Nemrég egy fontos lélektani határt lépett át a benzin ára a hazai kutakon, hiszen sok helyen már 5-össel kezdődik a számláló a benzin literenkénti jegyzésénél. Az elmúlt napokban azonban látványosan megtorpant a meredek áresés, és úgy tűnik, hogy 600 forint körül ragadhat a benzin ára. Ez persze nem véletlen, sőt, akár ismét elindulhat felfelé a jegyzés, a korábbi áresést elősegítő piaci hatások ugyanis fordulni látszanak, ráaádásul ma egy olyan amerikai szankció is hatályba lépett, amit az egész régió üzemanyagpiaca megérezhet.
A Targobank megbízásából készült Forsa-felmérés szerint a belsőégésű motorral hajtott autót vezetőknek a tavalyihoz hasonlóan mindössze 29 százaléka tervezi az átállást elektromos vagy más alternatív meghajtásra.
Újabb nagykereskedelmi árváltozás került ma bejelentésre - írja a holtankoljak.
Tűz ütött ki egy dízelmozdony motorterében a balatonfüredi vasútállomáson, a lángokat a tűzoltók sikeresen megfékezték - írta a Katasztrófavédelem.
Jelentősen csökkennek a hazai üzemanyagárak keddtől - írja a holtankoljak.
A hétvégén tovább csökkennek a hazai üzemanyagárak - írja a holtankoljak.
Közel egyéves csúcsra, 13 dollár körülre ugrott kedden a legközelebbi havi határidős gázolaj felára a rákövetkező havi határidős termékhez képest tonnánként az európai ICE határidős tőzsdén, ami figyelmeztető jel, és arra utal, hogy nagyon szűkös a dízelkínálat az európai piacon, ezért a kereskedők hajlandók jókora felárat fizetni, hogy minél hamarabb hozzá jussanak a termékhez - mutat rá a Bloomberg.
A Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) februári olajpiaci riportja szerint szerint Kína üzemanyag-kereslete a tetőzés közelében van, ami precedens nélküli egy hasonló fejlettségi szakaszban lévő gazdaság esetében. Az elektromos járművek terjedése, a földgázalapú közlekedés és a gazdasági szerkezetváltás egyaránt hozzájárulhat ahhoz, hogy az ország olajfogyasztása 2030-ra elérje a maximális szintjét.
A héten kedden nem változnak az üzemanyagok nagykereskedelmi ára - írja a holtankoljak.
Jelentős drágulással indult az év a hazai benzinkutakon, miután a forint gyengülése és az olajárak emelkedése mellett még a jövedéki adóemelés is bejött a képbe. Olyan kellemetlen lett a helyzet, hogy már a kormányzati körökből is megjött a félreérthetetlen üzenet: csökkenteni kell a benzin árát. Az elmúlt napok bejelentései alapján nagyon úgy tűnik, hogy el is érkezett ez a változás, csütörtökön ugyanis nagy esést láthattunk a dízelárnál, de a benzin esetében is fordulni látszik a helyzet. Elemzésünkben megnézzük, hogy piaci oldalról nézve is indokolt-e a nagy fordulat azaz: a tovább erősödő forintnak és a nyomott olajárnak köszönhetően tényleg itt a trendforduló, vagy csak ideig-óráig lesz kedvező a helyzet?
Január 21-én kedden az Index információi szerint egy belsős körlevélben szólította fel a Mol Kiskereskedelem Üzemanyagárazási csapata a Mol-hálózatába tartozó kiskereskedőket, hogy éjféltől árváltozás lép életbe - ennek hatására a benzin és a dízel literenkénti ára is 2 forinttal csökkent, írja a lap.
Az elmúlt hetekben több olyan fejlemény is történt, amelyek felhajtották a nyersolaj és a késztermékek piaci árát, ezzel együtt a magyar üzemanyagárak egyelőre illeszkednek a régiós árszinthez, ha viszont "ez sérül, a kormány kész minden eszközével beavatkozni" – adta ki a figyelmeztetést szombati közleményében a Nemzetgazdasági Minisztérium.
Szombaton tovább emelkednek a kutak nagykereskedelmi árai - számolt be a holtankoljak.hu
Szombaton tovább emelkednek az üzemanyagárak, írja a holtankoljak.
Ismét jön a drágulás a hazai benzinkutakon, írja a holtankoljak.
Ahogy arra számítani lehetett, tovább emelkednek a hazai üzemanyagárak, köszönhetően a forint további gyengülésének a dollárral szemben, írja a holtankoljak.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Hamarosan nyilvánosságra hozzák a részleteket.
Az elemzőintézet szerint Moszkva eleve teljesíthetetlen feltételeket állít.
Donald Tusk szerint az orosz szolgálatok állnak egy bevásárlóközpont felgyújtása mögött.
Nagyon gyorsan döntött a konklávé.
Egyre több befektető figyelmét vonzza az agrárium, ami a bizonytalan piaci környezetben az egyik legstabilabb növekedési pályát kínálhatja.
Mi áll a GDP-csökkenés mögött?