Csúcsközelben a tőzsdék - Mit tegyünk most?

Csúcsközelben a tőzsdék - Mit tegyünk most?

Már meghallgatható a Portfolio Checklist hétfői adása. A műsor első részében azt vizsgáltuk meg, hogy a világ részvénypiacainak egy része ismét nagyon közel került mindenkori csúcsaihoz, és hogy érdemes lehet-e ezeken a szinteken vásárolni. A témában vendégünk volt Nagy Viktor, a Portfolio részvénypiac rovatának vezető elemzője. A második részben Süle Szigeti Bulcsú, a Portfolio pénzügyi elemzője segítségével tekintettük át az újonnan bevezetett amerikai babakötvény és a régóta létező magyar konstrukció közötti hasonlóságokat és különbségeket.

Az iráni háború megütötte a forintot, de a héten még az amerikai jegybank is belerúghat egyet

Az iráni háború megütötte a forintot, de a héten még az amerikai jegybank is belerúghat egyet

A múlt héten az amerikai-kínai kereskedelmi tárgyalások némileg csalódást keltő eredménnyel zárultak, miközben a hét közepe után már egyre sűrűsödtek az olyan hírek, amelyek a közel-keleti helyzet gyors romlása felé mutattak. Pénteken aztán Izrael megtámadta Iránt, amelynek hatására a befektetők a biztonságos eszközök felé vették az irányt. Ezen a héten minden bizonnyal a közel-keleti háború fogja mozgatni a piacokat, azonban adat fronton is izgalmas hetünk lesz. Amerikai, brit, japán és kínai kamatdöntés is érkezik olyan helyzetben, amikor bármelyik pillanatban a feje tetejére állhatnak a makrogazdasági kilátások. Emelett pedig egy fontos ECOFIN ülés is lesz pénteken, amelyen nagyon fontos energetikai és kereskedelmi kérdések is előkerülhetnek.

Jönnek fontos adatok a héten, a kormány is most szembesül intézkedéseinek hatásával

Jönnek fontos adatok a héten, a kormány is most szembesül intézkedéseinek hatásával

A rövid héten elsősorban inflációs adatokra figyelhetnek a befektetők, a magyar mellett az amerikai áremelkedésről szóló statisztika is most jelenik meg. Emellett friss jelentést kapunk a költségvetés helyzetéről, ami akár aggasztó hírt is hozhat a kormány számára, hiszen idén is ingatag lábakon áll a büdzsé.

Egy hét után újra ítéletet mondanak Magyarországról, csak kapkodjuk majd a fejünket az adatok miatt

Egy hét után újra ítéletet mondanak Magyarországról, csak kapkodjuk majd a fejünket az adatok miatt

A globális piacok stabilizálódása és a befektetői bizalom erősödése jellemezte az elmúlt hetet, miközben az amerikai és európai tőzsdék több éves csúcsokat döntöttek. A forint árfolyama az euróval szemben gyakorlatilag stagnált, míg a Moody's hitelminősítő döntése nem hozott változást Magyarország megítélésében. A hét legfontosabb eseménye a Fitch Ratings péntek esti hitelminősítői döntése lesz, amely a magyar gazdaság kilátásaira és a befektetői hangulatra is hatással lehet. A másik legfontosabb esemény az Európai Központi Bank kamatdöntése lesz. Emellett számos kulcsfontosságú adat érkezik, például az euróövezeti GDP, az amerikai foglalkoztatottsági adatok és a magyar ipari termelés alakulása. Valamint megtudhatjuk, miért kapott nagy pofont a magyar gazdaság az első negyedévben.

Verdiktet mondanak Magyarországról, eldőlhet a forint sorsa miután Trump Európára támadt

Verdiktet mondanak Magyarországról, eldőlhet a forint sorsa miután Trump Európára támadt

Miután Donald Trump amerikai elnök pénteken újra vámemelési fenyegetéssel élezte ki a feszültségeket az EU és az USA között, két sorsfordító esemény is vár a magyar piacokra: kedden az MNB kamatdöntése, pénteken pedig a Moody’s hitelminősítési felülvizsgálata érkezik. A kereskedelmi háborús retorika újraéleződése globálisan is borzolja a befektetői idegeket, miközben számos fontos makroadat is érkezik a héten.

Összedugják fejüket a világ vezetői, döntésük akár a befektetéseinkre is hatással lehet

Összedugják fejüket a világ vezetői, döntésük akár a befektetéseinkre is hatással lehet

Az elmúlt hetek vámháborús feszültségei közepette különös jelentősége lehet annak, hogy a jövő héten összeülnek a világ legfejlettebb országainak pénzügyminiszterei és jegybankelnökei. A G7-csúcson vélhetően a kereskedelmi tárgyalások uralják majd a hangulatot, a szivárgó hírek és nyilatkozatok pedig akár komolyabb piaci kilengéseket is hozhatnak. A történelmi csúcstalálkozó mellett is jönnek fontos makroadatok a héten, melyekre érdemes lesz figyelni.

