Az amerikai politika egyik örök érvényű bölcsessége, hogy az elnökjelöltek mérsékelni szokták programjukat az őszi választás előtt, azután, hogy a párton belüli előválasztáson jóval markánsabb álláspontokat fogalmaznak meg – valahogy mégis muszáj kitűnni az egymással nagyrészt egyetértő politikusok tömegéből. A jelöltek középre mozgása azzal az egyszerű okkal magyarázható, hogy az előválasztáson az inkább bal- vagy jobbra húzó szavazóbázisukat kell meggyőzniük, míg az általános választáson az ideológiai centrum és a pártfüggetlenek felé igyekeznek gesztusokat tenni az ott összeszedhető voksokért cserébe. Jóllehet a demokrata oldalon Kamala Harris nem az előválasztási győzelmének hála került fel a szavazólapra (hiszen azt a hivatalban lévő elnök, a jelöltségtől visszalépett Joe Biden nyerte), az alelnök így is számos kiigazítást tett a korábbi álláspontjait illetően. A republikánusok ezt fel is hánytorgatják neki nap mint nap, ám ettől függetlenül Donald Trumpot sem kell félteni ez ügyben, aki már-már hobbit űz abból, hogy egyik nap A-t, míg másik nap B-t mond.
Bár Donald Trump amerikai elnökjelöltet bűnösnek mondták ki New Yorkban céges iratok meghamisítása miatt, az ítélethirdetésre csak a választás után, november 26-án kerül majd sor – írta meg az AP. Így már szinte biztos, hogy a republikánus politikus megússza a börtönt a választásokig.
Az eddig megismert részletek alapján markáns különbségek vannak a novemberi amerikai elnökválasztáson induló jelöltek, Kamala Harris és Donald Trump gazdaságpolitikai elképzeléseiben. Példának kiváló az, hogy mit terveznek a vállalatok adóztatásában: Harris jelentősen emelné, Trump viszont tovább csökkentené a társasági adókulcsot. Ha sikerül megvalósítaniuk elképzeléseiket, az érezhető hatással jár a vállalati profitokra, ezen keresztül a részvényárfolyamokra is.
Donald Trump republikánus elnökjelölt csütörtökön kijelentette, hogy amennyiben megnyeri a november 5-i választást, milliárdos támogatója, Elon Musk vezetésével kormányzati hatékonysági bizottságot hoz létre - számolt be a Reuters.
Vlagyimir Putyin orosz elnök csütörtökön kijelentette, Oroszország azt szeretné, hogy Kamala Harris demokrata elnökjelölt nyerje meg a novemberi amerikai elnökválasztást – írja az Ukrajinszka Pravda.
Liz Cheney volt republikánus képviselő szerdán bejelentette, a demokrata Kamala Harrist fogja támogatni az idei elnökválasztáson. Cheney társelnöke volt a Capitolium ellen 2021. január 6-én elkövetett támadással kapcsolatos képviselőházi bizottsági vizsgálatnak, és évek óta hevesen kritizálja Donald Trumpot.
Donald Trump volt elnök és Kamala Harris alelnök beleegyezett az ABC News által szeptember 10-én rendezett első közös vitájuk szabályaiba - jelentette be szerdán a csatorna. A két jelölt kampánystábja azon rágódott eddig, hogy el kelljen-e némítani a másik mikrofonját, amíg az egyikőjüknél van a szó. Érdekesség, hogy Harris és Trump ezelőtt sosem találkoztak személyesen.
Azután, hogy korábban több republikánus politikus, köztük Donald Trump is megkérdőjelezte Kamala Harris demokrata elnökjelölt faji identitását, a volt elnök kampánya ezúttal az alelnök akcentusát kezdte ki. Egyes véleményvezérek ugyanis azzal vádolják Harrist a közösségi médiában, hogy a hallgatóságtól függően változtatja a dialektusát.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist szerdai adása. A műsor első részében az amerikai elnökválasztási esélyeket elemeztük az új kutatások tükrében, és szó volt arról is, hogy mely társadalmi csoportokban indukált változást a pártpreferenciákban az, hogy a demokratáknak új jelöltjük van. Vendégünk volt Szabó Ákos, a Portfolio Globál rovatának elemzője. A második részben az Nvidia részvények zuhanásáról kérdeztük Jónap Richárdot, a Concorde részvénypiaci stratégáját, aki azt is elárulta, hogy mindez egy szélesebb részvénypiaci fordulat jele lehet-e.
