná szét az értékesítés és fogyasztói országok között. A bevezetés hatását még nehéz pontosan megbecsülni, de a cégek adóelkerülési trükkjeinek szinte biztosan gátat szab. Csakhogy a bevételek átrendeződésének köszönhetően a legnagyobb gazdaságok lesznek a valódi haszonélvezők, míg Magyarország még adóbevételeket is veszíthet a multinacionális vállalatok szigorúbb adóztatásával. Az új rendszer méltányosabb globális adózási környezetet teremtene, de továbbra is sok kérdés és technikai részlet tisztázatlan, a hatása pedig még megjósolhatatlan.

Egymilliárd dolláros bevételnél tart a Barbie film

Egymilliárd dolláros bevételnél tart a Barbie film

A "Barbie" című sikerfilm jelentős mérföldkőhöz érkezett: július 21-i bemutatója óta több mint 1 milliárd dolláros globális bevételt ért el a kasszáknál - közölte a Warner Bros. Pictures. A film jelentős mind belföldön, mind nemzetközi szinten óriási siker: 459 millió dollárt az Egyesült Államok és Kanada mozijaiban termelt, további 572,1 millió dollárt pedig a tengerentúli piacokon. Ezzel a teljes bevétel megközelítőleg 1,0315 milliárd dollárra nőtt, amit a Comscore médiaelemző cég is megerősített.

Növekvő árbevételről, csökkenő nyereségről számolt be a Lidl

Növekvő árbevételről, csökkenő nyereségről számolt be a Lidl

Jelentős, de a 2021-es évhez képest csökkenő nyereségről számolt be a Lidl Magyarország. A 2022-es üzleti évben növekvő piaci részesedés mellett, csökkenő adózás utáni eredménnyel zárta az évet a vállalat, miközben közel 30 százalékos árbevétel-növekedést könyvelhetett el.

Elon Musk

Elon Musk "nem tudja, hogy mi folyik itt" - Szóval ismét csökkenti a Teslák árát

Nem mondhatni, hogy repesnek a befektetők az örömtől a Tesla második negyedéves gyorsjelentés után, ugyanis a világ legértékesebb autógyártójának részvényárfolyama több mint 4 százalékot esett a piaczárást követően. Ez részben annak tudható be, hogy a friss számok rávilágítottak arra, amire már egyébként is számítani lehetett: az idei évben egymás után érkező árcsökkentések miatt még tovább szűkültek a vállalat marzsai. Erre Elon Musk úgy reagált, hogy a viharos gazdasági környezetben továbbra is a termelésnövekedést részesíti előnyben a vállalat, a Tesla vélhetően még tovább fogja csökkenteni az elektromos járművek árát.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Egy egész fegyvernemnek kell szembenéznie az új trónkövetelővel: bemutatkozik az RHC-155
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.