Holnap tovább csökken a benzin ára - írja a holtankoljak.
Új-Kaledónia jövője ismét Párizsban dőlhet el, de a politikai szakadék mélyebb, mint valaha. Macron próbálja újraterelni a tárgyalásokat, miközben a háttérben a függetlenségi törekvések és a választási kényszerek robbanásveszélyes elegyet alkotnak.
Egy évvel a 2024-es zavargások után Új-Kaledónia továbbra is politikai, gazdasági és társadalmi válságban vergődik, miközben újabb erőszakhullám veszélye fenyeget. Egy parlamenti jelentés szerint a sziget jövője forog kockán, a helyzetet pedig külföldi befolyásolási kísérletek is súlyosbítják.
Elmaradt a várakozásoktól az argentin gazdaság első negyedéves GDP-növekedése - számolt be róla a Bloomberg. Az argentin gazdaság 5,8 százalékkal bővült az elmúlt egy évben, az export és a kormányzati kiadások mérséklődése miatt azonban alulmúlta a piaci várakozásokat. A helyzet ugyanakkor ezzel együtt is fényévekkel javult az utóbbi 12 hónapban, hiszen a Javier Milei-vezette kormányzat megszorító intézkedéseihez képest most stabilizálódó devizapiac, növekvő bérek, jobb hitelfelvételi lehetőségek és rekord alacsony infláció jellemzi a dél-amerikai országot.
Tömeges elbocsátások kezdődtek a Dunaferr utódvállalatainál, miközben a felszámolás alatt álló cégek sorsa továbbra is bizonytalan. A Dunarolling Dunai Vasmű mintegy 1700 munkavállalójától már elbúcsúztak, a Duna Furnace dolgozói pedig július elsején kapják meg felmondásukat - jelentette a Magyar Hang.
Az orosz gazdaság a recesszió szélén áll Maxim Resetnyikov gazdasági miniszter szerint, miközben a magas kamatlábak miatt a vállalkozások befektetései és a gazdasági növekedés lassulni kezdett. A nyugati szankciók mellett a hadigazdaság miatt hozott intézkedések is kikezdték Oroszországot.
Donald Trump amerikai elnök közölte, hogy még nem hozott végleges döntést az Irán elleni fellépésről, noha szerinte Teherán már közel járt egy nukleáris fegyver kifejlesztéséhez. A Fehér Házban válságtanácskozást tartanak.
Robert Kiyosaki, a „Gazdag papa, szegény papa” című bestseller szerzője ismét borúlátó üzenetet tett közzé a közösségi médiában. A neves befektető szerint a történelem legnagyobb gazdasági válsága már nem csupán közeledik, hanem meg is érkezett, és ennek hatásait a piacokon és a hétköznapi emberek pénztárcáján is hamarosan érezni lehet.
Elhunyt 81 évesen Stanley Fischer, a világ egyik legnagyobb hatású makroközgazdásza, aki két ország jegybankját is vezette, és generációk gazdaságpolitikusait formálta. Válságkezelőként, professzorként és jegybankárként egyaránt globális örökséget hagyott hátra – számolt be a Bloomberg.
Annobón szigete, amely 2022 óta követeli függetlenségét Egyenlítői-Guineától, Argentína támogatását kéri szuverén államként való elismeréséhez, ehhez pedig társult államként csatlakoznának is a latin-amerikai országhoz, hogy kezelni tudják a területüket sújtó súlyos humanitárius válságot – számolt be az argentín La Nacion.
Donald Trump bejelentette, hogy a közeljövőben döntést hoz a jelzáloghitelezéssel foglalkozó Fannie Mae és Freddie Mac tőzsdére viteléről, írja a Reuters.
A holland jegybank azt javasolja, hogy a családok tartsanak maguknál három napra elegendő készpénzt szükségleteik fedezésére - közölte a Politico.
Robert Kiyosaki még azzal vált híressé, hogy sikeresen megjósolta a 2008-as gazdasági válságot. Azóta látványosan belehelyezkedett a megmondóember szerepbe és rendszeresen vízionál világégést, és a pénteki amerikai hitelminősítés kapcsán elérkezettnek látta az időt, hogy közölje: elkezdődött a válság. Ahogy korábban, most is a dollár "kamupénz" jellegére hívja fel a figyelmet, és buzdít, hogy tessék most már elkezdeni igazi eszközöket, azaz aranyat, ezüstöt és bitcoint vásárolni.
A Nissan jelentős szerkezetátalakításra készül, amelynek részeként akár hat országban is bezárhat gyárakat, köztük Japánban is. A japán autógyártó több ezer alkalmazottjától válna meg, és jelentős költségcsökkentést tervez, hogy kezelni tudja a globális eladások visszaeséséből, elavult modellkínálatából és a növekvő kínai versenyből eredő válságot, írja a Bloomberg.
Michal Burry neve mindenkinek a 2008-as pénzügyi válság kapcsán lehet ismerős, mivel a befektetőlegenda sikeresen előrejelezte a nagy összeomlást. A hangzatos véleményeiről és merész húzásairól híres Burry vezette Scion Asset Management az amerikai Értékpapír- és Tőzsdebizottsághoz csütörtökön benyújtott 13-F jelentésből kiderült, hogy hogyan rendezte át befektetéseit Burry a mostani vámpánik közepette. Igencsak érdekes dolgokat figyelhetünk meg.
Az Európai Központi Bank felügyelői arra kérik a régió egyes bankjait, hogy mérjék fel a válsághelyzeti dollárszükségletüket, mivel aggódnak, hogya Trump-adminisztráció alatt esetleg nem támaszkodhatnak a Federal Reserve segítségére – tudta meg a Reuters.
A költségvetés esetében megengedik a lazítást, de csak egy feltétellel.
Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború eseményeivel.
Remélte Moszkva, hogy ez a pillanat nem fog bekövetkezni.
Komoly vizsgálat indul, hogy mi lesz az utazókkal.
Heinz Frigyes Ferdinánd cikke.
Sötét felhők a költségvetés felett.
Az éghajlatváltozás lehet az, ami átbillenti a növekedést a recesszióba.
Szinte bárhol és szinte bárki igénybe veheti majd.