Zárt ajtók mögött számos republikánus nem bánná annyira, ha Donald Trump korábbi amerikai elnök elveszítené az idei elnökválasztást, ami nemcsak a párt nyíltan Trump-ellenes szárnyára vonatkozik - írja a Politico. A lap szerint a Trump vereségét kívánó republikánusok között vannak olyan, országszerte régóta ismert politikusok is, akik ezt nyilvánosan nem mernék kimondani, de alig várják, hogy lezárják a Trump-korszakot.
A 2024-es amerikai elnökválasztási kampány utolsó két hónapja rendkívül szoros állással rajtol el a CNN és az SSRS által publikált közvélemény-kutatás szerint, amely hat kulcsfontosságú billegő államban mérte fel a jelöltek támogatottságát.
Egy szövetségi bíróság kedden elutasította Donald Trump volt amerikai elnök kérelmét, hogy helyezzék át szövetségi szintre a New York államban tárgyalt, üzleti iratok hamisításával összefüggő büntetőjogi eljárását. A Stormy Daniels felnőttfilmes nevével fémjelzett ügyben május végén mondták ki bűnösnek a republikánus zászlóvivőt 34 vádpontban - írja a Hill.
Amilyen kiszámíthatónak tűnt az elején a 2024-es amerikai elnökválasztási szezon a 80 év körüli régi motorosok feltételezett visszavágójával, olyan gyorsasággal követték egymást a történelmi események a nyár folyamán. Kezdve Donald Trump volt elnök bírósági elítélésével, majd a hivatalban lévő demokrata, Joe Biden elbaltázott vitaszereplésén és a republikánus zászlóvivő ellen elkövetett merényletkísérleten át, egészen Biden jelöltségtől történő visszalépéséig július végén. Az amerikai sajtó olykor "európai stílusúként" hivatkozik az idei kampányra, hiszen a tüstént Biden helyébe lépő Kamala Harris alelnöknek kicsivel több mint három hónap állt rendelkezésére, hogy megfordítsa a demokraták csúfos vereségével fenyegető novemberi voksolást. Most, hogy már csak két hónap van hátra a választásig, a számok mögé néztünk, hogy kiderítsük, Harris mely szavazói csoportokban tudott javítani a demokraták esélyein, és ez mire lehet elég.
Oroszország kiszámíthatóbb ellenfélnek tartja Kamala Harris amerikai alelnököt és demokrata elnökjelöltet, mint a republikánus Donald Trumpot, bár nincs kilátás a washingtoni kapcsolatok javulására - jelentette ki Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője a Reuters tudósítása alapján.
Joe Biden amerikai elnök és Kamala Harris demokrata elnökjelölt hétfőn először kampányoltak együtt a demokrata jelölőgyűlés utáni legelső közös eseményük keretében a nyugat-pennsylvaniai Pittsburghben. Az elnök és lehetséges utódja a munka ünnepéről (Labor Day) emlékeztek meg a város szakszervezeti dolgozói előtt felszólalva - írja a Guardian.
Donald Trump kampánya vasárnap közleményt adott ki az Arlingtoni Nemzeti Temetőbe őt meghívó katonacsaládokat idézve, akik megvédték a republikánus elnökjelöltet, és kitartottak amellett, hogy nem Trump, hanem Kamala Harris alelnök az, aki politikai célból használja fel az Afganisztánban elesett amerikai katonákat - számol be az AP News.
A NAV ismertette a nyári vizsgálatok eredményét.
Brüsszel felkérdezi az e-autós forradalom szereplőit.
A függőség ellen lépnek fel.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Nem derült ki, hány darabról van szó.
Dénes Ferenc sportközgazdász és Karakas Ádám, a BCG partnere a Checklist hétvégi különkiadásának vendége volt.
Óriási tüntetések zajlanak az országban, a tűzszünet pedig csak nem akar összejönni.
Mit mutatnak a számok az elnökválasztáshoz közeledve?