Kényes helyzetben a tőzsdék: mutatjuk, mi dönthet

Kényes helyzetben a tőzsdék: mutatjuk, mi dönthet

A múlt héten nagyon kedvező hírek érkeztek a kereskedelmi háborúval kapcsolatban, az amerikai tőzsdék viszont mégsem tudtak érdemi emelkedést produkálni, pedig az elmúlt hetekben szárnyaltak. A héten számos fontos makrogazdasági adat jön, amelyek már érződhet is a kereskedelmi háború hatása. Ezen felül pedig három fontos nemzetközi esemény is várható, amelynek kimenetele nagy mozgásokat idézhet elő nem csak a tőzsdéken, de a forint piacán is.

Feltámadtak a tőzsdék, de újabb csapások érhetik a befektetéseid

Feltámadtak a tőzsdék, de újabb csapások érhetik a befektetéseid

A pocsék első negyedéves GDP-adat után a héten jön a második legfontosabb magyarországi makroadatközlés: az inflációs tájékoztató. A pénteki adat kulcsfontosságú lesz a jegybanki kamatpálya és az árszabályozások értékelése szempontjából. A hét második felében ráadásul több fontos nemzetközi döntés is várható: jön a Fed és a Bank of England kamatdöntése is. A tőzsdék ugyan kiheverték a vámháború első sokkját, de bőven érkezhetnek meglepetések a héten!

A héten kiderül, hogy Trump földbe döngölte-e a növekedést

A héten kiderül, hogy Trump földbe döngölte-e a növekedést

Óriásit emelkedtek a tőzsdék a múlt héten, miután Trump kezd visszatáncolni a kereskedelmi háborúból és már a Fed elnökét sem szeretné kirúgni, bár azért nem bánná, ha kamatot csökkentene. Érdekesség, de a dollár mégsem tudott jó hetet produkálni, de a forintban már talán látszanak a fordulat jelei. A magyar tőzsde csúcson van, az OTP-nél pedig történelmi eseményeknek lehettünk tanúi.
A mostani hét viszont talán még izgalmasabbnak ígérkezik. Kiderül mekkora lyukat ütött Trump az amerikai költségvetésben, de az amerikai első negyedéves GDP elárulja mekkora ütést kapott a bivalyerősnek hitt amerikai fogyasztó. Eközben nagy figyelem kíséri az európai növekedési és inflációs adatokat. Magyar szempontból a kamatdöntés az, amire a befektetők figyelni fognak.

Vallanak a világgazdaság állapotáról, a befektetések és a forint is megrázkódtatásokra készülhetnek

Vallanak a világgazdaság állapotáról, a befektetések és a forint is megrázkódtatásokra készülhetnek

A múlt heti esések után a befektetők most a kereskedelmi tárgyalások alakulására és a friss makroadatokra figyelnek. Az USA-ból és Európából érkező konjunktúraindexek, valamint az IMF új előrejelzése fontos iránymutatást adhatnak a piacoknak. Különösen nagy figyelmet kapnak majd a pénteki amerikai fogyasztói hangulatindex és a magyar költségvetési adatok.

Reményt kaptak a piacok Trumptól, de a héten még keresztbe tehetnek nekik

Reményt kaptak a piacok Trumptól, de a héten még keresztbe tehetnek nekik

Az elmúlt évek legizgalmasabb hetén vagyunk túl a nemzetközi pénzpiacokon. Bár a hét elején még nagyon pesszimista volt a piaci hangulat, Donald Trump amerikai elnök végül meghátrált és 90 nappal elhalasztotta a vámok bevezetését, amitől szárnyra kaptak a tőzsdék. Az okot nem a mestertervben kell keresni, hanem még az elnököt is megijesztette az amerikai kötvénypiaci helyzet. A befektetők rendesen menekülnek a dolláreszközökből, ami miatt az EURUSD árfolyama 17 éves trendvonalat tört meg. A forint viszont nem teljesített jól a héten, gyengült az euróval szemben. Péntek este pedig az S&P rontotta a magyar gazdaság kilátásait.
A jövő hét is hasonlóan izgalmasnak ígérkezik. A héten tárgyal az USA-val az EU kereskedelmi biztosa. Nagy kérdés továbbá, hogy tovább tudnak-e emelkedni a tőzsdék, hiszen a kötvénypiaci helyzet még nem oldódott, miközben a gazdaságpolitikai bizonytalanság is fennmaradt.

Magyarországról is ítéletet mondanak, miután lemészárolták a piacokat

Magyarországról is ítéletet mondanak, miután lemészárolták a piacokat

A globális piacokat sokkolta Donald Trump amerikai elnök újabb vámháborús lépése, amelyre Kína drasztikus ellenvámokkal válaszolt, az Európai Unió intézkedései pedig még váratnak magukra. A befektetők menekültek a dollárból, amely nem tudta betölteni menedékdeviza-szerepét, miközben az amerikai és európai tőzsdéken is súlyos veszteségek alakultak ki. A jövő héten a befektetők figyelme a német, brit és amerikai inflációs és ipari termelési adatokra, valamint a Fed jegyzőkönyvére irányul, amelyek a gazdasági lassulás mértékéről adhatnak képet. Emellett a magyar infláció és az államháztartási egyenleg is fontos hazai indikátor lehet a forintpiac szempontjából. A hét csúcspontja azonban kétségtelenül péntek este lesz, amikor az S&P közzéteszi Magyarország új hitelminősítését, amely döntően befolyásolhatja a hazai eszközök megítélését a válságban egyre érzékenyebb befektetői környezetben.

