Donald Trump jelezte, hogy elfogadhatónak tartja a leggazdagabbak adóterheinek növelését, miközben a republikánusok fontolgatják az idei adócsökkentési csomag méretének visszafogását. Maga az elnök eddig hangosan ellenezte a Demokrata Párt hasonló terveit.
Scott Bessent amerikai pénzügyminiszter szerint Donald Trump elnök gazdasági programja - a vámok, adócsökkentések és dereguláció - együttesen fogja ösztönözni a hosszú távú befektetéseket az amerikai gazdaságban, írja a Reuters.
Magyarországon párhuzamos szabályozást, és a magyar vállalkozások számára komoly versenyhátrányt eredményez a nemteljesítő hitelmegállapodásokról szóló uniós irányelvnek a jelenleg elfogadott tartalommal való átültetése – közölte álláspontját a Magyar Követeléskezelők és Üzleti Információt Szolgáltatók Szövetsége (MAKISZ).
Donald Trump elnök adminisztrációjának új költségvetési javaslata jelentős változásokat hozna: 163 milliárd dolláros szövetségi kiadáscsökkentést irányoz elő az októbertől kezdődő évre, miközben jócskán növelné a védelmi és határbiztonsági kiadásokat.
Bár visszaesett a GDP az első negyedévben, a kormány a költségvetés számait helyesnek tartja, és nem kívánja feladni gazdaságfejlesztési céljait – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök péntek reggeli rádióinterjújában. A kormányfő szerint a növekedés elmaradása nem lehet kifogás, ezért továbbra is kitartanak az adócsökkentési és iparfejlesztési program mellett. Az édesanyák élethosszig tartó adómentességre, a nyugdíjasok pedig októberben élelmiszer-áfa visszatérítésre számíthatnak.
Donald Trump rövid idő alatt a történelem legnagyobb adóparadicsomává változtatja az Egyesült Államokat. Elég csak azt megjegyezni, hogy a pénzügyminisztérium megbízást adott a cégtulajdonosok valós személyazonosságát megosztó átláthatósági rendszerből való kilépésre, és a Trump-kormányzat visszalépett a nemzetközi adóügyi együttműködésről szóló ENSZ-keretegyezmény létrehozásáról szóló tárgyalásoktól. Továbbá az is kiemelhető, hogy a Trump-adminisztárció elutasítja a külföldi korrupciós gyakorlatokról szóló törvény végrehajtását, valamint a kriptodevizák terén jelentős deregulációt hajt végre.
Donald Trump a Time magazinnak adott interjújában kijelentette, imádja a gazdagok adóemelésének ötletét, de elismerte, hogy az intézkedés "talán nem elfogadható a közvélemény számára" - írta a Hill. Tudósítások szerint a leggazdagabbak adóterhének növelése a kongresszusi republikánusok körében is felmerült, de nem tűnik valószínűnek.
Friedrich Merz, Németország következő kancellárja szombaton bejelentette, hogy kormánya adócsökkentésekkel és új beruházásokkal kívánja gazdaságilag megerősíteni az országot – írta meg a DW.
Az anyák élethosszig tartó szja-mentessége alaposan megterheli az államháztartást, a jegybank szakértőinek számítása szerint a költségvetési hiány csaknem 1 százalékponttal lehet magasabb, amikor már a kétgyermekes anyák is teljes körben igénybe vehetik.
Kongresszusi republikánusok a leggazdagabb amerikaiak adóterheinek növelését fontolgatják Donald Trump "nagy és gyönyörű törvénycsomagjának" részeként, ami drámai szakítást jelentene a párt évtizedes adócsökkentési politikájával - jelentette a Hill.
A brazil kormány megemelte a személyi jövedelemadó mentességi küszöbét a minimálbér kétszeresének megfelelő összegre, frissítve a tavalyi kedvezményt az idei minimálbér-emelés tükrében.
Donald Trump vasárnap este újabb éles hangvételű bejegyzést tett közzé a Truth Social platformon, amelyben a nemzetközi kereskedelmi gyakorlatokat bírálta. Az Egyesült Államok elnöke szerint a vámok ügyében nem történt semmiféle könnyítés pénteken, és kemény válaszlépésekre számíthat minden ország, amely igazságtalanul bánik Amerikával.
Donald Trump elnök és a republikánus vezetők sikeresen biztosították a költségvetési tervezet elfogadását, ami megnyitja az utat a több ezer milliárd dolláros adócsökkentések és az államadósság növelése előtt - tudósított a Bloomberg.
Donald Trump amerikai elnök optimista üzenetekkel igyekszik lendületben tartani az adócsökkentési célkitűzéseit magában foglaló költségvetési tervezet elfogadását, miközben a republikánus képviselők egy része továbbra is ellenáll a szenátusi kompromisszumnak. Most az elnök azt írta közösségi médiás felületén, hogy hamarosan átmehet a vitatott adócsökkentési tervezet.
Az Egyesült Államok részéről kilátásba helyezett, évi mintegy 161 milliárd euró értékű német exportot fenyegető új vámok különösen érzékenyen érintik az amúgy is gyengélkedő német gazdaságot. A Merz-kormány alakulása előtt közzétett friss koalíciós megállapodásban ezért a gazdasági növekedés újraindítása került a középpontba, ami az USA-ról való leválással is jár.
Megszületett a koalíciós szerződés a konzervatív CDU/CSU és a szociáldemokrata SPD között, így hamarosan új kormánya lehet Németországnak. Szerda délután a pártvezetők ismertették, hogy miben állapodtak meg egymással.
Tisztázatlan szerződések során múlhat a menekültek kitoloncolása.
Számos kockázatot és egyensúlytalansági veszélyt látnak.
Hatalmas delegáció érkezik a fővárosba.
Kilépünk az összeszerelő-üzem szerepből?
Hétvégén tartják az elnökválasztás második fordulóját.
A WTS szakértőivel beszélgettünk.