A piacok sorsa múlhat ezen: a héten kiderülnek Trump globális tervei

A piacok sorsa múlhat ezen: a héten kiderülnek Trump globális tervei

A múlt héten rossz volt a befektetői hangulat a globális részvénypiacokon, de elsősorban az amerikai technológiai papírok teljesítettek nagyon rosszul. Eközben a forint olyan rossz héten van túl, amire három hónapja nem volt példa. A múlt héten Donald Trump elnök újabb vámokkal fenyegetőzött, de április 2-án végre tiszta vizet öntenek a pohárba, hiszen elméletileg akkor kerülnek bevezetésre a globális vámok. Hacsak nem halasztják el őket az utolsó pillanatban. Mindenesetre a hét legfontosabb kérdése ez lehet. A héten záporozni fognak az adatok, amelyek a piacok sorsát is eldönthetik. Jelenleg nagyon aggódnak a befektetők az amerikai recessziós kockázatok erősödése miatt. A héten már számos márciusra vonatkozó adat adhat választ erre a kérdésre. Eközben a forint számára is kulcsfontosságú adatok érkeznek, amelyek a növekedési és az inflációs kilátások szempontjából is nagy jelentőséggel bírnak.

A zűrzavar és káosz napjai jönnek, mutatjuk, mi veszélyezteti a befektetéseid és a forintot

A zűrzavar és káosz napjai jönnek, mutatjuk, mi veszélyezteti a befektetéseid és a forintot

Volatilis és turbulens héten vagyunk túl, de a következő napok még ennél is izgalmasabb fejleményeket tartogatnak a befektetők és döntéshozók számára. Kedden érkezik az MNB első kamatdöntése Varga Mihály elnöksége alatt, miközben részletes képet kapunk a költségvetés állapotáról is. A világból sorra jelennek meg a friss bmi-adatok, pénteken pedig érkezik a Fed által leginkább figyelt PCE-inflációs mutató. Geopolitikai szinten is feszültséggel teli napok következnek: Rijádban újabb amerikai–ukrán–orosz tűzszüneti tárgyalásokat tartanak, Budapestre látogat az EU igazságügyi biztosa, Párizsban pedig ismét egyeztetnek Európa vezetői az ukrajnai katonai szerepvállalásról. A piaci szereplőknek tehát nem lesz könnyű dolguk a héten: a makroadatok és a geopolitikai hírek egyaránt nagy kilengéseket hozhatnak. Választ kapunk arra is, hogy a most elért fontos technikai szintek vagy a diplomáciai események, geopolitikai fejlemények meghatározóbbak a forint és a befektetések jövőjében.

Kritikus hét jön: ezek rengethetik meg a forintot és a befektetéseidet

Kritikus hét jön: ezek rengethetik meg a forintot és a befektetéseidet

Az amerikai tőzsdék pénteken jelentős emelkedéssel zártak, de a vezető indexek így is a negyedik egymást követő veszteséges hetüket könyvelték el, míg az európai piacokat kevésbé befolyásolta Donald Trump vámháborús fenyegetése, mivel a védelmi kiadások növelésére vonatkozó tervek miatt továbbra is optimista a hangulat. A héten a figyelem középpontjában az amerikai kiskereskedelmi forgalom és a Federal Reserve kamatdöntése áll majd, amely meghatározó lehet a piaci mozgások szempontjából. A politikai események közül kiemelkedik az Európai Tanács csúcstalálkozója, ahol versenyképességi reformokat és védelmi kiadási terveket vitatnak meg. A kérdés, hogy folytatódik-e a forint diadalmenete.

A teljes amerikai részvénypiaci leolvadás mellett még az infláció is megütheti a forintot

A teljes amerikai részvénypiaci leolvadás mellett még az infláció is megütheti a forintot

Az elmúlt hetekben új narratívák járják a piacokat. Európa költekezne, míg az USA már inkább meghúzná a nadrágszíjat, miközben Kína is mintha magára találna. Ezek pedig tektonikus mozgásokat indított el a legtöbb befektetésnél. Van azonban egy alattomos gyilkos, amely minden partit megboríthat, ez pedig az újjáéledő infláció. A héten elsősorban az amerikai és magyar inflációs adatok lesznek középpontban, de ahogy mostanában sokszor, a geopolitika bármikor a középpontba kerülhet.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Bármelyik pillanatban elsöprő támadást indíthat a nagyhatalom – Nyakunkon az újabb pusztító háború?
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.